Měly jste Covid v 1. trimestru a jste po porodu?

156
9.4.21 10:29

Mely jste Covid v 1. Trimestru a jste uz po porodu?

Ahoj maminky, mam dotaz na vase zkusenosti. Prodelala jste nektera covid v prvnim trimestru a miminko se uz narodilo a je v poradku? S partnerem se o miminko snazime a mam strach z covidu. Od druheho trimestru uz se nebojim, vim, ze tam uz to nebezpecne neni. Uklidnilo by me, kdybych znala vase zkusenosti, na internetu je toho hoodne malo, ale pry by to mit vliv nemelo. Muj gynekolog me dokonce nabadal at to skrz covid odlozime, proto mi to zaclo vrtat hlavou. Dekuju za vase odpovedi. ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3014
9.4.21 10:47

Neměla jsem, ale mně gynekolog říkal, že je jedno kdy to chytnu, že záleží spíš na intenzitě příznaků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18811
9.4.21 11:28

To ja bych se bala spis ke konci tehotenstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 11:43

Svagrova, rodila ted v lednu, holčička je krásná a zdravá. Ja to měla taky v prvním trimestru, ale aktuálně jsem teprve 26tt, dle všech vyšetření je prcek ok. Nejde o to kdy to chytis, ale jak silné mas příznaky. Horecky jsou a budou problém vždy. Ja o tom vlastně ani nevěděla, mela jsem ho jako velmi slabou rýmu

• Citovat
  • Nahlásit
1210
9.4.21 11:44

Tak já sem měla covid v 16tt teď jsem 23 tt+2 těhotenství mám super, mimčo je zdravé a v pořádku roste tak jak má… Je úplně jedno kde to chytís.. Kdybych měla kvůli covidu čekat na miminko tak se asi nikdy nedočkam.. Čekáme první a jsem za to ráda covidu se nebojim vůbec.. Na plod to vliv nemá mluvila jsem s mojí gyndarkou a není prokázané že v tehu to přejde na plod… Sice je tady v ČR jedno úmrtí novorozeněte na covid ale to až po porodu… Myslím si že ohrozit těhotenství může klidne i blbá chřipka to mu se prostě nevyhnes.. Takže být tebou se snažím o miminko normálně hodně štěstí :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
9.4.21 11:46

Taky se nevi, co to pak dal udela s prckem do budoucna no. Kovid tu neni tak dlouho, aby se reklo, ze to ma nejaky vliv na vyvoj. Zas deti se rodili za valky, behem moru. Jenze milej kovid tu nejspis s nami zustane, takze pockat treba az tu nebude, dle meho nazoru nema cenu. Sama mam 4 mes mimco. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
9.4.21 13:20

Ano mate pravdu, ze ke konci tehotenstvi to taky neni idealni. Horecky, ze vadi v kazdem pripade vim. Spis me zajima jestli samotny vir, klidne i bez priznaku nebo bez teplot, v prvnim trimestru vadi, tak proto se ptam na realne zkusenosti, kdo je po porodu takoveho miminka ☺️ A vsem dekuji za vase prispevky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
9.4.21 13:27

@Kecka13 moje kámoška je teď po porodu prodělala covid je to týden co má narozené zdravé mimčo 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
9.4.21 13:31

@Misasisi a kdy ho prodelala? V prvnim trimestru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
9.4.21 13:52

@Kecka13 měla ho v prvním… A má zdravé mimi… Já sem ho taky měla v 16tt a rodim v srpnu a podle vyšetření a všeho je prcek ok jsem teď 23 tt+2 takže být tebou jsem v klidu nic není prokázané..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
9.4.21 13:57

@Misasisi tak to je super, dekuju za prispevek ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
9.4.21 14:01

@Kecka13 v pohodě hele podle mě se bát nemusíš.. Dřív se rodilo o sto šest takze žádný strach 🍀 🙂 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
9.4.21 17:51

Mela jsem covid v 8 mesici. Pres tyden horecky. Udajne ma britska horsi prubeh nez ta predchozi varianta, takze zkusenosti nekoho pred trictvrte rokem nemuseji moc vypovidat o situaci ted. No kdo vi. Prubeh u me nic moc, ale vse nakonec vypada ok, porod za chvili a uz jsem se stihla fyzicky zotavit. S covidem bych ale rodit nezvladla.
V prvnim trimestru bych se bala tech horecek, samotne pozitivity s mirnym prubehem ne (pak jen zkontrolovat srazlivost krve).
A nazory, ze muzes chytnout klidne chripku, jsou sice fajn, ale covid je momentalne pravdepodobnejsi a i prubeh kvuli britske muze byt horsi. Za sebe bych pockala jeste tak mesic, jestli neprijde jeste jedna vlna, kdy by byla pravdepodobnost, ze to chytis vyssi. Pak uz verim v to, ze se projevi teple pocasi a hlavne ockovani.
Jinak tech pripadu, kdy to zkomplikovalo tehotenstvi, neni malo (ani ale moc). I predcasny porod je komplikaci pro budouci zdravi ditete a psychiku matky, takze obecne nepodcenovat, nejlepe to nechytit, ale taky se nebat. Rozhodne bych neodkladala do doby navratu do normalu, protoze se situace bude v horizontu nasledujicich mesicu zlepsovat.
No a pak je tu jeste jedna moznost a to pockat, az bude clovek naockovany, ale to bude az za nekolik mesicu. Ja doufam, ze v lete na tom budeme zase tak dobre, jako loni.

Příspěvek upraven 09.04.21 v 21:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
644
9.4.21 21:50

Jediné, co se možná vyplatí zvážit, je to očkování. Ale zase není jisté, jestli se naše věková kategorie k tomu dostane dřív, než přijde další vlna na podzim. Navíc, pak by se mohla třeba začít přeočkovávat riziková kategorie…samozřejmě to nevím, ale to neví nikdo a při při absurditě některých postupů by mě to ani nepřekvapilo. Proto moc nechápu, na co by se jako mělo čekat. Covid tu bude už napořád. V horizontu nějakých 3 až 5 let bych určitě nějaké zlepšení situace nečekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8465
9.4.21 22:49

A šel někdo do očkování, když plánuje v brzké době těhotenství? Teď odložit snahu o otěhotnění, nechat naočkovat a s odstupem teprve těhotenství? Nebojíte se těch „chytrých“ řečí, kdy někdo tvrdí, že vakcína brání otěhotnění? Nebo že není plně prozkoumaná?
Tady je to v případě, že spadáte do skupiny povolání, kde očkovat nyní lze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat