Měly jste někdy strach, že dítku ublížíte?

Anonymní
7.7.15 19:53

Měly jste někdy strach, že dítku ublížíte?

Ahoj holky, stydím se za to, to předesílám. Moje dítě má 1 rok a neskutečně štípe, sem tam i kousne. Lezou jí zoubky tři naráz- dvojka a špičáky - kousání beru. I když samozřejmě pokárám. Ale to štípání neskutečně bolí, štípe vší silou a nehty (i když pořád stříhám, má je moc ostré). Dokáže štípat tak, že si zalomí nebo ohne nehet. Nejhůř je při uspávání, nějakým způsobem ji to uklidňuje a já mám dekolt samou ranku, štípne kolikrát tak, až se udělá stroupek. Snažím se ji to odnaučovat, dokola důrazně oddělávám ručku, mračím se, křiknu au, bolí, ne. Tohle má bohužel spíš jako hru, směje se. Plácnout přes ručku nebo plenku vím, že je k ničemu. Dnes už jsem se ale neudržela a několikrát za sebou jsem jí dala přes ruku, pak mě chytla velmi bolestivě za ret a jak mi při tom strčila prsty do pusy, tak jsem ji i kousla. Docela fest, zaplakala trošku, pořád mi v hlavě blikalo, že nesmím naplno. Ale fakt moc se mi chtělo ji kousnout pořádně. Nebo ručku zmáčknout, když štípne.
Dítě miluju z celého srdce a fakt si připadám nenormálně. Zažila jste to některá někdy? :,(
Asi začnu uspávat v lyžařském svetru. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Lizzi
7.7.15 19:56

Napadne to někdy každou matku a každá matka má taky jinak daleko od myšlence k činu. Nervy má ale člověk jenom jedny.
nenormální nejsi, to jen mediální masáž o dokonalých šťastných matkách a usměvyvých miminkách v tobě vzbuzuje takový pocit :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
33197
7.7.15 19:57
@Anonymní píše:
Ahoj holky, stydím se za to, to předesílám. Moje dítě má 1 rok a neskutečně štípe, sem tam i kousne. Lezou jí zoubky tři naráz- dvojka a špičáky - kousání beru. I když samozřejmě pokárám. Ale to štípání neskutečně bolí, štípe vší silou a nehty (i když pořád stříhám, má je moc ostré). Dokáže štípat tak, že si zalomí nebo ohne nehet. Nejhůř je při uspávání, nějakým způsobem ji to uklidňuje a já mám dekolt samou ranku, štípne kolikrát tak, až se udělá stroupek. Snažím se ji to odnaučovat, dokola důrazně oddělávám ručku, mračím se, křiknu au, bolí, ne. Tohle má bohužel spíš jako hru, směje se. Plácnout přes ručku nebo plenku vím, že je k ničemu. Dnes už jsem se ale neudržela a několikrát za sebou jsem jí dala přes ruku, pak mě chytla velmi bolestivě za ret a jak mi při tom strčila prsty do pusy, tak jsem ji i kousla. Docela fest, zaplakala trošku, pořád mi v hlavě blikalo, že nesmím naplno. Ale fakt moc se mi chtělo ji kousnout pořádně. Nebo ručku zmáčknout, když štípne.
Dítě miluju z celého srdce a fakt si připadám nenormálně. Zažila jste to některá někdy? :,(
Asi začnu uspávat v lyžařském svetru. :nevim:
8o

Ostříhej nehty..nechápu jak se ročnímu dítku ohne nehet? :think: :think: to je má tak dlouhé?

Kousat mu ruku? :zed: :zed:

Jak často máš šanci vypnout…A stará se partner? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
7.7.15 19:57

Jo Jo, u mladšího mám občas pocit, že bych ho nejraději střískala na jednu hromadu, ale jak píšeš, vždy si uvědomím, že by mi to k ničemu nebylo a že nesmím. A staršího? Tak toho bych občas nejradši i zastřelila. Neboj jsi zcela normální. Jen si musíš vždy uvědomit, co už je moc.

Náš malej se kolem toho roka nás pokoušel taky štípat a kousat, tak jsme mu to oplatili asi dvakrát a dal s tím pokoj.

Já, když se mazlím s mladším, tak vždy říkám manželovi, já bych to tak nejraději pořádně kousla :mrgreen: z celé lásky, ale nejde to :mrgreen: (samozřejmě ze srandy, ale někdy ta chuť je a velká.) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13393
7.7.15 20:00

Roční dítě dobře ví, co smí a co ne. Pokud by štípala, dala bych ji do postýlky, věřím, že za pár dní by dobře pochopila, že se štípáním se uspávat v náruči nebude.
Mám 11m chlapečka a dobře ví, co znamená ne. A to jsem ho nikdy neplácla, ani mu jinak neublížila.
A řeči o happy matkách? No, jaký si to kdo udělá, takový to má. Nenechám se štípat, týrat, kousat, rvát vlasy. A vysvětlím mu to i bez bití nebo kousnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529

@WERISKA mě když se malý snaží šťourat v puse a nechce dát pokoj, tak ho taky jemně kousnu, aby dal pokoj.

Ono některým jedincům stačí vysvětlení, smutek matky či mračení a důrazné ne, jiný jedinci jsou více otrlý. Mám takové dva exempláře doma. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307

No děti nebiju, nicméně bych se štípat a kousat nenechala, po neustálém upozorňování bych jí to několikrát vrátila tak, že by to víckrát neudělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.15 20:03

Me deti teda i kdyz stipnou tak to neni videt protoze nehty mají kratke ale nekdy bych je sflakala na hromadu :mrgreen: treba dnes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11397
7.7.15 20:08

Nebudu se už schovávat za anonym.
@Virginia Už jsem to zkoušela, stojí, vříská tam a probere se tak, že pak dlouho nespí. Nevím, jestli mi to stojí za to, ale asi to budu muset vydržet.
@WERISKA Samozřejmě, že nehty má ostříhané. Ale stejně jako starší dcera má nehty mnohem měkší než dospělý, zároveň ale ostré. Nejdou sestříhat až k lůžku, to snad chápeš. Jak jsou měkké, můžou se ohnout i ten kousek. Mají to i na nožkách, nehty na palcích se jim hodně zalamujou, mladší kvůli tomu musela mít neustále capáče. Jinak je měla zalomené do krve.
Partner mi pomáhá, ale chodí do práce. Jiné hlídání nemám. Nekousla jsem ji moc, jak jsem psala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11397
7.7.15 20:10

@terinka4444 Zkouším štípnutí vrátit, ale asi neštípnu dost, mozek ni to nedovolí. Za chvíli štípne zas. :zed:
Jinak je to pohodové miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11397
7.7.15 20:11

@Paradise Díky :kytka:
@Lizzi Díky. Já jsem jinak docela pohodová matka, děti nebiju a fakt hodně toho vydržím. Ale fyzická bolest mě mění k nepoznání :oops:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
7.7.15 20:13
@Genovesa píše:
@terinka4444 Zkouším štípnutí vrátit, ale asi neštípnu dost, mozek ni to nedovolí. Za chvíli štípne zas. :zed:
Jinak je to pohodové miminko.

a nevychytáš to? Nejde vychytat z jejích pohybů, kdy se k tomu chystá? Jako být ve střehu, a zabránit tomu dřív, než štípne? Víš třeba zvedá ruku a hned tu ruku chytit a s důrazným ne, nedovolit to štípnutí udělat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11397
7.7.15 20:14

@Virginia Jasně, proto ručku odstrkávám a důrazně dávám najevo mimikou i slovně, že se mi to nelíbí. Ale asi ji budu muset separovat a přežít to, že se mi na hodinu probere :nevim:. U prsa mi totiž téměř usne.
Já děti nebiju a vydržím fakt hodně, dnes se sama za sebe stydím :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13393
7.7.15 20:14

@Genovesa Chápu, že mnohdy člověk ustoupí, hlavně, aby měl klid. :-) Nevím, no. Jak už bylo naznačeno, ne všechny děti jsou stejné, mám 4 různě temperamentní a u všech jsem si své zdraví tak nějak uchránila.
Našeho nejmladšího nejvíc lákají vlasy zase. Po asi čtvrtém odtáhnutí začne řvát, ale nechá je na pokoji.
Osobně bych prostě zkusila: štípání = spíš v postýlce. Samozřejmě bych nenechala řvát a za minutu šla zachraňovat, ale zase tedy s vysvětlením, že štípání = postýlka.
Jindy bych si řekla, že roční dítě je malé, ale co vidím toho našeho chlapce, on dobře ví, co je zakázané a co se smí. Ne, že poslechne na slovo, mnohdy začne vzteky řvát, ale rozhodně ví, co nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13393
7.7.15 20:16

@Genovesa A dát jí do ruky nějakýho muchlíka? Ono to vypadá tak, že se tím asi uklidňuje, už je to zlozvyk, z kterýho těžko v klidu ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama