"Méně soli nad zlato" hlásá se už i z médií

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
31
27.11.13 16:03

"Méně soli nad zlato" hlásá se už i z médií

Tak jsem včera při večerním úklidu zaslechla ve zprávách, že jsme 5. zemí v Evropě ve spotřebě soli. No ani se nedivím. Do většiny restaurací se už nedá zajít ani na oběd, jak je všechno přesolené. Doma se to snažím hodně hlídat a malému nesolím skoro vůbec. Dokonce i partner si na méně solená jídla zvyká. Mám z toho přesolování a všech dalších stresů pro organismus strach. Zdraví máme přece jen jedno!!! Ale co ti výrobci potravin, kteří vysokým přídavkem soli maskují levné a nekvalitní suroviny? Hlavně, aby to mělo nějakou chuť, a aby se toho prodalo co nejvíce, že!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50725
27.11.13 16:04

A nemůže to mít nějakou jinou příčinu? Já nemám pocit, že bych někde jedla nějaké extrémně slané věci - a to doma solíme spíš míň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67525
27.11.13 16:04

@DádaKD když jsou lidi hloupí a kupujou to? kde je poptávka, je i nabídka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24146
27.11.13 16:11

Já solím málo a neurolog mi doporučil solit víc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: byla jsem tam kvůli motání hlavy :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15405
27.11.13 16:17

Já nijak nesolím, ani manžel. Každej, kdo u nás jí, okamžitě přisoluje. A v restauraci se mi nikdy nezdálo jídlo slaný :nevim: A to, co kupuješ, tam máš uvedený obsah :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
27.11.13 16:20

@martina.se jo přesně tak. Když jdu něco koupit, podívám se na složení a když je to samá sůl, raději dám ruce pryč. Docela mne zaskočil i obsah soli v cereálních lupíncích… ještě že malýmu moc nechutnají:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6536
27.11.13 16:23

Dřív jsem solila i kořenila víc, co mám syna tak kořením a solím málo, i do restaurace jdeme, a víc solené by mi vadilo, nemůžu říct že v restauraci je přesoleno to fakt né

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
27.11.13 16:23

@dani24687 možná mi to v restauracích přijde moc slané, protože doma skoro nesolím:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15405
27.11.13 16:26
@DádaKD píše:
@dani24687 možná mi to v restauracích přijde moc slané, protože doma skoro nesolím:)

ale to ani já ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24797
27.11.13 16:28

Já taky moc nesolím. Akorát třeba rajčata a okurku mám ráda hodně slaný.
Dneska o tom mluvili i ráno na Nově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15405
27.11.13 16:28
@DádaKD píše:

a nechodíš do nějakých 5. cenových? :mrgreen: vtip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9024
27.11.13 16:29

@DádaKD Nečetla jsem diskuzi. Je sůl a sůl. To, čím se bezně solí (bohužel) a čeho se lidé bojí, je rafinovaná kuchyňská sůl (obohaceny o jedovaty fluor chlorid sodný) bez všech minerálních látek (ty putuji do predrazenych potravinovych doplnku), ktere by obsahovala přirozeně. Jenže toto uz je lidmi zapomenuto. A trpi všemi dusledky v používání teto soli (z mého pohledu ziraviny).
Sůl je stále nad zlato. Je to minerální zemská sůl bez rafinace. himalajska, keltska, germanska, francouzská. Tyto soli maji ve vyvazenych poměrech všechny minerální látky a jsou velmi prospěšné jak při vaření, tak na koupele miminek (kůží můžeme dětem doplnit vse, co potřebují).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67525
27.11.13 16:31
@DádaKD píše:
@martina.se jo přesně tak. Když jdu něco koupit, podívám se na složení a když je to samá sůl, raději dám ruce pryč. Docela mne zaskočil i obsah soli v cereálních lupíncích… ještě že malýmu moc nechutnají:)

je to mazec..taky solím hodně málo a na složení koukám. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jemys
27.11.13 16:31

Když jsme chodili z práce na oběd, tak mě vždycky dostávalo to, jak většina lidí hned poté, co jim na stůl přistálo jídlo, sáhli po slánce a solili aniž by ochutnali :think: Takže já se tomu nedivím. Podle mě fakt lidi hodně solí

• Citovat
  • Nahlásit
6
27.11.13 16:32

Doma taky moc nesolíme, a vždycky návštěvy si stěžují na domácí pečivo, pomazánky, saláty, že nejsou vůbec slané a tak dám před ně solničku, ať si poslouží. Kvůli nim se přizpůsobvat nebudem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat