Měnící se barva vlasů u dospělých

160
26.3.21 09:42

Měnící se barva vlasů u dospělých

Ahoj holky, asi to sem nepatří, ale třeba některá z vás s tím má zkušenosti. Mám přítele, kterému se mění barva vlasů v závislosti na tom, zda je v místnosti či venku na něho svítí slunce. Když je venku a svítí, tak má blond a když je v „tmavé“ místnosti, tak téměř hnědé. Občas se mi stane, že se mi v létě taky vyšisují vlasy, ale až takovýhle markantní rozdíl? To se mi nějak nezdá. Je to normální? Nikde na internetu jsem nic nenašla. Není to žádný problém, jen mě to zajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16014
26.3.21 09:53
@Shak píše:
Ahoj holky, asi to sem nepatří, ale třeba některá z vás s tím má zkušenosti. Mám přítele, kterému se mění barva vlasů v závislosti na tom, zda je v místnosti či venku na něho svítí slunce. Když je venku a svítí, tak má blond a když je v „tmavé“ místnosti, tak téměř hnědé. Občas se mi stane, že se mi v létě taky vyšisují vlasy, ale až takovýhle markantní rozdíl? To se mi nějak nezdá. Je to normální? Nikde na internetu jsem nic nenašla. Není to žádný problém, jen mě to zajímá.

A když ti řekneme, že to normální není tak co? :mrgreen: :mrgreen: Nebo si snad myslíš, že si domů bere paruku? :lol:
Máme to tak v rodině všichni, dělají to obvykle ty špinavě blond vlasy. Přes léto a na slunci jsou úplně blonďaté a přes zimu nebo v jiném osvětlení až středně hnědé :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.21 09:56

Každá barva čehokoli, respektive naše vnímání té barvy, se mění v závislosti na světle. Za velkého přítmí nevidíme barvy vůbec. Čím světlejší materiál, tím víc světla odráží a tím světlejší ho taky v dostatečném světle vidíme.
Letní vyblednutí vlasů kvůli sluníčku taky existuje. Jeho vlivem ubývá barvivo melanin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
26.3.21 10:04

Přes léto mám vždycky světlejší vlasy. Nikdy mi to divné nepřišlo. Má to tak spoustu lidí. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1306
26.3.21 10:18

No vždyť to je úplně normální ne? Spousta lidí má na přímém světle jinou barvu než když jsou někde ve stínu nebo v domě.
Já mám přes léto taky podstatně světlejší vlasy. Často se mě ptají, kdo mi dělal takové melíry - no slunce, kdo jiný. Je to výsada nebarvených vlasů, barvené reagují na tohle všechno trochu jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
26.3.21 10:21

Já mám v létě vlasy téměř rezavé a v zimě světle hnědé, barvivo melanin se během roku mění, je to prostě chemická reakce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48955
26.3.21 10:30

Tak se ještě zaměř i na jeho oči, nejspíš je bude mít taky trochu jiné na denním světle a při umělém osvětlení. Je to naprostt normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat