Měnili jste dítěti školu kvůli šikaně?

3652
18.5.16 08:27

Měnili jste dítěti školu kvůli šikaně?

Ahoj maminky (tatínkové :D ), chci se zeptat, jestli jste někdo měnili dítěti školu kvůli šikaně.
Syn je ve druhé třídě, už v první třídě jsme řešili šikanu a teď ve druhé je to toho ještě víc, teď v květnu se to navalilo šíleně, syn už i občas zvrací ráno, že do školy nechce.Ve škole jsme to řešili několikrát, ale dotyční 2 kluci prostě nedají pokoj, jejich rodiče se jich ještě zastávají, prý si na ně všichni zasedli, už jsem bezradná. Přemýšlím, že změníme od září školu, ale bojím se toho, že to zas bude to samé. On přijde do třídy, kde se všichni už znají, jsou partičky a hlavně syn je samotář, není průbojný, takže těžko si bude hledat místo a bojím se, že to bude ještě horší. Navíc to pro něj znamená to, že bude muset dojíždět skoro půl hodinky autobusem. Teď bydlíme na větší vesničce a jiná škola je odtud necelých 30 minut busem.
Vůbec nevím, jestli do toho jít.
Proto by mě zajímali vaše zkušenosti. Jestli to dětem pomohlo či to bylo stejné/horší.
Je to hrozná doba :? Za nás jsme taky řešili konflikty, ale prostě byly to prkotiny oproti tomuhle.Je mi z toho na nic ze všeho. I tady na emiminu se furt řeší šikana dětí, je toho prostě plno.
Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4787
18.5.16 08:34

To je strašný, že ani škola rázně nezakročí proti těm klukům, když rodiče ne.. sníženou známkou z chování, nebo co já vím :/ ohoto se děsím nezkutečně.. bydlíme na vesnici, kde je vysoké procento romů :( neporadím tedy, ale sem zvědavá na ohlasy a držím pěsti aˇse to co nejlépe vyřeší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
18.5.16 08:38

Ahoj řešili jsme šikanu v první třídě a na kroužku florballu… škola se nezměnila, ve škole se to vyřešilo a dotyční dali pokoj a náš mladej si to taky srovnal sám…vím, že tehdy se i uvažovalo, že na kroužek chodit nebude…což mi ale nepřijde jako správné řešení nebo jinak to napíšu je to vpodstatě útěk a lidé se k nám chovají tak, jak my sami jim dovolíme a přece nepřestanu dělat něco, co mě baví jenom proto, že tam potkám pár bl*ců… srovnalo se to krásně…trenér si kluky srovnal a dotyční taky zjistili, že se jich syn nebojí a jaksi už neměli tu potřebu do něj vandrovat a dokonce ho vzali do party… dnes už je klukovi 12, florball hraje pořád a velmi dobře :)

jinak ono to není jen výdobytek moderní doby, za nás byla šikana taky…manžel mi vyprávěl, jak taky si na něj kluci počkali, že ho zbijou a že dali pokoj až když se jim postavil… jelikož tohle oni nečekají…agresoři pracujou se strachem…

Příspěvek upraven 18.05.16 v 08:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
18.5.16 08:38

Řešit to musí hlavně škola. Já bych navrhla návštěvu preventisty, oni to zhodnotí, udělají nějaké sociometrické testy, navrhnou program pro stmelení kolektivu…
Chce to úču, která se nebojí to řešit, tam bych začala.
Co nějaký kroužek pro kluka, který by mu dodal sebevědomí (mám syna typickou oběť - vlastně v každým kolektivu se našel někdo, kdo ho měl tendenci šikanovat, ale pracujeme na sebevědomí, postojích, tak se to pomalu lepší)
Ono hodně záleží na tom, o jakou šikanu jde - kdo všechno se účastní, jak se k tomu staví třída - zbytek kolektivu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
18.5.16 08:43

@SarkaNovo
Je vidět, že s tím nikdo nic nedělá. Šla bych na zřizovatele školy a podala stížnost. Pokud by se i dál nic nedělo, nahlásila bych to na policii. Na všechny tyto kroky bych upozornila vedení školy. Učitelé většinou šikanu nevidí. Kdyby viděli, nebylo by jí tolik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8514
18.5.16 08:47

Jestli je samotář, může se to stát i jinde. Nemusí, tak jestli to chceš zkusit.
Ale ta pravděpodobnost je při tom, jak popisuješ syna, celkem vysoká :roll:.
Když byly děti mladší, tak byl podobný problém ve vedlejší třídě, rodiče též nespolupracovali a dávali dítěti najevo, jak je to nespravedlivé a že si na něj všichni zasedli.
Rodinu znám, jsou normální střední třída ale od malička se ve všem přizpůsobují dětem, aby byly na 100% uspokojeny jejich citové potřeby a vyrostli z nich sebevědomí jedinci(slova jejich matky).
Bylo v tom i násilí a nějaká dobrá duše zavolala nebo poslala podnět na sociálku s tím, že rodiče nejsou ochotni zavádět doporučená výchovná opatření a nespolupracují se školou.
Milí rodiče se tak urazili, že dali svoje dítě na jinou školu. A bylo po problému. Co jim řekla sociálka, to netuším, nepochlubili se.

Příspěvek upraven 18.05.16 v 08:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3652
18.5.16 08:48

Učitelka to vždy hned řešila ve třídě, nepomohlo.Pak jsme se sešli my, i rodiče těch kluků - ty jedny na nás křičeli, že si to vymýšlíme, že jejich kluk by tohle neudělal, že si na něj všichni zasedli, maminka mi dokonce vynadala (i před dětmi) do sv..ě, že chci jejího kluka zničit. Ty druhý se to snažili řešit, tak ten pak trochu dal pokoj.
Učitelka už to ted taky vzdala, s tím jedním klukem, což je asi chyba. Řekla, že s nim prostě nic nezmůže, když rodiče nespolupracují. Takže on dál vesele šikanuje.

Třeba synovi vzal z desek domácí sešit, schoval ho, ráno druhý den mu ho zas dal na lavici, on ale tím pádem neměl úkol a měl pořád pětky. Já mu nadávala, že je lajdák. nebo chodil a měl úplně rudé ruce - dělali mu „ohníček“, pak přišel úplně mokrý v lednu, když mrzlo. Měl úplně promočen svetr, že prý na něj kluci vylili flašku s vodou než šel domů z družiny. On celkem dlouho nic neřekl, nikomu.Pak mi to už bylo divný, začala jsem to řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3652
18.5.16 08:52

@Katche To bych hrozně chtěla vědět, jak mu pomoci, jak ho podpořit, aby měl větší sebevědomí, aby nebyl takový Ťuntík. To že je samotář, s tím nic neudělám, manžel je taky takový, ale aby se tak nebál, jinak bude terčem šikany pořád. Na jaký kroužek chodíte? Jak zvyšujete sebevědomí? Budu ráda za každou radu ;) :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4853
18.5.16 08:52

Myslím, že máš obavy oprávněně. útěk na jinou školu nic neřeší a pokud se syn profiluje jako vhodná oběť, budou problémy i tam. Poradila bych víc to řešit na škole, nebát se udělat humbuk. Chtělo by to najít spřízněnou duši na škole, nemusí to ani být synova učitelka. Stěžovat si u ředitele, pokud nepomůže u zřizovatele, určitě máš v okolí nějaké poradny, škola má výchovného poradce, prostě to řešit a řešit a ukázat, že ani asi syn ani ty se nevzdáte. Děláš to i pro něj i pro ty další oběti, které si agresoři najdou, pokud by odešel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
18.5.16 08:56

Ano změnila bych školu, nebo bych uvažovala o domácím vzdělávání, pokud situace ve škole není řešitelná. Stejně tak jako bych se nenechala šikanovat od šéfů nebo kolegů v práci, tak i dítě budu v tomto směru chránit, jak to půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3652
18.5.16 08:56
@Sany80s píše:
Jestli je samotář, může se to stát i jinde. Nemusí, tak jestli to chceš zkusit.
Ale ta pravděpodobnost je při tom, jak popisuješ syna, celkem vysoká :roll:.
Když byly děti mladší, tak byl podobný problém ve vedlejší třídě, rodiče též nespolupracovali a dávali dítěti najevo, jak je to nespravedlivé a že si na něj všichni zasedli.
Rodinu znám, jsou normální střední třída ale od malička se ve všem přizpůsobují dětem, aby byly na 100% uspokojeny jejich citové potřeby a vyrostli z nich sebevědomí jedinci(slova jejich matky).
Bylo v tom i násilí a nějaká dobrá duše zavolala nebo poslala podnět na sociálku s tím, že rodiče nejsou ochotni zavádět doporučená výchovná opatření a nespolupracují se školou.
Milí rodiče se tak urazili, že dali svoje dítě na jinou školu. A bylo po problému. Co jim řekla sociálka, to netuším, nepochlubili se.Příspěvek upraven 18.05.16 v 08:48

Ty jo, to je přesně ono! 8o Tahle rodina právě uznává volnou výchovu, kluk si dělá co chce, protože oni v něm chtějí vypěstovat „OSOBNOST“ a maminka mi řekla, že on je prostě takový, že si dělá co se mu zachce a já mu v tom prý bráním, pletu se jim do výchovy (vynadala mi hrozně sprostě), že já si stěžuju na jejich miláčka.
Jinak samozřejmě vedení školy je seznámeno se vším, ale ředitel řekl, že se tím má nejdříve zabývat třídní učitelka a že si musíme opět promluvit s rodiči. Pořád dokola.Ted to už vzdala i učitelka a já už nevím co dělat, tak proto zvažuju přestup, ale bojím se, že ničemu nepomůžu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3652
18.5.16 08:58
@Etcetera78 píše:
Ano změnila bych školu, nebo bych uvažovala o domácím vzdělávání, pokud situace ve škole není řešitelná. Stejně tak jako bych se nenechala šikanovat od šéfů nebo kolegů v práci, tak i dítě budu v tomto směru chránit, jak to půjde.

Domácí vzdělávání je super, ale nemám na to vzdělání (neuměla bych ho učit doma), bála bych se, že ho to nenaučím dobře a že on se ani nebude moc snažit a soustředit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1065
18.5.16 08:59

Tohle by bylo něco na moje nervy - rodiče těch dětí.. bože můj, fakt poznáš dítě x rodič.
Já bych tohle určitě nenchala, a jak radila Kobliha, stěžovat a hnát to dál.

Mám taky holčičku samotářku, zatím ťukám, nic se nestalo. Ale jakmile by se něco stalo, ženu to víš.
Co takhle s malým navštívit psychologa, a použít ten papír rovnou k té stížnosti.
Holky tohle není normální, já tedy byla také šikanována - kvůli barvě vlasů.. dřív. Ale čím jsem byla starší, tím průbojnější a nikdo už si nedovolil nic říct.

Je mi maličkého tak líto :-( prosím tě, nenech to tak být.
Miluji děti, ale takové parchanty, bych zlískala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
18.5.16 09:01
@SarkaNovo píše:
Domácí vzdělávání je super, ale nemám na to vzdělání (neuměla bych ho učit doma), bála bych se, že ho to nenaučím dobře a že on se ani nebude moc snažit a soustředit :nevim:

to bych nedělala bude ještě víc vyloučenej ze společnosti, než už je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
18.5.16 09:03
@SarkaNovo píše:
Domácí vzdělávání je super, ale nemám na to vzdělání (neuměla bych ho učit doma), bála bych se, že ho to nenaučím dobře a že on se ani nebude moc snažit a soustředit :nevim:

to chápu, je víc alternativ, komunitní školy apod… chtěla jsem jen říct, že bych dítě před šikanou chránila, jak by to jen šlo. Samozřejmě ideální je vyřešit to přímo se školou, ale ne všude se k tomu postaví čelem a dokážou se s tím vypořádat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama