Meningokok a zaplacení pojišťovnou, rozumíte tomu?

4223
3.6.20 21:28

Meningokok a zaplacení pojišťovnou, rozumíte tomu?

Pojišťovna prý bude proplácet meningokoky, vůbec jsem ale nepochopila.. Skupinu B tedy pokud se naočkuje do 6. měsíce věku a ty čtyři do dvou let věku? Rozumíte tomu někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3640
3.6.20 21:34

Rozockuje do 6 m tj. prvni dávka do 6 měsíce tak to zaplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5293
3.6.20 21:39
@luci5 píše:
Pojišťovna prý bude proplácet meningokoky, vůbec jsem ale nepochopila.. Skupinu B tedy pokud se naočkuje do 6. měsíce věku a ty čtyři do dvou let věku? Rozumíte tomu někdo?

pochopila jsem, že pojišťovny budou proplácet skupinu B jen při podání očkovací látky do 6 měsíců. Skupinu A, C,W, Y proplatí při podání do 2 let věku dítěte. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4223
3.6.20 21:41
@janickaIII píše:
pochopila jsem, že pojišťovny budou proplácet skupinu B jen při podání očkovací látky do 6 měsíců. Skupinu A, C,W, Y proplatí při podání do 2 let věku dítěte. :nevim:

Taky si to takto myslím. K mudr jdeme koncem června, tak si nechám vysvětlit.
Každopádně stejně pořád váhám, zda očkovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8179
3.6.20 21:45

Skupinu B, pokud bude očkování zahájeno do 6 měsíců věku. Skupiny A, C, W, Y proplatí při očkování jednou dávkou ve druhém roce života.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
683
3.6.20 21:48

Očkovala jsem obě děti Bexerem, dcera má 2 dávky a třetí ji čeká v létě ( dětem do 2 let se dávají 3) syn 7 let má za sebou obě dávky a je hotov. Vše jsme platili, ale pojišťovna dost přispěla. Dnes jsem byla dceru očkovat i na A, C,W, Y a bylo to zdarma ( do dvou let) sestra říkala, že kdybych malou poprvé tím Bexerem očkovala před jejím půl rokem, tak by byla třetí dávka zdarma. Upřímně nevím jestli bych tak malé miminko očkovala, začali jsme v cca 15 měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5293
3.6.20 21:50
@luci5 píše:
Taky si to takto myslím. K mudr jdeme koncem června, tak si nechám vysvětlit.
Každopádně stejně pořád váhám, zda očkovat :nevim:

a kterou váháš? u nás je nejčastější skupina B. Dr mi říkala, že v ČR je ročně cca 70 případů a rozhodnutí nechala na mě, říkala, že to úplně nutné není. Že je to jen pro klid rodičů…také váhám, ale jsem spíš pro.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5293
3.6.20 21:52
@Petkaelik píše:
Očkovala jsem obě děti Bexerem, dcera má 2 dávky a třetí ji čeká v létě ( dětem do 2 let se dávají 3) syn 7 let má za sebou obě dávky a je hotov. Vše jsme platili, ale pojišťovna dost přispěla. Dnes jsem byla dceru očkovat i na A, C,W, Y a bylo to zdarma ( do dvou let) sestra říkala, že kdybych malou poprvé tím Bexerem očkovala před jejím půl rokem, tak by byla třetí dávka zdarma. Upřímně nevím jestli bych tak malé miminko očkovala, začali jsme v cca 15 měsících.

jen kvůli tomu, že to nově proplácí pojišťovny bych dítě neočkovala. I když teď se s tím najednou roztrhl pytel. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2495
3.6.20 22:14
@janickaIII píše:
jen kvůli tomu, že to nově proplácí pojišťovny bych dítě neočkovala. I když teď se s tím najednou roztrhl pytel. :roll:

Já očkovat chtěla, i za cenu že si to zaplatíme.. Ale v pozdějším věku. Naše doktorka říkala že to bylo šíleně drahé, že to rodiče prostě nedávali kvuli penězům.. Ze je sama ráda, že to konečně pojišťovna dala zdarma. Zatím má dcera první dávku, a konečně potom neměla teploty. Po jiných očkováních ano…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4223
3.6.20 22:14
@janickaIII píše:
a kterou váháš? u nás je nejčastější skupina B. Dr mi říkala, že v ČR je ročně cca 70 případů a rozhodnutí nechala na mě, říkala, že to úplně nutné není. Že je to jen pro klid rodičů…také váhám, ale jsem spíš pro.

Samozřejmě pročítám diskuze, kde holky píši, jak strašné měli reakce po očkování :zed: První syn očkovaný není, u toho jsem to neřešila a teď mě asi ovlivnila reklama.. A strach samozřejmě taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
3.6.20 22:29

@luci5 o to možná jde, vyvolávat strach? :nevim: popravdě nechápu, proč zrovna toto očkování je najednou hrazené ZP.
V programu surveillance byl v roce 2019 zjištěn v České republice mírný pokles počtu invazivních meningokokových onemocnění oproti předchozímu roku: celkem 49 případů oproti 56 v roce 2018. Z 49 onemocnění 3 skončila úmrtím – celková smrtnost v roce 2019 mírně stoupla ve srovnání s předchozím rokem na 6,1 % z 5,3 %. Úmrtí byla způsobena séroskupinami B a C – byla tedy preventabilní očkováním.

Já očkovat nebudu, žádný kmen. Leda by počet případů vzrostl na extrémně vysoké číslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5293
3.6.20 23:00
@Petula306 píše:
@luci5 o to možná jde, vyvolávat strach? :nevim: popravdě nechápu, proč zrovna toto očkování je najednou hrazené ZP.
V programu surveillance byl v roce 2019 zjištěn v České republice mírný pokles počtu invazivních meningokokových onemocnění oproti předchozímu roku: celkem 49 případů oproti 56 v roce 2018. Z 49 onemocnění 3 skončila úmrtím – celková smrtnost v roce 2019 mírně stoupla ve srovnání s předchozím rokem na 6,1 % z 5,3 %. Úmrtí byla způsobena séroskupinami B a C – byla tedy preventabilní očkováním.Já očkovat nebudu, žádný kmen. Leda by počet případů vzrostl na extrémně vysoké číslo.

přesně tohle mi říkala naše doktorka… ono pokud se někdo bojí, tak očkovat bude, i když si bude muset zaplatit… jo ale když je to najednou „zdarma“… tak se najednou bojí většina…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2495
4.6.20 07:32
@luci5 píše:
Samozřejmě pročítám diskuze, kde holky píši, jak strašné měli reakce po očkování :zed: První syn očkovaný není, u toho jsem to neřešila a teď mě asi ovlivnila reklama.. A strach samozřejmě taky.

Bojíš se víc reakce nebo te nemoci? Já to očkování dala protože meningokoka dostala známé holčička, doživotně postižená. A další klučina v okolí na něj v 5ti letech umřel. Dcera mela vysokou horečku po synflorixu, dotoho dostala zřejmě nějakou virozu a teploty měla týden.. Po hexe 2 dny horecka, v noci mi šla špatně snižovat… Dalsi den celej probrecela. A po bexeresu jsme měli dát doma hned čípek, večer dalsi.. A konečně neměla teploty. Zatím jediny očkování které snasela nejlíp, nebyla spava, uplakana, nic..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
4.6.20 08:41

@mackA159 tak to máte docela haluze, nebo jak to říct, když onemocní asi 60 dětí ročně v celé ČR a ve vašem okolí už víte o 2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2495
4.6.20 10:51
@Petula306 píše:
@mackA159 tak to máte docela haluze, nebo jak to říct, když onemocní asi 60 dětí ročně v celé ČR a ve vašem okolí už víte o 2.

Taky čumím. Bohužel mám to z první ruky… Kdyby to bylo jen jedna paní povídala, tak tomu asi nevěřím.. Ale maminky obou děti znám. :( Nebylo to teda v jednom roce..chlapeček už je po smrti asi 3 roky, a holčička to chytla loni v zimě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama