Meningokok - jakou vakcinu?

90
16.2.16 13:02

Meningokok - jakou vakcinu?

Prosim, jakou vakcinou byste doporucili naockovat 13 leteho pubertaka? Vim, ze je vic druhu, kazda ucinkuje na jinou skupinu meningokoku, ale netusim ktera by byla pro nej ted nejlepsi. Diky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60864
16.2.16 13:08

@Delphy žádná, je toho tolik druhů, že ho stejně neochráníš :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6855
16.2.16 13:23

To nevim, u nas v Britanii se ted nabizi zadarmo ockovani pubertaku, od 14-18 let a je to ockovani nazvane Men ACWY vaccine.
Dceri to nabizeli pred nastupem na vysokou. Ja nemam deti naockovane vubec, mame vetsi strach z vakcin nez nemoci a osobne si myslim, ze nejlepsi ochrana je v tomhle veku dostatek spanku, zdrava vyziva, zkratka to, na co vetsina pubertaku kasle. Pak jsem taky holky varovala, aby dodrzovali na koleji hygienu, nejedli jednou lzici, nepili z jedne flasky, meli svuj rucnik…

Příspěvek upraven 16.02.16 v 13:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6855
16.2.16 13:28

Ted na to koukam presne. Ty vakciny pro pubertaky u nas se jmenuji Nimenrix a Menveo a maji chranit pred A, C, W, Y meningitidou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6808
16.2.16 17:01

@Delphy
v Nasi republice prevazuje vyrazne serotyp B, potom C, zbytek je velmi vzacny.
B pokryje Bexsero.
C i ten zbytek pokryje Menveo, Nimenrix.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10482
26.2.16 09:08

@Delphy Bexero. meningokok B. jsou to dvě dávky v odstupu 2 měsíců. Cena je děsivá, ale ta nemoc děsivější.
já budu letos očkovat staršímu i zbytek (A, C,W, Y) - nimenrix. To je jen jedna dávka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
27.2.16 13:30

Ahoj,

já mám syna 11 let a nechala jsem mu dát Bexsero proti nejhorší skupině B, nechala jsem mu píchnout i Nimenrix proti skupinám (A, C,W, Y). Bexsero je poměrně drahé, jsou třeba 2 dávky a jedna stojí 2700Kč. Nimenrix je levnější cca. 1400 Kč a je třeba jen jedna dávka. Nimenrix zvládnul absolutně bez reakce. Po 1. dávce Bexsera byl unavený a bolela ho ruka, po druhé dávce Bexsera mu nebylo vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama