Meningokok - jít 10 dnů po očkování na návštěvu?

2
31.1.21 17:07

Meningokok - jít 10 dnů po očkování na návštěvu?

Ahoj holky,
nemáte někdo prosím info za jak dlouho je možné jít na rodinnou návštěvu po očkování meningokokem? Podle zásad bezpečného očkování na poockovani se má dítě šetřit 5-7dni, ale to je obecně po očkování. Má někdo info, jak dlouho to má být u meningokoka, popř. hexy? Taky nechci ohrozit případné ostatní děti.
Předem díky za odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3274
31.1.21 17:14

Byli jsme pár dnů po bexeru normálně na dovoleny🤷‍♀️ takže já bych šla, můj názor, tak mě nebijte 🙏 :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
31.1.21 17:26

Malej byl poprvé v 10 měsících na Bexeru a lékařka nic extra neříkala. Jen mě varovala, že bývá častěji zarudlé místo vpichu a zůstává déle tvrdé (až měsíc) a že u menších miminek bývá vyšší teplota než třeba u Hexy.

Jinak když jsme šli na Hexu, cvicili jsme Vojtovku, ptala jsme se, jak dlouho nemáme cvičit a bylo mi řečeno, že za 48 h můžeme. Takže pokud nebude mít mimčo poočkovací komplikace, tak bych se návštěvy nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24164
31.1.21 17:39

Ostatni deti urcite nicim neohrozis, na navstevu muzes. A udrzet batole nebo skolkove dite v klidu tyden, to jsem se fakt zasmala. Par hodin po poslednim ockovani jsem dite sbirala z trampoliny, a to uz bylo relativne rozumne a vedeli, ze je pi ockovani a ma se setrit. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
31.1.21 18:01

Tak nám pediatr doporučil očkovat ve čtvrtek aby mohl syn v pondělí do školky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24164
31.1.21 18:32

@Gortyna Ale to je zejmena kvuli tomu, ze dost deti ma na bexero reakci v podobe toho, ze je tak dva dny hodne boli ta ruka a nemuzou s ni hybat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
31.1.21 23:34
Díky za reakce! Po týdnu už bude určitě imunita zase v cajku, co se týče jiných nemocí :)
@Svistice píše:
Ostatni deti urcite nicim neohrozis, na navstevu muzes. A udrzet batole nebo skolkove dite v klidu tyden, to jsem se fakt zasmala. Par hodin po poslednim ockovani jsem dite sbirala z trampoliny, a to uz bylo relativne rozumne a vedeli, ze je pi ockovani a ma se setrit. :lol:

To nebezpečí ohrožení je jenom u živých vakcín asi, že :D
Díky za reakce :palec: Fakt je že po týdnu už imunita určitě bude zase v cajku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
31.1.21 23:41

Dávala jsem bexsero batoleti a v ten den ho hodně bolela noha, to by nikam nechtěl, jen ležel (ale bez teplot). Druhý den byl ještě opatrnější při chůzi. Od třetího dne už zase lítá jak neřízená střela. Já se snažím držet od lidí kolem těch pěti dní, ať se dítě trošku vzpamatuje… :palec: Ale kdyby měl třeba nějaké horečky nebo horší reakci, tak bych to přizpůsobila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat