Reklama

Meningokov B nebo C očkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lump
Povídálka 41 příspěvků 27.08.18 08:00
meningokov B nebo C očkování

Ahojky, chtěla bych očkovat dcery 4 a 6 let než začne školka, proti meningokov, nevím ale jestli mám dát C nebo B, uvažuji, že dám časem oba typy ale který dřív? A je to jednorázově nebo je víc dávek. Dcery jsou u VZP. Děkuju za radu. Hezký den. :srdce:

Přečtěte si článek: Očkování dětí: Kalendář, popis a informace

Reklama

Reakce:

mumisek79
Extra třída :D 12041 příspěvků 27.08.18 08:03

@Lump ahoj vždy je lepší očkovat oba Já dávala nejdřív Nimerix ten se nepreockovava a pak 2fazove Bexero Hezky den

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 27.08.18 08:03

Dala jsem B, je v ČR nejběžnější. Zbytek doockuji později. Je to více dávek dle veku, cena jedné cca 2500

Sion
Závislačka 4326 příspěvků 27.08.18 08:26

@Lump Dávali jsme nejdříve meningokoka B, jsou to 2 dávky a VZP přispívá 2500 na jedno očkování. Doporučuji si to naplánovat a jednu dávku očkovat letos a druhou příští rok. Tím pádem by vám pojišťovna přispěla na obě dávky. Tedy jestli příští rok schválí zase příspěvek na meningokoka :think: Ale poslední dva roky to tak měli :palec:

Petula83
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 27.08.18 08:38

@Sion To už ovšem neplatí. Syn byl očkování loni v září. Pojišťovna nám vakcínu proplatila. Druhou dostal v lednu a když jsem šla na pojišťovnu, tak již jim systém házel hlášku, že jsem příspěvek vyčerpala. Bylo my řečeno, že se přispívá jen na jednu dávku. Dřív to prý šlo,ale teď už ne. :zed:

sara29
Kecalka 472 příspěvků 27.08.18 08:48

@Petula83 tak to je zvláštní, já dávala dceru očkovat první dávkou v říjnu a druhou dostala v lednu,obě proplaceny,vůbec jsem to nečekala, taky jsem myslela,že proplaci jen jednu dávku, ale paní doktorka mi řekla ať to zkusím, že by měli proplatit obě. Teď chci jít i s mladší dcerou,Tak uvidíme jak to bude.

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 27.08.18 09:09

@sara29
Je to tak, u VZP nejde vybírat příspěvek na meningokoky 2 roky za sebou, bohužel…

Jinak já jsem dávala první bexsero a teď planuji i nimenrix, B je v ČR nejčastější, ale ty další kmeny jsou hned v závěsu a ten nimenrix už vyjde finančně mnohem líp, takže ho dám taky.

sara29
Kecalka 472 příspěvků 27.08.18 09:49

No my jsme právě u vzp,taky máme naockovane B a chci jim dát i nimenrix

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >