Menopauza namísto těhotenství

350
13.5.21 08:05

Menopauza namísto těhotenství

Ahojte, moc prosím o radu či zkušenost. Není tu prosím někdo, kdo se snažil o dalšího potomka a namísto těhotenství řešil selhávající menstruaci, případně menopauzu?
V listopadu jsem se těšila, že se nám to podařilo, ovšem testy byly negativní a ms nakonec po 9 dnech dorazila. Protože se mi to ještě nestalo, dorazila jsem Dr. a od prosince mám nasazený duphaston. Příčina zpoždění neznámá. Od té doby jakš takš ms chodila, ale byla o dost slabší. Minulý měsíc jsem zkusila duphaston nebrat (měla jsem divný pocit, že mi blokuje ovulaci a vyvolává hrozně silný PMS - bolesti prsou i podbřišku) a ms dorazila po 28 dnech, celkem normální, až silnější, přičítala jsem to tomu, že jsem měla nadměrnou fyzickou zátěž. Na kontrole před třemi týdny mi Dr. ale řekla, že mám v duphastonu pokračovat a že se jeden folikul vyvíjí velice pěkně a mohlo by to vyjít. Ovulační testy byly po dlouhé době fakt sakra silné, a proto jsem si duphaston vzala namísto 17. dne až 19., protože mi ovulace podle příznaků přicházela mezi 18. a 19. DC. MS jsem měla dostat v úterý, až včera odpoledne jsem začala mírně špinit, přes noc nic, dnes ráno zas jen při utření. Testy negativní. Mám už týden obrovské návaly, bolesti prsou, vypadávají mi vlasy a jsem hrozně unavená. Podle příznaků mě napadá jen menopauza. Což v mých 32 letech je fakt hrozná představa, ale prý se to může stát :,( Je tu prosím někdo, kdo se potýkal s podobným problémem a menopauza to nebyla? Nedokážu se s tím smířit, proto se chytám jakéhokoliv pomocného lana…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20773
13.5.21 08:14

Menopauza se projevuje jinak. Ty si nech udělat hormonální profil a vyšetření štítné žlázy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
13.5.21 08:22

Podle mě to menopauza určitě nebude :mrgreen: nevím jak dlouho se snažíte, případně jestli jsi předtím brala HA. A taky samozřejmě nevím proč máš cyklus rozhozený, ale stává se to, možná je to i psychikou :nevim:
Koukala jsi jaké vedlejší účinky má duphaston?? Já jsem nějaký čas brala duphaston a ještě jedny hormony a vedlejší účinky byly strašné. Jsou to hrozné s*ačky. Na srovnání cyklu bych ti doporučila spíš bylinky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
13.5.21 08:30

A nejsou to spisvedlejsi ucinky tech hormonalnich leku?…nejak me desi Tva invence v medikaci. Pokud mas pochybnosti o svem cyklu, nechces se sverit do rukou lekaru v car? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1378
13.5.21 08:37

Mě zas napadá deset různých příčin, a ani jedna z nich není přechod. Nech se komplexně otestovat a zjisti si, co ti v tom cyklu dělá paseku, ať to pak můžete cíleně léčit, a ne takhle metodou pokus - omyl (Duphaston fakt není samospásnej). Takhle zkusmo nadhodím, že kromě přechodu to může být vysoká hladina prolaktinu, testosteronu, kortizolu, hormonů štítné žlázy… Takže pátrej po příčině a neboj, menopauza to fakt nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6999
13.5.21 08:44

Když jsem dočetla příspěvek až do konce a dobrala se věku 32 let, tak mě (také) napadá, že spíš než menopauza za těmi potížemi bude něco jiného (ano, mohla by to být hyperfunkce štítné žlázy). Nechci to rozhodně zlehčovat, protože jsem nedávno řešila něco podobného (taktéž problémy s cyklem a nepravidelným krvácením), jenže mně už je skoro čtyřicet, takže přeci jen pravděpodobnost, že mi menopauza začíná, tu nějaká byla.

Nejsem sice odborník, ale moc nechápu, proč Tě doktorka léčí tímto podivným způsobem ala výstřely z Aurory. Rve do Tebe progesteron, aniž by si ověřila, jestli ho potřebuješ.

Pokud je Tvým cílem otěhotnět a nedaří se, spíš bych se obrátila rovnou na nějaké centrum asistované reprodukce, spláchneš tam vše z jedné vody. Pro začátek by Ti udělali hormonální profil (folikulostimulační hormon, lutropin, estradiol, progesteron, testosteron…), kontrolní folikulometrii na UTZ (tzv. antral foliclle count = AFC) a měření výšky děložní sliznice, a také test na AMH (anti-Müllerian hormon). Obvykle tam dělají i další testy z krve, mj. právě na TSH (hormon štítné žlázy), vitamín D, kalcium, prolaktin…
Ostatně, ona by Ti tohle mohla provést i Tvoje gynekoložka (jen u toho AFC je otázkou, jestli má UTZ, jak dobrý a jak dobře s ním umí pracovat). Všechny tyhle hodnoty ve vzájemné souvislosti s jistotou řeknou, jestli se menopauza opravdu koná, nebo ne. A mohly by přinejmenším napovědět, proč se vám nedaří otěhotnět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64330
13.5.21 08:46

Menopauza má jiné projevy.. Neplasila bych

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
13.5.21 09:37

Hormonální nerovnováha ve fertilním věku má téměř u všeho podobně až stejné příznaky… proč jsi se ve 32 letech naklonila zrovna k menopauze? 😂 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
13.5.21 09:52

@Janli Zkusím požádat o ten hormonální profil. Udělá ho i gynekolog, nebo musím někam na endokrinologii? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
13.5.21 09:53

@Rejže.kl Popravdě kvůli té mizící a slábnoucí ms. Do toho návaly a noční pocení, jaké jsem neměla ani v těhotenství… Holt prostě stresuju, ale v červenci mi končí RD a leze to na mozek čím dál víc… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
13.5.21 09:55

@Jaaanča Piju denně kontryhel, dávám si fertipronu, ještě asi zkusím jít i do macy. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
13.5.21 09:58

@Hecate Já nejsem umělému těhotenství nakloněna a v tom jsme se s manželem shodli. Před prvním těhotenstvím jsme tam byli odesláni s manželem (spermiogram) a byli jsme z toho oba dost otrávení. Není to směr, který by nám z morálního hlediska vyhovoval. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
13.5.21 10:01

@Pruhovaný_mýval Příčina je (nejen) v PCOS, který mi byl diagnostikován už na střední. Zkusím, jak radíte, poprosit o kompletní hormonální profil. Třeba se hlavní příčina opravdu ukáže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.5.21 10:05

Proč hned běháš k doktorovi, když jednou něco? Ten samozřejmě nezjistí, co se děje, tak něco zkusí, čím všechno úplně rozvrtá. Nedivila bych se, kdyby ti tohle všechno způsobovala například nerovnováha estrogen-progesteron. Není Duphaston právě progesteron? Léky bych rozhodně nebrala. Bylinky ano, ale opatrně. Taky mají sílu a ty nevíš, co a jestli něco potřebuješ.
Připomíná mi to, když jsem zkoušela drmek. Asi mi způsobil příliš vysoký progesteron. Pak jako by mi před ms nemohl klesnout… z toho to různé napětí, MS se ne a ne rozjet, jednou se táhla víc než čtrnáct dnů…
Na léky bez pořádného vyšetření se fakt vykašli a s bylinkami jemně.

Příspěvek upraven 13.05.21 v 10:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
13.5.21 10:06

@Hecate A ještě k té Dr. a její léčbě, mám PCOS a první těhotenství po dvou letech snažení díky clostilbegytu. Nejspíš proto se teď přiklonila spíš k duphastonu, protože jsem v 8 TT jakoby potratila, pak se ukázalo, že to bylo pravděpodobně neživotaachopné dvojčátko, které naštěstí s sebou nevzalo to zdravé. No a prý clostilbegyt vícečetné těhotenství občas způsobuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat