Menopur vs. Gonal ve věku 40+

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 10:43
Menopur vs. Gonal ve věku 40+

Ahoj holky, mám zkušenost zatím jen s Gonalem, zejména s jeho kombinací s Luverisem a z této kombinace máme dítě. Teď jsem o tři roky starší a budu mít Menopur. Jsem ve věku 40+ a za ty tři roky mám zas o něco méně vajíček (ale ještě pořád velmi slušné AMH 1,6). Na Gonal jsem reagovala velmi dobře. Teď jsme v jiném centru (Cube) a Dr. Višňová volí raději Menopur, protože je kombinací FSH+LH+HcG.
Máte někdo zkušenost jak s Gonalem, tak s Menopurem a zda byl nějaký rozdíl v reakcích vaječníků na tyto dvě stimulace? Budu ráda za osobní zkušenosti, díky :kytka:

Reakce:
Maminanamatersky
Kecalka 187 příspěvků 27.12.18 12:46

Neni mi tedy pres 40, ale mela jsem Gonal i Menopur a vubec zadny rozdil v tom nebyl. Me se zda, ze ty latky jsou v obojim uplne stejne, jenom u Gonalu je snadnější aplikace (menopur si clovek musel sam michat z ampulek..) a doplatek na Gonal je tim padem mnohonasobne vyssi. Ale nejsem teda doktor ani lekarnik… Lepsi se informovat primo v car.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 12:48
@Maminanamatersky píše:
Neni mi tedy pres 40, ale mela jsem Gonal i Menopur a vubec zadny rozdil v tom nebyl. Me se zda, ze ty latky jsou v obojim uplne stejne, jenom u Gonalu je snadnější aplikace (menopur si clovek musel sam michat z ampulek..) a doplatek na Gonal je tim padem mnohonasobne vyssi. Ale nejsem teda doktor ani lekarnik… Lepsi se informovat primo v car.

Díky za osobní zkušenost :) Rozdíl je v tom, že Gonal je čisté FSH, kdežto Menopur je FSH+LH+HcG. To HcG by mělo zvlášť u starších pomoci, teď na to probíhají celosvětově studie.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Kolegové mi přáli smrt syna! Dalibor Janda přišel s nepříjemnou zpovědí

Před šestnácti lety zpěvák Dalibor Janda (65) přišel o svého syna, který se v... číst dále >

Zrušený koncert a konec zpívání? Karel Gott se bojí velkého zklamání

Jak už jsme informovali, zpěvák Karel Gott zrušil svůj velký červnový koncert... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >