Menopur (IVF) už nebude hrazený pojišťovnou

152
12.8.13 17:18

Menopur(ivf) uz nebude hrazeny pojistovnou

Ahoj holky, ceka me druhy pokus ivf a jsem zdesena, doted byl menopur plne hrazen pojistovnou, odted se ale bude platit 40procent z celkove ceny, takze za balicek to bude cca 3200kc, to je jeste krat 3 baleni takze IVF uz nastoupa na cene jak :twisted: sem z toho opravdu dost rozcilena, uz tak se za ty nadstandarty plati a nepochopim proc aspon ty stimulacni injekce nemohou byt hrazene, dost to cloveku pomuze a toto me ale opravdu rozcililo, dalsi pokus tedy asi nejspis kvuly tomuto odlozime :-( je me z toho strasne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24739
12.8.13 17:26
@athena86 píše:
Ahoj holky, ceka me druhy pokus ivf a jsem zdesena, doted byl menopur plne hrazen pojistovnou, odted se ale bude platit 40procent z celkove ceny, takze za balicek to bude cca 3200kc, to je jeste krat 3 baleni takze IVF uz nastoupa na cene jak :twisted: sem z toho opravdu dost rozcilena, uz tak se za ty nadstandarty plati a nepochopim proc aspon ty stimulacni injekce nemohou byt hrazene, dost to cloveku pomuze a toto me ale opravdu rozcililo, dalsi pokus tedy asi nejspis kvuly tomuto odlozime :-( je me z toho strasne

Tak to mi ani neříkej, protože mě čeká nejspíš první pokus na podzim a jelikož to ted takhle dopadlo jak píšeš, tak si o tom můžu nachat jenom zdát, ach joooooo :,( :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
12.8.13 17:36

Ja sem z toho uplne hotova, volala me to doktorka ze jestli nechci jeste dojit tehle mesic, ale nemame tech 16tis. co se v iscare dava zaloha, takze me rekla ze teda od 1.zari to pujde do tisicu, ja mela tri krabicky a to vyjde prej ted na 12 tis to mas 28tis dohromady??!!! oni se vazne zblaznili na ty pojistovne, jsem u VZP, co ty? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11296
12.8.13 17:36

A víte o tom zdražování něco víc? Páč se obávám, že mě to čeká taky…ehm, a já blbec to už od května odkládám…to kdybych věděla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.8.13 17:38

Tak to se mi nějak nezdá. O tom mi doktor neříkal a ani se o tom nikde nepsalo. Navíc i tu cenu máš podle mě nějak vysokou, to je celková cena za ten lék. My byli u doktora před týdnem, nic o tom neříkal. Spiš mluvil o tom, at si na inseminaci neplýtváme ten menopur. Protože česká průmyslová na něj přispívá jen 4×.

• Nahlásit
  • Citovat
152
12.8.13 17:40

Dnes me to volala doktorka Turkova z Iscare Praha, at jdu radsi tento mesic, ze to pak bude vychazet kolem 12.tis korun, nemuzu tomu verit, to bylo jedine co bylo hrazene pojistovnou, informujte se na to prosim jeste nekdo u vasich doktoru, ja jsem u VZP, to prece neni mozneeee 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
12.8.13 17:43

No a tech 28tis, to uz je dohromady i s tou zalohou co se dava v Iscare praha, v tom je zmrazeni, katetr, ICSI a prodlouzena kultivace a to zalezi na vas co budete chtit a co vam doporuci, ale vzdy se ta zalohha dava, bohuzel z toho pak i s tema injekcema vyjde takova nehorazna castka :-(((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2041
12.8.13 17:47

@athena86 mně se to taky nezdá. Navíc VZP tyto injekce dávala i na inseminaci zcela zdarma to ČPZP ne a stimulují mě na ni clostilbegytem. 4. pokusy a to v základu by měla hradit pojišťovna. Kdyby ani tohle nedoplácela, tak to by bylo hodně smutný, hodně smutný. Nechceš si zavolat přímo na pojišťovnu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
12.8.13 17:50

Jak rikam, dnes me to zavoala, mam za sebou jeden pokus na ktery sem pouzila 3 baleni na stimulaci, ted me rekla ze pojistovna to sice hradi ale ze z celkove ceny budu platit za 3baleni uz 12tis, ted to zjistuju a proto sem i zalozila tuto diskuzi, zda o otom nekdo neco nevi..zavolam na tu pojistovnu protoze jak pises, to by bylo hodne smutny pro nas snazilky :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
12.8.13 17:53

https://www.emimino.cz/…-ivf-159215/ tuto diskuzi sem jeste nasla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
12.8.13 17:55

https://www.emimino.cz/…rankovani/3/?… a dalsi, takze to musi byt pravda, no ja se zblaznim :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33965
12.8.13 17:56

Holky nezoufejte..pořád lepší, když pojištovna pořád něco hradí. Já byla samoplátce a ivf mě stálo už kolem 80tisíc a to je pak už fakt masakr :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6754
12.8.13 17:58

Já volala na VZP a z jejich strany se prý nic nemění, jde o zdražení od výrobce. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
12.8.13 17:58

A ty uz si si platila teda ten 4ty pokus ze samoplatce?? to je jina cena 80tis..to bych setrila hodne dlouho, to me mrzi toto, vyslo to aspon?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2041
12.8.13 17:59

@athena86 ale taky tam na začátku psala, že se to týká pouze mého CAR. Však máš u VZP určitě infoliknku, tak tam brnkni nebo ze zvědavosti do jiného CAR, třeba se to týká jen toho, kam chodíš ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama