Menorca nebo Kréta? Má někdo srovnání?

514
1.8.19 09:24

Menorca nebo Kréta? Má někdo srovnání?

Zdravím, na poslední chvíli sháníme dovolenou. Rozmýšlíme mezi Řeckem nebo Španělskem. Je tedy dražší než Řecko, ale zaujala nás Menorca. Takový klidný hotel se to jeví, máme 4 letého syna. Dokáže někdo poradit? Děkuji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19582
1.8.19 09:27

@Katka372 nebyla jsem tam, ale všeobecně španělské hotely jsou na vyšší úrovni než řecké hotely - co se týče čistoty, jídla i vybavení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
1.8.19 09:29

Bez konkrétního hotelu a místa a toho, co od dovolené čekáte, se hůř soudí, ale moje obecná zkušenost je, že hotely v Řecku a úroveň tamějších služeb jsou horší, než ve Španělsku. Pročetla bych recenze na hotel, oblast a rozhodla se. My Řecko poslední roky už poněkolikáté vyměnili za jinou destinaci, ale samozřejmě je krásné.

• Citovat
  • Nahlásit
1228
1.8.19 09:30

Dala bych prednost Menorce. Kreta nam neprisla nic moc a to mame Recko radi. Z Balearskych ostrovu jsem byla na Mallorce nadherna priroda, more 💕

A jak vsichni popisuji i uroven hotelu jina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
1.8.19 09:51

Jednoznačne Menorca. Klid, čisto, spoustu hřišť pro děti… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
673
1.8.19 09:58

Oproti krete Menorca jednoznacne :srdce: menorca je nadherna akorat nema velke hotelove plaze (nam vyhovovalo), takze i v tomhle je nutne zvazit, o jakou dovolenou stojite… ted koukam, ze mate male dite- to bych zvolila spis to recko :potlesk: menorca si zaslouzi byt objevovana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1591
1.8.19 13:48

Byly jsme na Menorce ve 3* hotelu a v Řecku ve 4* hotelu a ten v Řecku oproti španělskému hotelu odpovídal tak 2*, jak s jídlem tak i s hotelem. Jednoznačně doporučuji Menorcu nebo pak i Mallorcu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
2.8.19 08:21

Děkuji :-) no každopádně Menorcu nám vyprodali a v našich finančních možnostech tam nic není, tak už jedině Mallorca nebo spíše to Řecko. Jen mám strach, aby se mi tam 4 letý syn nenudil. Kdo byl takhle s malým dítětem, bavilo je to? Syn je nenáročný, stačilo by mu jezero tady v Čechách, ale my s manželem bysme rádi k moři. Chceme druhý miminko takže pár let už pak nejspíš zase nepojedeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19582
2.8.19 08:37

@Katka372 tak já neznám dítě, které by se u moře nudilo :nevim: budete se chodit koupat do moře, pokud vyberete hotel s bazénem, tak i do bazénu, kde si může dítko víc vyhrát, bude dělat bábovičky a zahrabávat nohy v písku, všude v letoviskách jsou kolotoče a skákací hrady, večer procházka po promenádě - jak se tam může nudit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19582
2.8.19 08:38

@Katka372 na pokoj mu vemte nějaké puzzle, do letadla tablet s pohádkama, Tlapkovou patrolou nebo co ho baví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Caboverde
2.8.19 09:03

Jezdili jsme léta do Španělska, letos jsme poprvé vyzkoušeli Řecko a dopadlo to tak, že manžel už tam nikdy nechce. A to jsme měli slušný hotel a pěkné letovisko. Jinak si nedovedu představit dítě, které by se u moře nudilo. V září letím s dcerou do Řecka zase, ale bez manžela. Jinak jsme zvyklí na hotely čtyři až pět hvězd. U Řecka bych oproti Španělsku vždy jednu hvězdu odečetla. Otázka je, jak ti dítě, které nikdy neletělo, zvládne let. Dcera chudák při posledním letu seděla za klukem, který celý let prořval. Byla unavená, usnula v tom a nic si nepamatuje, ale je zvyklá cestovat, tak ji nic moc nerozhází.

• Citovat
  • Nahlásit
514
2.8.19 09:12

@Caboverde můžu se vás zeptat, když jezdíte do 4 a 5* hotelů, často jsou tam vyžadovány do restaurace formální oblečení… Pod pojmem formální oblečení si představím košili a sako :-) a na to my tedy moc nejsme. Chodili jste teda „lépe“ oblečení? My jsme asi o stupeň jiná kategorie, ale zas jedem jednou za uherský rok, tak chcem, aby to stálo za to. A v recenzích u 3* hotelů v Řecku js četla že tam měli i šváby..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19582
2.8.19 09:17

@Katka372 ne ne určitě to není sako, rodiče to zažili na Mallorce - na večeři muži museli mít triko s rukávem a kalhoty aspoň po kolena, ale normálně sportovní oblečení - ženy můžou mít cokoli kromě plavek
teď byli v Bulharsku na 4*, kde to bylo také napsané, tak si otec vzal dlouhé plátěné kalhoty a košili barevnou s krátkým rukávem, ale tam to neřešil nikdo a klidně mohli mít chlapi i nátělník

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
2.8.19 09:20

@stinga nás to pravě odradilo, píšou muži dlouhé kalhoty, a můj i v zimě nosí kraťasy :-) a na fotkách tam měli vyfocenyho dědulu v kraťasech.. Takže toto nemusíme řešit? :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Caboverde
2.8.19 09:21
@Katka372 píše:
@Caboverde můžu se vás zeptat, když jezdíte do 4 a 5* hotelů, často jsou tam vyžadovány do restaurace formální oblečení… Pod pojmem formální oblečení si představím košili a sako :-) a na to my tedy moc nejsme. Chodili jste teda „lépe“ oblečení? My jsme asi o stupeň jiná kategorie, ale zas jedem jednou za uherský rok, tak chcem, aby to stálo za to. A v recenzích u 3* hotelů v Řecku js četla že tam měli i šváby..

U pěti hvězd nekompromisně u muže dlouhé kalhoty a k tomu bohatě stačí polo triko, manžel nosí bez problému i košile. Mně a dceři vždy stačily slušnější šaty. U čtyř hvězd toto vůbec neřeším. Na šváby přibalit nějaký sprej do kufru. V některých exotičtějších destinacích uklízečky běžně hmyz sprejem likvidují, ale to asi nebude případ Řecka. My jsme s manželem v Řecku honili po nocích obřího pavouka. Dostal i horkou sprchu. Manžel se hmyzu neskutečně štítí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat