Menší hlavička 20 tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PeBe24
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 15:12
Menší hlavička 20 tt

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, na ultrazvuku ve 20 týdnu, dr. říkal, že miminko má menší šířku hlavičky těsně pod normou, že hlavička odpovídá o týden méně. Máme přijít za 4 týdny na přeměření radši. Pry to ale nic neznamená. Měla jste to některá? a dorostlá hlavička do normálu? Jinak je mimi úplně v pořádku. Jen mně to trošku znervozňuje. A co by se dělo, jak by i za ty 4 týdny byla pořád menší?

Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 12.11.14 15:18

Týden méně nic není.
Co „zbytek“? Asi bych byla nervozní, když by nožky byly o 3 týdny větší, bříško o 2 týdny větší, hlavička o 2 týdny menší.
Ale týden je fakt nic. Plus musíš brát v úvahu odchylku měření.

Všechny děti se nenarodí se stejně velkou hlavou.

eli196
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 12.11.14 15:30

@PeBe24 o týden menší nebývá lékaři vnímán jako problém, je to norma. Mě zase doktor ve 30tt vystrašil, že má hlavičku větší, těsně nad normou. Ani ne za týden jsem byla na velkém UTZ ve 30tt a tam naopak změřila hlavičku o týden a dva dny menší (dle PM) a dle UTZ dokonce o týden a pět dní menší a vůbec v tom neviděla problém. Prostě ono to měření nelze brát jako úplně přesné, protože záleží na každém mm a to se prostě špatně měří. Může se stát, že na přeměření bude vybočovat zase v jiném, prostě každý jsme jiný ;)

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 12.11.14 15:50

@PeBe24 v 18.tt se nám špatně vyvíjela jedna hemisfera.. Něco na UZ viděli, sami nevěděli co, tak si udělali nějaký závěr a diagnosu a nás k smrti vyděsili. Pak nás co 14 dní sledovali na spec. UZ a bylo vše OK. Kluk naprosto v pořádku, velmi šikovný chytrý. další kamarádka klukovi po porodu nějak málo rostla hlavička, takže velký problém, riziko demence a kdesi cosi, Rodiče vynervení.. No až na spec. pracovišti někoho napadlo změřit hlavu matce a otci a zjistili, že oba mají podprůměrně malé hlavy a byl pokoj. UZ je jen odhad, třeba se mimčo zrovna hůř natočilo.. Navíc mně jeden doktor říkal, že když stehenní kost vypadá starší oproti hlavičce, bude to v dospělosti spíš vysoký člověk. Klid, bude to určitě dobré. :hug:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 12.11.14 16:05

Tohle měli moje obě děti, bpd ( šířka hlavy ) na úplně spodní hranici, a oba jsou úplně v pořádku, maji prostě jinak sisatou hlavu :mrgreen:. A na ty spodní hranici ji měli az do porodu, takže i když bude za 4 týdny menší, tak to nic neznamená.

PeBe24
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 16:15

Jeee dekuji holky, uklidnily jste mne :-)

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 12.11.14 17:16

Jako týden není nic, mladej měl zas hlavu větší (tedy po narození), takže UZ hlavičky, zvažovala se MR, genetické vyšetření, nakonec když se vzala moje hlava (60 cm obvod je i na chlapa dost, neseženu na sebe žádný klobouk, někdy i čepice je problém) a manžela (na chlapa v normě), tak se to vzalo jako „poděděné“.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >