Menší miminko ve 30. týdnu. Odpovídá 28. týdnu

17
4.4.21 18:28

Menší miminko v 30 tt odpovídá 28tt.

Ahoj maminky.
Musím se svěřit vrtá mi to hlavou.
Ve středu jsem byla na kontrole ve 30+0.
Doktor řekl, že mimčo odpovídá 28tt.(měsíc zpět jsme byly o týden menší).
Ve 26 tt mi byla zjištěna těhot. cukrovka.(dieta).A teď mě poslali na testy podezření na prekelapsii(v 1 těhotenství jsem ji měla)teď ne, ale špatné jaterní testy. K tomu ještě placenta u VB…Takže zpět k tématu na kontrole jsme měli 1100g ve 30+0tt.
A musím na kontrolu za 14 dní.
Já jsem výškově 155cm přítel 179cm.
První dítě kvůli prekelapsii vyvolán porod nic potom cisař 37+4 porodní váha 2810g a 48cm…
Mám se obávat? (Jsem strašný strašpytel)😔.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
802
4.4.21 18:36

Jejda neboooj, oni na každé kontrole ten odhadný týden spíše střílí, ne vždy je změří přesně a taky každé miminko je jinak velké, někdo má 4 kg miminko někdo má sotva 2,8 kg. Prostě to bude prcek po mamince :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
4.4.21 18:39

@Markéta188 .
Doktor právě říkal jak mám placentu u VB tak se tolik nevyživuje.
Právě si myslím, že ohledně váhy se můžou zmílit. Ale úplně mě zarazil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52946
4.4.21 18:43

Tak až se budou všechny děti rodit 3,5 kg/50 cm, bude mít smysl se strachovat, že je nějaký odhad (!) o dva týdny jinak. I tvé první dítě bylo „pod 50. percentilem“, druhé má ten předpoklad taky. Takže bych se neznepokojovala a byla ráda, že je doktor pečlivý a víc tě hlídá, zvlášť s tou cukrovkou je dobřé čas od čas placentu, průtoky a tak překontrolovat. Ale nijak bych neplašila, dva týdny jsou nic a jsou to jeno odhady :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
4.4.21 18:51

@ugluk Vše je jinak v pořádku jen ta váha ho znepokojila.
Doktora můžu zaklepat mam skvělého. U prvního mimča jsem předcházela k němu pač bývalá gynekoložka jeden velký problém. A moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
4.4.21 18:59

Dcera byla taky menší. Nejdřív o par dni, o týden, nakonec o dva. Doktor je pečlivý, tak mě pak raději svěřil do pece porodnice. Tam mi na kontrolním utz někdy ve 37tt řekli, ze je dcera akorát, odhadována váha rovny 3 kg. Nakonec se narodila ve 42 a měla 2,9 a 49 cm.
Jinak mi doktor říkal, že většinou je “problém”, když dítě je menší o čtyři týdny a víc. Ty odhady jsou stejně furt a jenom odhad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
4.4.21 19:06

@PepiKo To jste mě uklidnila. JE jasný, že to nebude přesný…Ještě, že ti doktoři jsou tak spolehlivý a hlídají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat