Menší miminko, velikost neodpovídá

69
2.3.18 20:32

Menší miminko, velikost neodpovídá

Dobrý den, jsem 37+6 a byla jsem dnes na kontrole, kde doktor měřil obvod hlavičky bříška miminka. Miminko má 3200g ale obvod hlavičky měl o měsíc menší než by měl mít, termín mám 17.3. a u hlavičky se objevil termín 24.4. stim že je hlavička velká jako u 34 tt. Setkal se stim někdo z vás? Nebo je utz jen přiměřený a neměří přesně? Doktor se k tomu nijak nevyjádřil jen se mě zeptal kolik měřím. Měřím 152 cm apřítel měří 2 metry může to být i tím že jsem malá? Děkuji za odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4010
2.3.18 20:45

@arventis2 ahoj,utz muze ukazat dost velky odchylky. Staci aby dr klikl o milimetr vedle a uz ma uplne jiny vysledky. U myho dr mi vse vychazelo ukazkove.Jak jsem zacla chodit na kontroly do nemocnice tak najednou dr ze je mala hrozne velka a ze bude mit pri porodu okolo 4500.Se mi to zdalo divny kdyz u myho dr vse v poradku. Nakonec se mala narodila s 49cm a 3100g.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62115
2.3.18 20:48

@arventis2 kdyby bylo něco špatně, věř, že Ti to dr řekne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
2.3.18 20:52

@Ivana 85 ahoj, děkuji teď si mě uklidnila trochu jsem se bála aby malá neměla třeba nějakou VV. Jelikož můj doktor semnou moc nemluví a většinou mi ani neřekne nic ohledně miminka tak jsem nevěděla jestli je to normální nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7865
2.3.18 20:58

Klid, mě taky na genetice řekl že má menší hlavičku asi o 3 týdny zpět, strašil mikrocefalusem,… Byla jsem pak dost rozhozená, měřila obvod mě, příteli i dceři starší a zjistila že přítel má hlavu asi o 3cm menší než já. Dcera s narodila naprosto zdravá, a je velice šikovná a je už ve druhé třídě. Je drobnější, hlavu měla vždy mensi, teď má sotva 50cm. Chci říct, že propočty z utz jdou jen orientační, kdyby gyndar zjistil něco závažného, řešil by to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6434
2.3.18 21:00

@arventis2 ano, stalo se mi to u posledního dítěte, poslední týdny vypadalo, že hlava vůbec neroste, dite vypadalo asymetricky..nakonec mělo úplně normální rozměry 2840 /48, normální hlava, prostě vše ok..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Myssicka
2.3.18 21:09

I moje dcera měla dle UZ menší hlavu po celou dobu těhotenství - měla jsem UZ dokonce každou kontrolu (ne kvůli tomu, ale můj doktor to tak dělá jako nadstandardní péči). A prd. Měla kedlubnu panečku :mrgreen:, že mi i aniball byl k prdu

• Citovat
  • Nahlásit
67
2.3.18 21:18

Me taky dr porad strasila, ze je malej moc malej, taky mi delala utz pri kazdy navsteve, porad se bala, jestli vubec roste. V nemocnici pred porodem namerili celkove jeste min nez moje dr, podle jejich vypoctu mel vazit 2800g, nakonec vazil 3300g a vsechny rozmery mel ok :-) On ten utz meri kazdej jinak a kazdej doktor to tam taky naklika jinak :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24534
2.3.18 21:19

Můj syn zas měl na utz velkou hlavu a malé bříško… že hypotrofie a měřili průtoky a hlídali, odhady kolem 2700g.
Narodil se 3300g úplně OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1472
2.3.18 21:26
@Pipet píše:
Můj syn zas měl na utz velkou hlavu a malé bříško… že hypotrofie a měřili průtoky a hlídali, odhady kolem 2700g.
Narodil se 3300g úplně OK.

Tak to máme i my, hlavička v normě a bříško malé, navíc od poslední kontroly přibral málo, taky se Dr nelíbí. Poslali me na kontrolu do porodnice, jsem 35tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.3.18 21:27

My meli opacny „problem“. Syn mel dle utz o tri tydny vetsi hlavu oproti telu. Ale dr taky neresil, pry po tom 30 tt byva mimco uz velke a na utz se moc nevejde, a ze take zalezi jak se meri. Behem jednoho utz nameril 3 ruzne rozmery leve postranni mozkove komory. Jestli je to jenom hlavicka a ostatni v pohode, neresila bych :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1579
12.9.19 19:15

Ahoj, jsem 32+0 a doktor mi dnes řekl, že mimčo je dle měření o dva týdny menší (mimčo je z IVF, takže termín početí jistý, menší je hlavně obvod hlavičky a stehenní kost, skoro o 3 týdny). Naposled jsem byla na kontrole před 5 týdny, to bylo menší o 3 dny. Doktor mě pozval na další kontrolu zas za dva týdny. Prosím, pokud u někoho naměřili podobně nižší hodnoty, jak často vás pak kontrolovali? Jsem z těch jeho rozestupů kontrol trochu nervózní, nerada bych něco podcenila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19611
12.9.19 20:13

@jezz1e Podcenit nic nemůžeš. Uvidíš za dva týdny. Teď už tě bude zvát častěji. Jdeš do finále. A jedno měření nic nevypovídá. Neboj. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
12.9.19 20:24

Dcera měla taky kratší stehenní kost, celou dobu těhotenství, nejdřív si doktorka myslela, že to může být kluk (prý mají kratší nohy). Holku mi potvrdili až později, no a dodneška (necelé tři roky) má holt nožky trochu kratší. Ale je zdravá a pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1579
12.9.19 20:35

@P4ja @andelinka1 Holky díky, mně se právě nezdá, že doteď mimčo odpovídalo (holčička) a v těch 5 týdnech se najednou takhle o 2 týdny opozdilo. Tak bych čekala, že třeba dr. udělá kontrolní měření v nějakém kratším časovém horizontu, třeba za týden.. No snad bude vše v pořádku a bude to jen prcek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat