Menší miminko, velikost neodpovídá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

arventis_2
Stálice 56 příspěvků 02.03.18 20:32
Menší miminko, velikost neodpovídá

Dobrý den, jsem 37+6 a byla jsem dnes na kontrole, kde doktor měřil obvod hlavičky bříška miminka. Miminko má 3200g ale obvod hlavičky měl o měsíc menší než by měl mít, termín mám 17.3. a u hlavičky se objevil termín 24.4. stim že je hlavička velká jako u 34 tt. Setkal se stim někdo z vás? Nebo je utz jen přiměřený a neměří přesně? Doktor se k tomu nijak nevyjádřil jen se mě zeptal kolik měřím. Měřím 152 cm apřítel měří 2 metry může to být i tím že jsem malá? Děkuji za odpovědi :)

Reakce:

Ivana 85
Závislačka 3084 příspěvků 02.03.18 20:45

@arventis2 ahoj,utz muze ukazat dost velky odchylky. Staci aby dr klikl o milimetr vedle a uz ma uplne jiny vysledky. U myho dr mi vse vychazelo ukazkove.Jak jsem zacla chodit na kontroly do nemocnice tak najednou dr ze je mala hrozne velka a ze bude mit pri porodu okolo 4500.Se mi to zdalo divny kdyz u myho dr vse v poradku. Nakonec se mala narodila s 49cm a 3100g.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 02.03.18 20:48

@arventis2 kdyby bylo něco špatně, věř, že Ti to dr řekne..

arventis_2
Stálice 56 příspěvků 02.03.18 20:52

@Ivana 85 ahoj, děkuji teď si mě uklidnila trochu jsem se bála aby malá neměla třeba nějakou VV. Jelikož můj doktor semnou moc nemluví a většinou mi ani neřekne nic ohledně miminka tak jsem nevěděla jestli je to normální nebo ne.

pannda
Kelišová 6634 příspěvků 33 inzerátů 02.03.18 20:58

Klid, mě taky na genetice řekl že má menší hlavičku asi o 3 týdny zpět, strašil mikrocefalusem,… Byla jsem pak dost rozhozená, měřila obvod mě, příteli i dceři starší a zjistila že přítel má hlavu asi o 3cm menší než já. Dcera s narodila naprosto zdravá, a je velice šikovná a je už ve druhé třídě. Je drobnější, hlavu měla vždy mensi, teď má sotva 50cm. Chci říct, že propočty z utz jdou jen orientační, kdyby gyndar zjistil něco závažného, řešil by to.

lentilka248
Kelišová 6423 příspěvků 02.03.18 21:00

@arventis2 ano, stalo se mi to u posledního dítěte, poslední týdny vypadalo, že hlava vůbec neroste, dite vypadalo asymetricky..na­konec mělo úplně normální rozměry 2840 /48, normální hlava, prostě vše ok..

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.18 21:09

I moje dcera měla dle UZ menší hlavu po celou dobu těhotenství - měla jsem UZ dokonce každou kontrolu (ne kvůli tomu, ale můj doktor to tak dělá jako nadstandardní péči). A prd. Měla kedlubnu panečku :mrgreen:, že mi i aniball byl k prdu

Matylda22
Stálice 51 příspěvků 02.03.18 21:18

Me taky dr porad strasila, ze je malej moc malej, taky mi delala utz pri kazdy navsteve, porad se bala, jestli vubec roste. V nemocnici pred porodem namerili celkove jeste min nez moje dr, podle jejich vypoctu mel vazit 2800g, nakonec vazil 3300g a vsechny rozmery mel ok :-) On ten utz meri kazdej jinak a kazdej doktor to tam taky naklika jinak :-)

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 02.03.18 21:19

Můj syn zas měl na utz velkou hlavu a malé bříško… že hypotrofie a měřili průtoky a hlídali, odhady kolem 2700g.
Narodil se 3300g úplně OK.

Staworowski
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 02.03.18 21:26
@Pipet píše:
Můj syn zas měl na utz velkou hlavu a malé bříško… že hypotrofie a měřili průtoky a hlídali, odhady kolem 2700g.
Narodil se 3300g úplně OK.

Tak to máme i my, hlavička v normě a bříško malé, navíc od poslední kontroly přibral málo, taky se Dr nelíbí. Poslali me na kontrolu do porodnice, jsem 35tt

včeradneszitra
Kecalka 139 příspěvků 02.03.18 21:27

My meli opacny „problem“. Syn mel dle utz o tri tydny vetsi hlavu oproti telu. Ale dr taky neresil, pry po tom 30 tt byva mimco uz velke a na utz se moc nevejde, a ze take zalezi jak se meri. Behem jednoho utz nameril 3 ruzne rozmery leve postranni mozkove komory. Jestli je to jenom hlavicka a ostatni v pohode, neresila bych :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >