Menší plod a BPD pod hranicí normy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 21:09
Mensi plod a BPD pod hranici normy

Ahoj je tu nekdo, kdo mel mensi miminko o cca 2,5 tydne a nakonec dopadl porod v poradku? Nase male se zacalo opozdovat cca od 32 tydne. Nyni v 38tydnu vahovy odhad 2,5kg. Na biometrickem ultrazvuku prokazany snizene prakticky vsechny hodnoty, co me ale zarazi nejvic je hodnota BPD, ktera je uplne mimo tu usecku. Miminko ma obvod hlavy normalni (nyni 32cm, ale ma ji velmi uzkou). Prutoky jsou jinak v poradku. Co myslite? Asi potrebuji uklidnit… Mam strach z nejake vady ci vrozenene nemoci :-(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
sara1000
Kelišová 5591 příspěvků 05.01.19 21:13
@Anonymní píše:
Ahoj je tu nekdo, kdo mel mensi miminko o cca 2,5 tydne a nakonec dopadl porod v poradku? Nase male se zacalo opozdovat cca od 32 tydne. Nyni v 38tydnu vahovy odhad 2,5kg. Na biometrickem ultrazvuku prokazany snizene prakticky vsechny hodnoty, co me ale zarazi nejvic je hodnota BPD, ktera je uplne mimo tu usecku. Miminko ma obvod hlavy normalni (nyni 32cm, ale ma ji velmi uzkou). Prutoky jsou jinak v poradku. Co myslite? Asi potrebuji uklidnit… Mam strach z nejake vady ci vrozenene nemoci :-(

Ahoj,obe me dcery byly cca od 30tt az o 3 tydny pozadu.Vse bylo v poradku,jen byly mrnave.Prvni porod mi radeji ve 40+1 vyvolali­.Narodila se dcerka 2,65kg a absolutne zdrava.
Druhou dceru vzhledem k predchozimu prvnimu tehu uz nikdo extra neresil.Ta se narodila spontane v 40+1 s vahou 2,8kg.A take je naprosto ok.
Jen jsou obe mensi a hubenejsi.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 7 inzerátů 05.01.19 21:13

A co Ti na to rekl doktor,ktery ten UTZ delal?

Kikulele
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 05.01.19 21:16

Ahoj já rodila, první dceru ve 40+3 s porodni váhou 2780g. Naprosto v pořádku,jen byla hubenejsi ale za par týdnu To rychle dohnala. Nestresovala bych se To ji škodí mnohem více,nez To ze nejspíš bude prostě jen drobek. :hug: :kytka:

sara1000
Kelišová 5591 příspěvků 05.01.19 21:17

@Twixinka
Tak nejdriv resil nejake vrozene vyvojove vady.Ve smyslu rustu.Pak se ptal kolik jsem mela ja pri porodu atd…
Udelal veskera vysetreni dostupna.A kdyz videl,ze je vse ok.Tak jen malou pravidelne meril a vic neresil.
Ja ssmozrejme z toho mela nervy.S druhou uz tedy ne ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 21:18

Doktor to moc nekomentoval, jen rikal, ze ma miminko asi vic sisatou (protahlou) hlavicku. Ale je mi to proste divny… Navic v tu chvili me nenapadlo se nad tim pozastavit…

Jde mi spis o to, ze sice mame hodnoty snizene skoro vsechny, ale tady je ten rozdil fakt markantni…

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 7 inzerátů 05.01.19 21:19

Kdyby to bylo spatne,tak to doktor resi :kytka: takze klid a tes se na miminko :)

sara1000
Kelišová 5591 příspěvků 05.01.19 21:29
@Anonymní píše:
Doktor to moc nekomentoval, jen rikal, ze ma miminko asi vic sisatou (protahlou) hlavicku. Ale je mi to proste divny… Navic v tu chvili me nenapadlo se nad tim pozastavit…Jde mi spis o to, ze sice mame hodnoty snizene skoro vsechny, ale tady je ten rozdil fakt markantni…

U me se tedy neresila hlavicka,ktera byla o cca 2 tydny mensi.Ale resil podle briska,ktere bylo az o 3 tydny.Ale ujistil me nakonec,ze nic nenasvedcuje nejskemu problemu.Takze jsem dal neresila.

Hadumi
Extra třída :D 13673 příspěvků 05.01.19 21:47

U nás problém byl, ale průtoky byly špatné + další věci u mne.

Mamca1989
Nováček 10 příspěvků 05.01.19 21:48
@Hadumi píše:
U nás problém byl, ale průtoky byly špatné + další věci u mne.

A mohu se zeptat jak to dopadlo?

Hadumi
Extra třída :D 13673 příspěvků 05.01.19 21:50

@Mamca1989 naštěstí dobře, lékaři se rozhodli pro vyvolání, porodila jsem tedy už polomtrvé dítě, ale pokud by se na to nepřišlo, tak by syn umřel ještě v břichu. Rok jsme tedy dost chodili po doktorech, teď snad vypadá v pořádku.

Mamca1989
Nováček 10 příspěvků 05.01.19 21:51
@Hadumi píše:
@Mamca1989 naštěstí dobře, lékaři se rozhodli pro vyvolání, porodila jsem tedy už polomtrvé dítě, ale pokud by se na to nepřišlo, tak by syn umřel ještě v břichu. Rok jsme tedy dost chodili po doktorech, teď snad vypadá v pořádku.

Moc vam preji stastny konec. :srdce: Jeste ze tak…

Hadumi
Extra třída :D 13673 příspěvků 05.01.19 21:52

@Mamca1989 věřím, že u zakladatelky to bude v pořádku :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.19 16:04
@Anonymní píše:
Ahoj je tu nekdo, kdo mel mensi miminko o cca 2,5 tydne a nakonec dopadl porod v poradku? Nase male se zacalo opozdovat cca od 32 tydne. Nyni v 38tydnu vahovy odhad 2,5kg. Na biometrickem ultrazvuku prokazany snizene prakticky vsechny hodnoty, co me ale zarazi nejvic je hodnota BPD, ktera je uplne mimo tu usecku. Miminko ma obvod hlavy normalni (nyni 32cm, ale ma ji velmi uzkou). Prutoky jsou jinak v poradku. Co myslite? Asi potrebuji uklidnit… Mam strach z nejake vady ci vrozenene nemoci :-(

Můžu se zeptat, jaký odhad váhy nebo jiné hodnoty mělo mimčo v tom 32. týdnu? Řeším teď to samé. Na ultrazvuku ve 30+5 odhad váhy jen 1160g. Poslední měření bylo předtím ve 20. týdnu a to bylo ok (vyšlo o 3 dny menší). Teď byly zmenšené asi taky všechny hodnoty, hlava, bříško i délka stehení kosti. Průtoky byly zatím ok. Za týden mám přijít znovu a doufám, že se uz sekl.

sara1000
Kelišová 5591 příspěvků 06.01.19 16:57

Ja jeste dodam,ze mi treba delali utz v den porodu a odhad vahy byl 2.050kg a dcera se narodila o 4 hodiny pozdeji s vahou 2,650kg.
Takze odhaz se seklo 600gr.Coz je dost.
Tim chci rict,ze ty utz jsou take pokazde lehce jine.Slouzi asi orientacne.Ale asi zalezi,jak je ten dr.zkuseny a jaky ma pristroj atd…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >