Menší plod v 37tt. Křivka v pořádku.

23.10.19 06:37

Menší plod v 37tt. Krivka v pořádku.

Ahoj holky, vim ze nejake diskuze uz zde byli, presto jsem uplne nenasla svou situaci. Jsem momentalne ve 37 tt. Vcera jsem byla poprvé na kontrole v nemocnici. Ve 30tt uz byl malicky trochu mimo tabulky a byla jsem v nemocnici na premereni prutoku. Tam vse v poradku. Tak mi to dr hlidal a ze maly roste, bude mensi ale roste. Vcera doktorka naměřila příšerné hodnoty. Hlavicka odpovida 35 tt. Brisko dokonce jen asi 33 tt. Nozicka naopak 38 tt a dle vahy 2230 gramu. Poslala me na krivku, kde vse v poradku. Pristi tyden mam jit na kontrolu uz k jinemu dr ktery ma rizikova těhotenství, ale to i diky tomu ze je malej kp. Ja jsem z tech hodnot rozhozena i kdyz vim ze bych mela byt v klidu. Jinak srdicko ok, plodovka ok, placenta ok. A malej v brise taky porad řadí. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1057
23.10.19 07:03

Všechno jsou to jenom ODHADY! už to tu bylo milionkrát, stačí, aby se doktor uklepl při měření o kousek a hnedle je miminko o něco menší nebo větší.. doktoři jsou taky jen lidi. Byla bych úplně v klidu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 07:09

@Yves6511 ja vím…snazim se byt v klidu. Jen mi to vrta hlavou. Abych neco nepodcenila nebo tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 07:28

@Lucinka1988 nejsou to extra rozdíly co se týká tt a hlavně stačí aby se příště mimčo trochu pootočilo a hodnoty mohou být úplně jiné.
I když mě se třeba u prvního dr seknul o 60g co se týkalo váhy, řekl ze bude mít 3300g a měl 3360g - bylo to den před porodem a samozřejmě se pan doktor nezapomněl náležitě pochválit. U dcery jsem odhad věděla naposledy asi ve 30tt pak už nikdo nic neřešil.

Kdyby se jim něco nezdálo určitě tě budou honit po všech možných vyšetřeních případně by přistoupili k vyvolání porodu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1794
23.10.19 07:43

Našeho taky pořád dokola přeměřovali. Výsledek byl pokaždé jiný. Jeden doktor řekl všechno v pořádku, druhému se to nezdálo, třetí konzultoval se čtvrtým… Jsou to opravdu jen odhady. Prcek byl nakonec menší, což se dalo čekat. Byl nohatější a hubenější, ale pak se krásně zakulatil. Nenech se rozhodit. Ty to stejně nijak neovlivníš, tudíž nemáš co zkazit :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 08:07

Já u posledního měla ráno na kontrole odhad váhy 3500g a ve 23h se narodilo 3810g těžké miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 09:52

Neboj se :hug: u dcery mi nikdy nedělali odhad a narodila se 2880g ve 41+6, jen jsem dopředu věděla, že bude menší. Nikdo to nehrotil, v rodině malé děti a s manželem jsme jako děti byli malicci. Teď mi u druhého dítěte ve 33tt naměřili 1,5kg a kamarádka, která má na den stejný termín měla odhad 2,5 kg :D já mám menší dítě a ona zas pro tabulky větší dítě. Miminko mělo vše menší o 3 týdny téměř! Ale ka už vím, že v pohodě i dr byla v pohodě a říká, že budu ráda, když to dotáhnu na 2,8kg k porodu. Tak jsem se smála a říkám normalka :lol: no a v 38tt odhad 2600kg, ale zase, to máš +- 300g… neřeším, vše ostatní v pořádku, bříško mám alespoň malé a miminko řádí tak bolestivě, že nechápu, kde tu obrovskou sílu ta chobotnicka bere :lol: příští týden mám termín, tak třeba už brzy zjistíme, jak se sekli nebo nesekli :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
23.10.19 10:45

Shodou okolností jsem včera řešila téměř tutéž situaci. Jsem 36+3 tt. a po přeměření mi bylo řečeno, že malá od minulé kontroly nepřibrala, má malé bříško a musím na kontrolu průtoku krve pupečníkem. Tam všechno v pořádku. Doktorka řekla, že mimčo je menší, než má být, a musí zkontrolovat, zda vše funguje, jak má. U první dcery mi bylo řečeno, že bude vážit kolem 2600g. Nakonec měla 3020g. Druhá dcera měla 2800g, váhový odhad už nevím, ale netrefili se. Věřím, že i teď se doktoři netrefí. Pokud vše funguje, jak má, obavy bych neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 15:15

Koukam ze je bas vic nez jsem cekala. Snad nam to vsem dopadne dobře, ono mozna cim vic to vse kontroluji tim hur kolikrat. Mame byt v klidu a pak pul dne litam po nemocnici a nevim poradne co se děje. Proto jsem z toho byla tak vyjukana.. doktorka mi poradne noc nevysvetlila a po krivce mi jen rekla ze je to ok a ze priati tyden mam jit do rizikove poradny, vrazila mi papir do ruky a zavrela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 21:28

@Lucinka1988 ber to tak, že někdo máme klidně 150 cm a 80 kg a někdo 180cm a 55kg… prostě jsme každý jiný :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 11:38

Holky tak jak my uz jsme 11 dni na svete, malej se rozhodl ze pujde v 38 tt ven. Mel.47 cm a vahu opravdu malickou 2370. Ale jsme zdravi a v pořádku :) byl prvni noc v inkubatoru, kvuli teplotě. Jinak funguje uplne sám :) kojime a snad i trochu pribirame.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12236
8.11.19 12:18

@Lucinka1988 krásné miminečko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
8.11.19 13:25

@Lucinka1988 Malá je taky už skoro týden na světě. Narodila se 37+5 tt. Měla 45cm a 2470g. Doktorka se při váhovém odhadu sekla jen o 20g.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 13:41

@monikek takze taky mala prdelka. Jinak vse v pořádku? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
8.11.19 14:03

@Lucinka1988 Malá je zdravá a má se čile k světu. :srdce:

• Nahlásit