Menší velikost v týdnu 35+0 až 36+0

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.5.22 07:40

Menší velikost v týdnu 35+0 až 36+0

Hezky den, měl tu někdo v tomhle týdnu hodně malý odhad? Kolik jste měly? Případně s jakou vahou se pak narodila miminka?
Já mám 35+3, odhad 2300g a straší mě růstovou restrikcí. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2465
20.5.22 07:49

Na bych se tím nenechala moc rozhazet, ono ty odhady jsou stejně přeci jenom +/- 500 gramu. Důležité je, že dostatečně přibývá během týdnů/měsíce…
Jinak dcera nevím, kolik měla v tomto týdnu, ale takto ke konci tehotenstvi byla menší asi o 2-3 týdny, narodila se ve 41+1 s necelými 3 kily úplně zdravá :) akorát je proste drobnější celou dobu.
Nynější miminko mělo odhad ve 39tt cca 2,7 kg, nikdo už nic neříká, jen se podivaj do papíru „aha, vy jste i první měla menší“ a „aha, vy jste taky malá“ a tím to konci :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2183
20.5.22 07:57

Ve 34tt jsem měla odhad 1980g, nikdo nic neříkal, asi proto, že měřím 152cm.
Malá se narodila ve 40tt s váhou 3,2kg :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1585
20.5.22 08:04
@Anonymní píše:
Hezky den, měl tu někdo v tomhle týdnu hodně malý odhad? Kolik jste měly? Případně s jakou vahou se pak narodila miminka?
Já mám 35+3, odhad 2300g a straší mě růstovou restrikcí. :(

Obě moje děti se narodily v 40+1 a 40+2 s 2,7 kg. Takže v 35.tt mohly mít tolik, co má tvoje dítě.
U první dcery jsem chodila na kontrolní utz s měřením průtoků a nenechali mě přenášet, tj. na termín vyvolávání. U druhé dcery podle utz mysleli, že váží víc, takže nic neřešili a po porodu koukali, že má jen 2,7. Jinak u menších miminek se po porodu hlídá hladina cukru a než se rozkojíš, tak mimčo dokrmují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
20.5.22 08:12

Ja ve 35+2 taky odhad 2300g. Dva tydny pred jsem mela 1500g. To ne strasili hodne a poslali do rizikove poradny. Ted uz je to pry v pohode, je videt, ze prcek povyrostl. Ono ty odhady jsou hodne orientacni. Zbytecne tim doktori stresuji :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1986
20.5.22 08:32

Jsou to jen ODHADY, které se od reality můžou dost lišit. Nenech se od doktorů zbytečně vystresovat. Co mě by zajímalo je, jestli jsou v pořádku průtoky placentou a pokud ano není důvod se znepokojovat. Doktoři rádi straší a rádi také porody zbytečně vyvolávají (jednou proto, že je odhad moc velký, podruhé zase proto, že je moc malý :roll: ). Pokud ti už zaseli semínko pochybností, nech se vyšetřit na jiném pracovišti, ať znáš druhý názor, na to máš nárok. Všechna rizika si nech vysvětlit a pak se teprve rozhodni, jak postupovat dál. Přeju krásný porod :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
20.5.22 08:46

Já měla 36+1 2200g, tj. odhad na 1. percentilu a tedy růstová restrikce. Vzhledem k hraničním průtokům jsem potom chodila i 2× do týdne do rizikové poradny. Miminko se narodilo 39+4 s váhou 2850g (odchylka ani ne 100g od posledního odhadu, měřené rozměry seděly všechny přesně na centimetr, proto si myslím, že pokud je dobrý utz a pečlivý doktor, tak je ten odhad u těch hodně sledovaných maminek dost přesný).
Doporučili mi odpočívat hlavně na levém boku, šetřit se a myslím, že to pomohlo, průtoky se zlepšily a miminko ještě vyrostlo. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2442
20.5.22 09:54

Pujdu proti proudu - ja mela vse v poradku a az v porodnici v 38 tt (sla jsem jen na covid test) zacali sarit, ze mam male bricho. Jejich odhad byl 2,5 kg.
Mimco nakonec melo jen 2 kg. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat