Menstruace a lutealní fáze

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sima1995
Stálice 87 příspěvků 25.01.18 09:28
Menstruace a lutealni faze

Ahojky holky chtela bych se vas zeptat na otazku mam MS 25 dnu cca 26 a chtela bych se zeptat jak dlouha je lutealni faze a ovu. Dekuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

s.y.p.t.a
Kecalka 496 příspěvků 25.01.18 09:33

Ahoj, luteální fáze může být u každé ženy jinak dlouhá, většinou u jedné ženy je konstantní. Délka se pohybuje od 10 do 16 dnů, obvykle bývá tak kolem 14 dnů. Méně než 10 dnů může znamenat komplikaci pro uhnízdění. Výjimečně se i u jedné ženy může luteální fáze prodloužit, nebo zkrátit např. z důvodu virózy, nadměrné námahy, velikého stresu.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19024 příspěvků 25.01.18 09:38

Tak 25-26 máš dlouhý cyklus, ne ms. Délka od začátku cyklu do ovulace může být různá, délka od ovulace do konce cyklu bývá u jedné ženy poměrně konstantní. Obvykle bývá 10-16 dní. Jestli chceš vědět jak to máš zrovna ty, tak doporučuji měřit bazální teplotu.

theressapoch
Kecalka 321 příspěvků 25.01.18 10:06

Ahoj já mám cyklus po 23 dnech, ovu jsem měla okolo 16dc. Takže lutealni fázi jsem měla nějakých 8 dni. Otehotněla jsem 4 cyklus snazeni. Dle doktorky byla moje lf naprosto v pořádku. Cyklus před tim jsem brala pyridoxin na prodloužení lf. Pomohlo to, ale měla jsem pri ms šílené bolesti. A ms se mi prodloužila na 7 dní.
Ovulaci jsem si zjistila pomocí ovu testu, který jsem používala jen jeden cyklus. A pak pomocí utz. Ten cyklus co jsem otehotnela jsem žádnou ovu nehledala, jelikož jsem si myslela, Ze s tou lf bude větší problém. Takže jsem to chtěla řešit. :D

Sima1995
Stálice 87 příspěvků 25.01.18 11:05

@andelka83
Ano zacatkem mesice tedy 10.1 jsem si delala ovu test carka byla slaba takze ovu neprobehlo nebo bylo po ovulaci..A MS jsem mela 31.12.2017 a vcera mi prisla zase MS

Sima1995
Stálice 87 příspěvků 25.01.18 11:09

@andelka83
Jinam bazalni teplotu jsem si neikdy nemerila zacla jsem ji merit pred tydnem rano ve stejnou dobu byla 37,2 pak dalsi den 37,7, az do vcerejska nez mi prisla MS a to jsem mela jeste bily kremovy vytok…a od toho 31.12. Co mi skoncila MS tak me po tydnu bolelo pod briskem spis to byly tlaky pak prestali a minuly tyden to bylo zase..

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 25.01.18 11:13
@Sima1995 píše:
@andelka83
Jinam bazalni teplotu jsem si neikdy nemerila zacla jsem ji merit pred tydnem rano ve stejnou dobu byla 37,2 pak dalsi den 37,7, az do vcerejska nez mi prisla MS a to jsem mela jeste bily kremovy vytok…a od toho 31.12. Co mi skoncila MS tak me po tydnu bolelo pod briskem spis to byly tlaky pak prestali a minuly tyden to bylo zase..

BT začni měřit od prvního dne cyklu, pokud začneš v půlce, nic z toho nezjistíš. A měřit ráno v klidu, ještě než vstaneš z postele. Zhruba tak ve stejnou dobu. BT se během dne mění, mění se i vykonávanou aktivitou.

Sima1995
Stálice 87 příspěvků 25.01.18 11:19

@bartsch dobre :-)

Sima1995
Stálice 87 příspěvků 25.01.18 12:13

A doporucili byste mi nejake tabletky nebo vitaminy na podporu ovulace nebo pro otehotneni??

dafííí
Povídálka 19 příspěvků 25.01.18 12:38

Mam za sebou prvni cyklus mereni BT a podle grafu mam kratkou LF. Za 2 mesice mam jit na gyndu, tak jsem zvedava, jak se to bude resit. Snazine se uz skoro rok a pokud jsem mela vsechny cykly takove, tak asi proto se zatim nezadarilo :think:

Sima1995
Stálice 87 příspěvků 25.01.18 12:55

@dafííí
My se snazime dva roky a porad nic…a uz jsem z toho mimo tak jsem premyslela umele oplodneni nebo neco podobneho

andelka83
Neúnavná pisatelka 19024 příspěvků 25.01.18 12:55
@Sima1995 píše:
@andelka83
Jinam bazalni teplotu jsem si neikdy nemerila zacla jsem ji merit pred tydnem rano ve stejnou dobu byla 37,2 pak dalsi den 37,7, az do vcerejska nez mi prisla MS a to jsem mela jeste bily kremovy vytok…a od toho 31.12. Co mi skoncila MS tak me po tydnu bolelo pod briskem spis to byly tlaky pak prestali a minuly tyden to bylo zase..

Nejspíš jsi tou bt chytla právě luteální fázi. Ovulační testy nemusí být jisté, k zachycení ovulace. Je to jen pomocník. Zkus měřit od konce ms celý cyklus a uvidíš. Mně kdysi pomohla tinktura z drmku, na srovnání cyklu, ale já měla nepravidelný.

Sima1995
Stálice 87 příspěvků 25.01.18 13:07

@andelka83 takze jak mi skonci MS zacit merit BT a chtela bych se zeptat po skonceni MS jak budu merit BT kolem kolika stupnu by se mela teplota drzet pri ovu? Blbost aby ovu byla hned po MS nebo 3 dny po ni ze?

Sima1995
Stálice 87 příspěvků 25.01.18 13:10

@andelka83 tim padem ovu nebudu mit 10 az 12 DC

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 25.01.18 13:11
@Sima1995 píše:
A doporucili byste mi nejake tabletky nebo vitaminy na podporu ovulace nebo pro otehotneni??

Zatím zkus měřit tu BT a uvidíš, jak se tvé tělo chová ;) Já tak před prvním těhotenstvím zjistila, že mám anovulační cykly ;) A po léčbě anovulace jsem si musela povinně 3 měsíce měřit BT, aby doktor viděl, jestli tělo naskočilo… no, naskočilo, ten 3. graf už ukazoval, že jsem zřejmě těhotná :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

„Černoši a buzny,“ zuří veřejnost: Rakouské dráhy si novou reklamou dost naběhly

Chtěly jít naproti různorodosti a pestrosti, ve finále to za novou reklamní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama