Menstruace po porodu s PCOS, další těhotenství

1.5.20 21:11

Menstruace po porodu s PCOS, další těhotenství

Ahoj. Prosím o reakce pouze ty ženy, které mají vlastní zkušenost. Mám zjištěn syndrom PCOS. V podstatě jsem neměla menstruaci, nebo velmi nepravidelnou. Ovulace žádná. První dítě máme z IVF. Momentálně přestávám kojit, diteti je přes půl roku. Jsem zvědavá, jestli se třeba tělo nějak „srovnalo“ a dostanu menstruaci. Případně jak další těhotenství. Zda je možné, že bych třeba otěhotněla přirozeně. Má někdo podobnou, nebo stejnou zkušenost? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2675
1.5.20 21:31

@Paní Vašnostová
Mám PCOS, menarché v 16 letech. Menstruace velmi nepravidelná, zhruba 5 týdnů - 5 týdnů - a pak dlouho pauza, cca 3 měsíce (nejdele 4.5 měsíce).

10let Ha, pak embolie, zjištěna leidenska mutace, podobně nepravidelný cyklus jako před HA.

Otěhotnění přes CAR, nakonec stačilo zpruchodneni vejcovodu. Nějak se to tam rozhybalo… Ale prý menší zázrak…

MS přišla na 1.narozeniny syna, odstavil se od kojení měsíc předtím. Trvala tři týdny a málem jsem chcipla.

Hned další měsíc jsem otěhotněla, druhý zázrak :andel: od druhého porodu jsem 5 měsíců, syn je stále plně kojeny a mrcha nikde…

Každopádně druhé otěhotnění jsem řešila taky v CAR, dělali mi zase úvodní kolečko vyšetření a já mezitím otěhotněla sama. Prý moje tělo ovuluje zcela náhodně mimo jakakoli pravidla a zrovna jsme měli kliku, že se podařilo…

Doktorka mi ještě říkala. Že klidně můžu mít ovulaci jen jednou ročně a zrovna jsme to trefili, takže to jde, ale myslím že s velkým štěstím…

Já dostala hromadu léků, měla jsem čekat na další MS, injekce, ultrazvuky a tak, fakt to nikdo nečekal… A na nic z toho už nedošlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.20 11:06

@Lara Farseer díky za odpověď :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11396
2.5.20 12:17

Já jsem teda poprvé otěhotněla normální cestou, akorát jsem užívala clostilbegyt. Když se mi obnovil cyklus po porodu, tak jsem nějakou dobu měla menstruaci téměř na hodinu přesně pravidelnou, ale pak se to začlo zase srát a teď mám pocit, že se to vrací do starých kolejí, co bylo před dítětem. Já teda další děti nechci, tak je mi to jedno. Ale je spousta případů, kdy se zadařilo počít přirozeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.20 11:30

@Lekninka91 díky za reakci :slight_smile:
Ještě někdo nějakou zkušenost prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2675
3.5.20 12:07

@Lekninka91 @Paní Vašnostová
Jo, to jsem nenapsala. Clostilbegyt mi právě v tom CAR napsali, měla jsem počkat na MS a pak ho nějakou dobu brát, mezitím ultrazvuk a v nějaký čas injekce na vyvolání ovulace… Že to takhle budeme zkoušet než přistoupíme k IVF. Ale už na to nedošlo, takže ti neřeknu jak by to pomohlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama