Menstruace po vysazení hormonální antikoncepce a zpoždění

Anonymní
1.7.21 19:50

Menstruace po vysazení hormonální antikoncepce a zpoždění

Dobrý den,
Mám takový dotaz..
Je mi 20 let a po 3 letech jsem vysadila hormonální antikoncepci. Vysadila jsem ji 24.4 a dva dny na to dostala MS. S tím že jsem nedobrala celé platicko. Další menstruaci jsem dostala 28.5 s 5 denním zpožděním a 26.6 jsem měla dostat další a doteď nic. Těhotenské testy jsou všechny negativní. Během tohoto období jsem také dávala výpověď v práci a během svého osobního volna se školila v nové práci. Celkově tyto dva měsíce byly hodně náročné. Nevíte, co s tím dělat? Nevím, zda mám počkat nebo už zajít k doktoru. Antikoncepci jsem přestala brát, protože už jsem ji nechtěla.
Břicho mi poboliva, jako bych to měla dostat ale pořád nic.. 😐 Dekuju Vám za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4166
1.7.21 19:55

Takže máš zpoždění 5 dní, to nic není.. cyklus ti teď může zlobit po vysazení.. když to nedostaneš třeba do dvou týdnů, tak jdi na gyndu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
1.7.21 20:05

Máš to nejspíš ještě rozházené po vysazení…počkej týden, pokud máš podezření na těhotenství tak v průběhu příštího týdne zopakuj test

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.21 20:19

Já brala antikoncepci 10let a vysadila jsem v prosinci 2020. Do května jsem měla asi jen 3× menstruaci. Je to normální, že to pak zlobí.. Nyní jsem těhotná, takže nepravidelnost neměla vliv ani na toto. :)

• Citovat
  • Nahlásit
3057
1.7.21 20:27

Ja kdyz vysadila antikoncepci, tak jsem taky plasila jak se mi zpozduje menstruace, protoze z 28dni bylo najednou 40. Pro moje telo jsou ale dlouhe cykly prirozene a o zadne zpozdeni se vlastne vubec nejednalo. Takze neplas, bud se ti telo dava teprve dokupy a nebo takto dlouhe cykly proste přirozeně mas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.21 23:58

Zpoždění menstruace

Dobrý den je mi 20 let beru první měsíc antikoncepci Ebelya a měla sem vynechat 7 dní do té doby než mi přijde další menstruace ja ji nasadila 8 den jenže menstruaci sem. Měla dostat o 5 dní dal. Známý mi říkali že jsem měla počkat než dostanu menstruaci a pak až nasadit. A teď už je to 6 den co mám spoždení a mám strach nevím co dělat prosím o radu. Předem děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
2
5.7.21 00:09
@Anonymní píše:
Dobrý den je mi 20 let beru první měsíc antikoncepci Ebelya a měla sem vynechat 7 dní do té doby než mi přijde další menstruace ja ji nasadila 8 den jenže menstruaci sem. Měla dostat o 5 dní dal. Známý mi říkali že jsem měla počkat než dostanu menstruaci a pak až nasadit. A teď už je to 6 den co mám spoždení a mám strach nevím co dělat prosím o radu. Předem děkuji
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4166
5.7.21 07:38
@Anonymní píše:
Dobrý den je mi 20 let beru první měsíc antikoncepci Ebelya a měla sem vynechat 7 dní do té doby než mi přijde další menstruace ja ji nasadila 8 den jenže menstruaci sem. Měla dostat o 5 dní dal. Známý mi říkali že jsem měla počkat než dostanu menstruaci a pak až nasadit. A teď už je to 6 den co mám spoždení a mám strach nevím co dělat prosím o radu. Předem děkuji

Příště piš trochu srozumitelně.. každopádně antikoncepce se nasazuje první měsíc tak, že si první prášek bereš v prvním dnu menstruace a pak už jedeš pořád stejně - doberes 21 prášku, uděláš sedmidenní pauzu a pak zase nasazujeme prášky - bez ohledu na to, jestli ti v té pauze přišly měsíčky nebo ne.. je možné, že ti ty měsíčky ani nedorazí, přece jen je to pro tělo změna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
5.7.21 19:46

@darekp děkuji moc ❤️
Měla bych malý dotaz.
Mezi 7 denní pauze je dívka chráněná nebo není?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4166
5.7.21 22:02

Všechno se dočteš v příbalovem letáku. Ano, i v 7 denní pauze jsi normálně chráněná ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 00:04

Antikoncepce

Dobrý den beru už druhý měsíc antikoncepci Ebelya první menstruace se nedostavila jen takové špinění s bolestmi. Už je to třetí den po vynechání antikoncepci mezi 7 dní a zas se objevilo špinění je to spojené s menstruaci?

• Citovat
  • Nahlásit
32800
20.7.21 00:07
@Anonymní píše:
Dobrý den beru už druhý měsíc antikoncepci Ebelya první menstruace se nedostavila jen takové špinění s bolestmi. Už je to třetí den po vynechání antikoncepci mezi 7 dní a zas se objevilo špinění je to spojené s menstruaci?

Díky HA asi nebudeš moc krvácet
Je to krvácení z vysazení, ne opravdová MS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 10:42

@Russet takže teď nebudu dostávat menstruaci?

• Citovat
  • Nahlásit
1455
20.7.21 11:49
@Anonymní píše:
@Russet takže teď nebudu dostávat menstruaci?

ale budeš, jenom se tomu neříká menstruace :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 16:04

@evulinda79
Tak já to teda vůbec nechápu :) :D prosím o vysvětlení.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat