Menstruace při HA slabší, než obvykle

Anonymní
22.10.20 12:23

menstruace při HA slabší, než obvykle

Ahooj, HA beru už asi 3 roky a skoro vždycky, nebo minimálně v poslední době (co si teda pamatuju:D) mi trvala menstruace v 7denní pauze přibližně 6 dní (počítám i takové to špinění) s tím, že 2-4 den byla často dost silná. Teď ji mám už 4 den a byla celou dobu dost slabá (a furt je slabší a slabší) což se mi myslím nikdy nestalo. Není to vyloženě jen špinění, krev tam jako je, ale na moje poměry podivně málo:D Cca. Týden a půl předtím mě i docela bolely prsa, záda, občas trochu břicho a celkově mi bylo divně. Na prášek jsem nikdy nezapomněla. Jediná věc, co mě nenechává klidnou je fakt, že jsem jeden den (k začátku platíčka) měla průjem asi 3 hodiny po tom, co jsem si vzala prášek a přítel se do mě 2 dny na to udělal. Mohl prášek nezafungovat tím pádem? Četla jsem, že je to možný po vyzvracení nebo průjmu, ale 3 hodiny mi přijde jako delší doba. Ta divná menstruace mě ale znervózňuje :D Nebo někdy může být prostě slabší?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78
22.10.20 12:46

Ahoj, já beru HA asi 10 let (kromě dvou těhotenství) a někdy mám menstruaci silnější a někdy slabší a nedávno se mi stalo, že jsem jí 1× nedostala vůbec, ale pobolívalo mě břicho jako vždycky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 13:33

Ráda bych tě trochu uklidnila - Já beru HA už 11 let. Poslední dva roky pouze špinim a o normální menstruaci se opravdu nejedna. Špinění max. dva dny a konec. Můj gynekolog mě utvrdil v tom, že je to při braní HA naprosto normální. Některé ženy při antikonepci ztrácí MS uplně.
Každopádně si pro klid duše udělej těhotenský test. Vždycky tě to uklidní na duši :)

• Citovat
  • Nahlásit
16.11.20 08:01

Antikoncepce a divná MS

Dobrý den, nesetkali ste se prosím s tím že ste krváceli mimo MS a ještě to začalo když sem nastoupila do práce a tahám těžší věci. Doma vždy bez MS a jak sem přišla do práce chvíli něco tahala tak sem začala. Od srpna každý měsíc beru antibiotika. ANTIKONCEPCI mám Florette. A teď už beru další plato někde v půlce a začalo mi to cca před týdnem. Teď už to mám jen dopo i když sem doma slabounce krvácím sem unavená a odpoledne už nic. Dr má dovolenou řekl že mám pít kontryhel a askorutin. Já se jen bojím co by to mohlo být. Děkuju za případné odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
16.11.20 09:06

@Petule9696 S danou antikoncepcí nemám úplně zkušenost, ale antibiotika snižují vstřebání antikoncepce. Takže je možné, že máš v těle až moc malé množství hormonů a sem tam se ti spustí MS. Nedali ti teĎ nějaká silnější antibiotika? Ono není totiž úplně běžné brát je několik měsíců v kuse.
Asi bych v době braní antibiotik antikoncepci vysadila úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.20 10:22

Ms

Měla sem každý měsíc stejně kvůli Streptokokovi. Mě říkali právě že třeba antibiotika mohli vyrusit antikoncepci ségra takhle krvacela když byla těhotná. Divné je ze nejdřív jen při těžší práci teď i doma ráno když začnu něco dělat. A odpoledne klid. Uvidíme co bude dál. Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
16.11.20 10:26

@Petule9696 Asi bych to přisuzovala tomu, že to ovlivnily ty antibiotika. To s tou prací je opravdu divné, vůbec mě nenapadá proč by to tak mohlo být.
S tím těhotenstvím to tak možné je :) Taky znám pár takových co takhle v začátcích krvácely a ono to není vůbec nereálné, když člověk bere antibiotika.
Takže asi nezbyde opravdu nic jiného než počkat na gyndu a tam se uvidí co a jak. Pevné nervy přeju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.20 11:38

@LilyJane moc vám děkuji :) budu muset na pohotovost nebo počkat týden než pan doktor bude v ordinaci. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
16.11.20 11:51

Antibiotika narušují vstřebávání antikoncepce, takže máte rozházené hormony. Proto se spouští to krvácení. Až doberete antibiotika a budete brát jen antinu, srovná se to. Doktor má pravdu, kontryhel a ascorutin postačí. Není důvod běhat dál k lékaři. Nezjistí nic, věřte mi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.20 19:44

Já ty antibiotika dobrala kousek před koncem listopadu myslím.. V říjnu jsem dostala poslední na 14 dní tusim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 08:17

Ahoj, menstruaci mám mnohem slabší při HA🙂

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie