Menstruační bolesti bez dělohy?

Anonymní
14.7.19 19:52

Menstruační bolesti bez dělohy?

Ahoj,

mám takový možná trochu hloupý dotaz. V květnu jsem podstoupila hysterektomii. Děloha, vejcovody pryč, vaječníky ponechány. Vždy jsem se domnívala, že menstruační bolest vychází od dělohy. Teď mám však i bez dělohy klasické mensr. bolesti - vždy v termínu, ve kterém bych měla mít normálně menzes. Co to teda bolí? Fakt mě to zajímá, protože jsem žila tak dlouho v mylném přesvědčení.
Anonym z důvodu informací o zdrav. stavu.

Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20029
14.7.19 19:54

Napada me jedine endometrioza. Ale jsem v tom laik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7704
14.7.19 20:00

Vaječníky stále plní svou funkci, podle mě. Tělo je stále takto nastaveno..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
14.7.19 20:03

A neni to od nervu? Po amputaci koncetin pry lide take mohou mit bolesti tech ztracenych casti tela, tim jak jsou nasilne prerusene nervy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1858
14.7.19 20:07

Může to být fantomova bolest nebo i některé cviky na šikmé břišní svaly způsobují bolest podobnou menstruační

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.19 20:26

@pannda Ano, hormony normálně jedou. Ale je mi divná ta bolest. Nebo divná… Já jsem na ni vlastně zvyklá, ale myslela jsem, že když nebudu mít dělohu, nebudou ani bolesti.

• Citovat
  • Nahlásit
1685
14.7.19 21:18

A jsi si jistá, že bolesti odpovídají termínu menses? Nemohou to být ovulacni bolesti? U mne se například projevují i ovulační bolesti a někdy jsou podobné menstruačním a trvají někdy i pár dní :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3672
14.7.19 23:12
@Anonymní píše:
Ahoj,

mám takový možná trochu hloupý dotaz. V květnu jsem podstoupila hysterektomii. Děloha, vejcovody pryč, vaječníky ponechány. Vždy jsem se domnívala, že menstruační bolest vychází od dělohy. Teď mám však i bez dělohy klasické mensr. bolesti - vždy v termínu, ve kterém bych měla mít normálně menzes. Co to teda bolí? Fakt mě to zajímá, protože jsem žila tak dlouho v mylném přesvědčení.
Anonym z důvodu informací o zdrav. stavu.

Díky

Ted jsem to resila s dr..deloha je jenom bytecek pro mimco s ms. bolestmi nema vubec nic spolecneho, je to vec vajecniku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.7.19 13:19

@lilith1 Aha, tak už jsem zas o něco chytřejší. Ono totiž, když si vezmu rozjíždějící porod, tak mi právě začínal jako menstruační bolest. Ale to má přeci souvislost s dělohou ne s vaječníky…?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.7.19 13:21

@Petrusska007 Ovulaci bezpečně poznám. To mám zas jiné symptomy. Fakt mám jakoby menstruaci bez menstruace…

• Citovat
  • Nahlásit
20029
15.7.19 13:22
@lilith1 píše:
Ted jsem to resila s dr..deloha je jenom bytecek pro mimco s ms. bolestmi nema vubec nic spolecneho, je to vec vajecniku..

Tak to se mi nezda. Chces rict, ze bolesti pri krvaceni pri MS jsou z vajecniku a ne z odlucujici se sliznice delohy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
15.7.19 18:24

@mroe Presne to me taky napadlo, vzdyt jde o organ jako kterykoli jiny, a inervovany…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3672
16.7.19 09:15

Nee spíše jsem mluvila o PMS..bolestí před menstruací, že za to nemůže děloha, ale vaječníky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3672
16.7.19 09:16
@Anonymní píše:
@lilith1 Aha, tak už jsem zas o něco chytřejší. Ono totiž, když si vezmu rozjíždějící porod, tak mi právě začínal jako menstruační bolest. Ale to má přeci souvislost s dělohou ne s vaječníky…?

Nee porod ale PMS, bolest před menstruací, když Ti vezmou dělohu, tak máš ty stavy stejně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.19 20:47

@lilith1 Já to myslela tak, že bolest na začátku porodu se dá srovnat s bolestí při PMS. Nebo alespoň já to tak měla. Z toho bych vyvodila, že to bolí od dělohy. Co mě tam teda bolí, když na to místě mám „jen“ střeva a močák?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama