Menstruační houbička alias Soft tampons - zkušenosti?

6429
24.3.10 21:43

Menstruační houbička alias Soft tampons - zkušenosti?

Ahoj holky,

pojedu na pár dní do lázní a bohužel termín se kryje s termínem MS :cert:
Jelikož tam budou i nějaké procedury ve vodě, pátrala jsem, jestli není něco jistějšího než standardní tampony. A našla jsem Soft tampons - menstruační houbičku, která údajně vydrží víc jak tampon.

Máte s tím některá zkušenost? Je to fakt tak?
Díky,

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2616
24.3.10 22:05

Houbičku neznám, ale sestřenice používá mens. kalíšky a je nadšená. Dost o nich taky uvažuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
24.3.10 22:27

Týnko, no vidíš, o moon cupu vím… a přesto mne nenapadlo, že by mohl být též vhodný do bazénu.. s ním též zkušenosti nemám…

U té menstruační houbičky to psali.. že je to do bazénu a vydrží to víc.. zřejmě větší savost.. ale :nevim: chtělo by to poznatky z praxe :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6847
24.3.10 22:54

Vetsi savost? To se mi zrovna nepozdava, ale taky nemam zkusenost. Ale pouzivam menstruacni kalisek. Jsem s nim spokojena. Sice asi dva cykly trvalo nez jsem si zvykla, ale ted uz super :palec: A navic se mi zkratil o jeden den cyklus :pankac: A ano, muzes ho pouzit do bazenu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
24.3.10 23:00

Kalíšek mám, nosím normálně do bazénu a v pohodě. Mám první dva dny hodně silnou MS, tampon vydržel tak 2 hoďky maximálně, kalíšek zvládá trošku víc, ale kdo by se máchal tři hoďky v bazénu :mrgreen: V bazénu jsem s ním žádnou nehodu neměla, jo občas mi proteče v noci, ale já jsem extrém s tou silnou MS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
24.3.10 23:06

Doporučuji kalíšek - vytvoří nepropustnou bariéru mezi čípkem a vnějším prostředím, takže na rozdíl od tampónů nebo houbiček nedojde ke kontaktu vody a krve…

:)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
25.3.10 08:53

holky kolik stojí balení těch kalíšku?! nebo ještě jinak co to je a jak se to používá?! já o tom slyším poprvé :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
25.3.10 08:56

Mabit, stačí Ti jeden kalich na celej žívot (pokud si ho pořídíš po porodu - jsou dvě velikosti).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
25.3.10 11:23

existuje víc značek, Ladycup, Mooncup, a určitě další. Já ho koupila kdysi dávno tady http://www.kalisek.cz/, ale pohledej na netu, jestli neseženeš levnější :wink: Už ho mám asi 4 roky a furt slouží, takže investice už je doma :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
25.3.10 12:35

Holky, děkuji za reakce…

Kdybych chodila plavat pravidelně, tak by se kalíšek vyplatil.. Ale tohle bude výjimka… A na každoměsíční používání kalíšku se necítím.. nějak bych pořád musela plánovat, kde ho budu moci vylít apod.. no.. moc složité… ale věřím, že na používání fakt může být velmi pohodlný a vhodný i na sport… Před pár lety, když tu o něm byla první diskuze a holky si jej společně nechaly poslat tuším z GB, tak jsem o něm i uvažovala.. ale pak mne odradila ta cena a přesně ta nejistota, jak to s ním v terénu budu zvládat.. :nevim: Gratuluji všem, které to mají už vychytané :kytka:

Tak třeba se ještě ozve někdo, kdo zkoušel tu houbičku… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.10 12:48

Já vyměňuji běžně ráno, pak odpoledne po návratu domů z práce. Bez problémů. Zpočátku jsem špinila, ale to bylo špatným zavedením, teď už mám zavádění vychytané a opravdu nekupuji vložky vůbec. To zavádění je asi největší problém, je třeba se to naučit s ohledem na tělo každého…

Na mooncupu mi nejvíc vyhovuje, že nikde nic nezapáchá, ani když mám hodně náročný den a vyměňuji až večer.

Jednou jsem dorazila po šíleném dni večer domů, sedla a usnula a na nějaký mooncup jsem úplně zapomněla - což je hrozné, já vím… :oops: :oops: :oops: Ale naprosto bez problémů jsem ho vymyla ráno. Což je opravdu extrémní výjimka, ale ukazuje to, že není třeba se používání bát.

Zpočátku jsem řešila, zda a jak ho budu měnit v práci, teď opravdu v klidu počkám až na domácí sprchu.

Stál mě přede dvěma lety kole 500 Kč a nedám na něho dopustit…

Považuji téma za intimní, proto inkgnito :)

• Nahlásit
  • Citovat
karpal
26.4.10 18:35

vyjmutí

Ahoj, mám kalíšek Lady Cup a jsem docela nešťastná z vyjímání. Stopku jsem zkrátila jen na polovinu a nedovedu si představit, že bych ji ustřihla celou. Nedaří se mi zrušit podtlak žádným doporučeným způsobem. Máte někdo nějakej fígl jak na to? Nějakou „protiskluzovou“ techniku??? Třeba? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
10
16.8.14 00:17

Moje zkušenosti

Já soft tampony nedoporučuji. Jsou savé, ale někdy málo a protečou, jindy moc a strašně vysušují. Na intimní hrátky jsou dost nepříjemné pro obě strany a špatně se vyndavají. Do lázní je lepší ustřihnout klasickému tamponu šňůrku na velmi krátkou, vyndavá se to nakonec pohodlněji než ty soft tampony, které jsou ještě navíc pekelně drahé. Když nelze tampon vyndat, doporučuji (v čistém prostředí samozřejmě!) odšroubovat sprchu a použít proud vody, aniž by se člověk samozřejmě dotknul svých intimních partií sprchou, to by bylo dost riskantní pro nás ženy a bezohledné k druhým:-) Menstruační kelíšky mě děsí, děsí mě představa, že se ve mně hromadí a kazí krev. Zkuste ten můj trik s ustřiženou šňůrkou, je to levná, efektivní, účinná i hygienická varianta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3451
22.4.15 07:28

@kimmiii dávno staré téma, vím, ale…s tamponem se v tobě nehromadí a nekazí krev? Narozdíl od tamponu není krev s MS kalíšku přímo ve styku se sliznicí, je stečená v kalíšku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama