Menstruační kalhotky

Anonymní
11.11.20 21:01

Menstruační kalhotky

Ráda bych se zeptala, jak fungují? To se do nich nenosí vložka a pak se vždy jen vyperou?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
11.11.20 21:05

Já je používám jako „jistotu“ ke kalíšku. A v podstatě ano, jsou to kalhotky se savou vrstvou uvnitř takže už se do nich vložka nedává ;)

• Citovat
  • Nahlásit
9758
11.11.20 21:07

Připojuji se, už dlouho zvažuji koupi a ráda se přečtu názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 21:11

A nebojíte se toho, že to proteče?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 21:12

Jako že teda nemusím už kupovat vložky ani tampony a stačí jen ty kalhotky? Byla by to fajn úspora peněz.

• Citovat
  • Nahlásit
9593
11.11.20 21:13
@Anonymní píše:
A nebojíte se toho, že to proteče?

Ne, nebojím. Je jich víc typů, podle savosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9593
11.11.20 21:14
@Anonymní píše:
Jako že teda nemusím už kupovat vložky ani tampony a stačí jen ty kalhotky? Byla by to fajn úspora peněz.

Ano, ale potřebuješ samozřejmě víc kusů a je to větší jednorázová investice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
11.11.20 21:34

Také nad tím přemýšlím, tak se zapojím. Já myslím, že hodně záleží taky jak moc silnou máte menstruaci, já mám třeba silnější jen 1-2 dny tak to bych třeba doplnila pro jistotu tampony nebo kalíškem, ale ty slabší dny věřím, že by zvládli. Slyšela jsem na to různé protichůdné recenze, takže hodně záleží asi na pocitu, každému vyhovuje něco jiného. Nad jakou značkou přemýšlíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1804
11.11.20 22:09

Mám menstruační kalhotky z DMka. Nosím je první den a poslední dva. Mezitím pouze jako doplněk ke kalisku či tamponum. Zkoušela jsem je nosit po celou menstruaci, neprotekly, ale měla jsem divný pocit, že mi v kalhotkách sploucha krev a bylo mi to nepříjemné. Ale mám pouze z jedním typem MK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1053
11.11.20 22:51

Já o nich taky uvažovala, ale mě to přijde takové špinavé.. Pamatuji, když jsem používala vložky, jak mi vadilo cítit tu vlhkost na pipce :mrgreen: Vy co je používáte, fakt to jako neproteče? To máte každý měsíc úplně stejnou menstruaci, že víte jaký den je vhodné mít ke kalhotkám i jiné hygienické potřeby? A nikdy se vám nestane, že by to proteklo až u zadku třeba..? Nebo tam je taky savá vrstva? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
594
11.11.20 22:52

@lenka_ Mám stejnou zkušenost, používala jsem (v netěhotným stavu) na poslední tři dny (ze sedmi), to bohatě stačily a bylo to mnohem příjemnější než kalíšek. Mám snuggs a meracus. Ty meracusky jsou savější, tak ty jsem občas používala na noc, to mi bylo zas tak jako psychicky příjemnější než kalíšek :D. Neprotekly. Když jsem je zkoušela přes den i na silnější dny, tak kolem páté odpoledne jsem začínala mít pocit mírného vlhka, ale asi takového, jako s vložkou po hodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 23:03

@Kolicek95 zeptám se možná hloupě, ale to máš jedny kalhotky „od krve“ celý den na sobě? Nesmrdí to? (nevím, jen se ptám, nedovedu si představit mít vložku celý den…)

• Citovat
  • Nahlásit
594
11.11.20 23:27
@Anonymní píše:
@Kolicek95 zeptám se možná hloupě, ale to máš jedny kalhotky „od krve“ celý den na sobě? Nesmrdí to? (nevím, jen se ptám, nedovedu si představit mít vložku celý den…)

Ty poslední dny, kdy jen špiním, tak je mám od rána do večerního koupání, takže tak 12 hodin. Nesmrdí. Vložky smrdí, to jo, ty jsem měnila po dvou hodinách, ale tohle kupodivu ne :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
12.11.20 00:13

Používám snugss, mají typy podle savosti. První dva dny mívám menstruaci hodně silnou, tampon vydržel max 1,5 h. Savější kalhotky celý den bez problémů. Na noc stále používám tampon. Nic cítit není. Večer je vymáchám ve studené vodě, na konci menstruace všechny vyperu (mám na každý den jiné)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.20 08:14
@Anonymní píše:
Ráda bych se zeptala, jak fungují? To se do nich nenosí vložka a pak se vždy jen vyperou?

No asi uplne mimo, ale prvni dny mam problem v noci at delam co delam..dve vlozky za sebou atd..tak nekudy protecu kdyz usnu, mam ms silnejsi tak bych se bala mit asi jen ty kalhotky, vlozky me vyhovuji, ale co si dat jen na noc ty kalhotky s vlozkou, jen kvuli tomu proteceni..na bezne noseni si je porizovat nechci a nosit je jen na noc bez niceho no nevim ms mam dost silnou v noci. prvni dny..nevim jedtli mi rozumite, budu se stehovat priteli a delat fleky v noci na prosteradle nechci..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama