Menstruační kalhotky kolik ks

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
19.5.22 07:39

Menstruační kalhotky kolik ks

Dobrý den,
uvažuji o koupi menstruačních kalhotek a zajímají mě zkušenosti těch, které je používají. Jak dlouho máte na sobě, než vyměníte? Kolik ks spotřebujete na cca menstruaci 3 dny? Jak dlouho schnou? Opravdu se perou jen na čtyřicet stupňů?
Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3921
19.5.22 08:40

@veselamuchomurka jestli nejsi troll :P tak

• skutecne se perou jen na nizkou teplotu, na vysokou jsem nezkousela
  • otazka jak silnou ms mas, podle toho bych volila model a pocet ks, ale na 3 dny aspon 4-5 ks (beru jako ze na den i na noc)
  • osobne je pouzivam jen jako pojistku aby nedoslo k nehode, takze mi vydrzi jako bezne spodni pradlo; kdybys je pouzivala jen tak, asi by chtelo pridat na poctu ks, taky zalezi jak rychle je chces prat, schnou celkem dlouho
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11954
19.5.22 08:46

Asi to chce hlavne vyzkouset, jestli ti vubec budou vyhovovat. Ja je nepouzivam, pouzivam kalisek, ale pouziva je dcera. Na zacatku menstruace spotrebuje tak troje za den a jedny na noc. Po sundani si je vymacha a vzhledem k tomu, ze peru prakticky denne, tak aktualne ma asi deset kusu. Kupovala jsem ji je postupne a zase prikoupim. Peru na 40 a obcas je omylem prozenu susickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3921
19.5.22 08:50

@mag dela to neco v susicce? To jsem se zatim bala zkouset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
19.5.22 08:53
@mag píše:
Asi to chce hlavne vyzkouset, jestli ti vubec budou vyhovovat. Ja je nepouzivam, pouzivam kalisek, ale pouziva je dcera. Na zacatku menstruace spotrebuje tak troje za den a jedny na noc. Po sundani si je vymacha a vzhledem k tomu, ze peru prakticky denne, tak aktualne ma asi deset kusu. Kupovala jsem ji je postupne a zase prikoupim. Peru na 40 a obcas je omylem prozenu susickou.

Máte nějakou vyzkoušenou značku těch kalhotek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11954
19.5.22 08:58
@Helca83 píše:
@mag dela to neco v susicce? To jsem se zatim bala zkouset.

Nedela, ale nemely by se tam davat kvuli funkcnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11954
19.5.22 08:59
@Fope29 píše:
Máte nějakou vyzkoušenou značku těch kalhotek?

Mame ruzny druhy. Neco od Snuggs, Flux, Dorina…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2460
19.5.22 09:17

Taky jsem o tom uvazovala, ale uplne tomu neverim z hlediska funkcnosti - fakt to ani silne menstruaci neprotece/nevytece bokem? A je to teda celkem drahy spas. Kdyz tady ctu, ze je dobry mit treba 10 ks, tak to je tak 5.000 minimalne… :think:

Fakt se to vyplati? Jasne, ze za obyc pomucky clovek kazdy mesic neco utrati, ale nez se ty naklady vysplhaji na 5.000, tak to je nekolik let (aspon u me teda, nepotrebuju vlozky za 100 kc) a vydrzi ty kalhotky vubec nekolik let pri kazdomesicnim uzivani? Neni lepsi ten kalisek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7262
19.5.22 09:22

@kalie zbytek nevim, ale pro me určitě nevyplatí. Používám hygienu z Lidlu. Mají za super cenu, nevoní a vyhovuje mi. To balení vlozek stojí ssi 35 Kč a je tam nějakých 16-20 ks jestli se nepletu. Takže jedna ms je pro me cca 50 Kč x 11 ( delší cyklus a silná ms jen den a půl, pak spineni) 550×2 roky kdy se mají pak vymenit = 1100 Kč. I kdyby to bylo na 4 roky tak 2200. Spis jde lidem o tu přírodu než o finanční úsporu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11954
19.5.22 09:24

@kalie u dcery jde o ekologii, prisla s tim sama, je ji 12. Premyslim o par kusech pro sebe ke kalisku.
A opravdu funguji, nema s nimi zadny nehody, pouziva je i pri trenincich a zavodech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
19.5.22 09:30

@mag je v tech znackach prosim nejaky rozdil? Jsem spokojena s kaliskem, ale v nemocnici bych mozna na posledni dny chtela neco, s cim se pohodlne manipuluje, tak premyslim jake. diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
19.5.22 09:32

Mám poměrně silnou MS, hlavně první tři dny. Mám tyto:

Snuggs Classic pro silnou MS - Velikost M i L, L beru první den, kdy jsem nejvíc napuchlá. Jsou super, použiju tak 3 někdy 4 na den i noc. V práci si je vyměnit fakt nemůžu, ale po příchodu domů si dám čisté a pak další na noc. Absorbují toho fakt hodně, nestalo se mi, že by protekly. Spíš po fakt dlouhé době (třeba na tůře v přírodě), má pak člověk takový nepříjemný pocit, že už je v nich dlouho, je zpocený a tak, ale fakt nikdy neprotekly. Na noc jinak někdy beru i další značky s menší absorbcí, protože v noci skoro nekrvácím.

Love Luna Full (s vysokým pasem), čistá bavlna, velikost M/L. Na normální a slabé dny. Ty jsou fakt super na slabší dny nebo končící MS. Mají vysoký pas a tu absorbční vrstvu fakt hodně dlouhou až na zadek i ve předu. Hrozně se mi osvědčily při sportu, tůrách a pod. kdy se nemusíte bát pohybu, sedí krásně, jsou prodyšné, málo se v nich potíte.

Love Luna Midi black - Na normální a slabé dny, velikost M. Nejsou špatné, ale nesedí tak dobře jako Full a mají trochu užší nohavičky. Ale třeba na noc dobrý.

SAYU - klasický s krajkou. Na normální a slabé dny, velikost 38. Zatím nejhorší vyzkoušené. Jsou poměrně fest, takže možná větší velikost by byla lepší, ale ten absorbční materiál má v sobě něco šustivého a při chůzi si připadáte, že máte mezi nohama igelit, takže je používám ke konci a jen na noc, kdy spím a neruší mě šustění.

Nakupovala jsem na Maluna.cz, kde je docela hezký výber, mají už i nové modely. Dá se tam dobře vybírat dle modelu, materiálu, země původu a pod.

Já začínala se dvěma Snuggs na zkoušku, jsou drahé a pak jsem začala přikupovat a za mě prostě skvělá věc. Zkoušela jsem asi 5 druhů kalíšků, značky tvary všechno, ale neseděl žádný a ještě jsem pak měla problémy s močovou trubicí, pohmoždění, záněty. Po tamponech velké bolesti, takže díky bohu za MS kalhotky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2460
19.5.22 10:02

@mag ano, ekologii jsem nezminila, ale jsem clovek ekolog a duvodem, proc si je koupit, je hlavne ta ekologie, nicmene je to fakt drahe, takze asi zkusim koupit jedny od toho snuggsu a kdyz mi to bude vyhovovat, tak budu postupne prikupovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3921
19.5.22 10:04

Ja zkousela pouze Snuggs, ruzne typy a jsem straaasne spokojena s nocnim modelem, v minulosti byvaly nehody casto, ted vubec… jen jak pise uz uzivatelka nade mnou, stala se mi nehoda asi 2× pres den a vzdy v situaci, kdy neslo tomu zabranit (covidova doba, dve neskolkove deti a cele dopo ci odpo s nimi na exponovanem hristi bez moznosti dojit si na WC), takze to neberu jako chybu modelu, ale ze neslo jinak.

Diky za tipy na dalsi znacky, mozna zkusim. Jestli to je ci neni ekonomicke, to nemohu zatim za cca rok a pul pouzivani potvrdit, uvidime jak dlouho kalhotky vydrzi funkcni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11954
19.5.22 10:11

@kalie Ja jsem za 12 let pouzivani kalisku usetrila tolik, ze to ted muzu investovat do jejich drahych kalhotek :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat