Menstruační kalhotky x kalíšek

60
4.6.21 22:06

Menstruační kalhotky x kalíšek

Dobrý den dámy :mavam:
Ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s menstruačními kalhotkami a kalíškem. Nejsem zde pro názory typu „přijde mi to nechutný“ tudíž se toho komentáře prosím zdržte. Zajímalo by mě, kolik kalhotek je dobré si pořídit, jak dlouho vydrží a zdali jsou pohodlné? U kalíšku mě zajímá, za jak dlouho jste se s ním naučily :D již druhou menstruaci ho používám, a stále v tom nemám grif :D Ale nevzdám to! :D
Děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
272
4.6.21 22:11

Mám kalíšek. Když jsem ho zkoušela poprvé, tak jsem ho zaváděla snad půl hodiny, pak jsem si řekla, ze nikdy víc. Po 3 měsících jsem tomu dala znovu šanci a už nechci používat nikdy nic jinyho :mrgreen:

A než jsem se naučila to dělat rychle a bez ušpineni, tak to trvalo cca 3 cykly. :)
S kalhotkama zkušenost nemám

Příspěvek upraven 05.06.21 v 08:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31311
4.6.21 22:33

Kalíšek používám roky a nechci jinak :lol: Trvalo chvíli, než jsme se sehráli, jak dlouho nevím. Několik cyklů určitě.
Kalhotky nevím, to mě neláká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2584
4.6.21 22:41

Já o kalíšku dlouho říkala, že je to bleeee a nikdy bych si ho nekoupila. Teď ho půl roku používám a je to to nejlepší, co může být :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.21 22:46

Zkouším kalhotky, ale zatím je používám jen pro 3-4 den (kdy jsem normálně nosila slipovky). Na tyhle účely mám jedny klasik a dvoje slabší. Nevím, jestli na ně přejdu úplně. Pohodlné to je tak na půl, je to jiné než v běžných kalhotkách, ale nic hrozného to není. Fajn je, že jak jsou tmavé, tak není vidět ta krev - z pohledu na krev je mi fakt hodně nevolno,
nemám úplně klasickou hematofobii, cizí krev mi nevadí, jen ta moje (super věc pro holku :mrgreen: ). Zas je to ale nevýhoda v tom, že není vidět, jestli se správně vypraly, což mi vrtá hlavou.. Kalíšek jsem kvůli tomu problému s krví nezkoušela.

• Citovat
  • Nahlásit
613
4.6.21 22:53

Kalíšek používám už nějakou dobu a od začátku bylo zavádění v pohodě. Už bych se k tamponům nevrátila.
Kalhotky mě nelákají, protože vložky jsem používala při úplně prvním cyklu a pak hodně výjimečně.

Nemám moc silnou menstruaci, takže ho měním jednou denně, ve sprše a i tak je plný max. do třetiny.
To mě štvalo tamponech, mini se mi špatně zaváděly (celkově mi neseděly) a normal by mi vydržely celý den, tak mě štvalo ho po 8 hodinách vyhazovat.

Mám úplně obyčejný kalíšek asi za dvě stovky.

Příspěvek upraven 04.06.21 v 22:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
4.6.21 22:57

Mám kalíšek z DM a kamarádi stále nejsme. 3.MS a stejně raději sáhnu po vložkách. Ještě asi zkusím koupit nějaký značkový, zda to bude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
4.6.21 23:02

@StudnetkaB01 Pouzivam oboje. Kalisek jsem si koupila pred 13-ti lety, jednou zavedla a nemohla dostat ven :zed: tak jsem ho zavhla :D Pak jsem hned koupila kalhotky. Na prvni pokus vyborne-byla jsem z nich nadsena. Prani je ale horsi… Potom me parkrat protekly a casem me prijde, ze uz nevydrzi tolik, co na zacatku.
Tak jsem zase zacala uvazovat o kalisku. Koupila ten nejmensi a hlavne nejmekci. Prvni ms jsem zkusila a vydrzela s nim 1hodinu. A myslela, ze vic nedam. Druhou jsem to protahla na dve, ale bolel me z neho strasne podbrisek. Treti uz jsem zkusila pres noc a za pul roku jsem ho pouzivala celou ms. U kalisku plati - nevzdavat se :)
Ted si to bez neho uz nedokazu predstavit, ale trvalo to dlouho. Za me lepsi kalisek nez kalhotky, ale chce to trpelivost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
5.6.21 08:26

Mě to s kalíškem trvalo tak nejmín 3/4 roku, taky jsem měla delší cykly a pak ještě dobu, než jsem vychytala i noční nehody, ale i tak jsem mu fandila, byla to nejlepší věc, co jsem poznala, používám již 14 let a už bych ho za nic nevyměnila.
Menstruační kalhotky jsem pořídila nezletilé dceři, bohužel na její velikost (je hodně štíhlá) jsem neobjevila na silnou menstruaci, tak to kombinuje ještě s vložkou, aby se ve škole nemusela převlékat, kalhotky má šestery, ale moc dlouho jí právě nevydrží, rozhodně ne celé vyučování, zatím je má krátce (dívčí od love luna), ale pohodlné jí prý jsou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat