Menstruační kalíšek a zápach

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.4.21 01:11

Menstruační kalíšek a zápach

Ahoj,
rozhodla jsem se vyzkoušet kalíšek, nyní jsem ho v sobě měla druhý den. Krásně sedí, nevím o něm, cítím se na rozdíl od vložek čistá, jsem nadšená! Asi se hodí vysvětlit, že občas trpívám na gynekologické problémy, vadí mi tampóny a poslední dobou asi i klasické vložky, prostě se mi během ms i přes zvýšenou hygienu a častou výměnu vložek vždy rozjely infekce. Před touhle ms jsem se cítila v pořádku a pořád se tak cítím. Jen mě zarazilo, když jsem večer po osmi hodinách vyplachovala kalíšek, že trochu zapáchal. Ale asi ne v té části, co sbírá krev, ale zvenčí. Zapáchaly i prsty, kterými jsem kalíšek vytahovala. Máte s tím někdo zkušenost? Stává se to? Kalíšek je z lékařského silikonu, žádný levný šmejd. Jsem z toho trochu rozhozená, jestli je to v pořádku… Budu vděčná za každou odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1350
11.4.21 01:25

Používám roky a nesmrdí nikdy, ale nenechávám ho teda nikdy 8h, umývám pokaždé, když jsem na wc. jestli jsi náchylná k infekcím, tak bych spíš koukla na menstruační kalhotky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 09:42

@tartaletka První den jsem taky vymývala častěji, ale včera jsme celé odpoledne nebyli doma a podle popisu by ten interval měl být v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
2820
11.4.21 09:53

Mně nepáchne, vymývám i po 12 hodinách :nevim: ale já teda tento proces vykonávám ve sprše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19655
11.4.21 10:07

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27283
11.4.21 10:41

Já kalíšek vyplachuji a umývám tak 3× denně, začíná zapáchat až ke konci MS a to už na něj čeká sterilizace, po sterilizaci a vyčištění s jedlou sodou pak OK.

Kámoška trpí na gyn. problémy a dělá to tak, že má kalíšky dva, vyměňuje… a ten použitý vždy hned sterilizuje. :kytka:

ALE! Jako první kalíšek jsem si koupila nějaký levnější, jakože na zkoušku… a ten jsem musela vyhodit. Ten smrděl hned a strašně… pak jsem koupila LunaCup a ten už je v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
11.4.21 15:56

Ano, ke konci menstruace se mi to stává, když už skoro nekrvácím. Je to takový ten klasický menstruační zápach, stejný byl cítit kdysi dávno, když jsem ještě používala vložky a ty jsem měnila často. A nechávám klidně i těch 12 hodin ty poslední dva dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 17:46

Mně se to stává nějaký ten 3 nebo 4 den krvácení, že mi kalíšek zapáchá, trvá to den max 2 a pak už zase v pořádku bez zápachu. Kalíšek měním většinou 2× denně, tím to nebude, myslím, že je to prostě fyziologický menstruačním cyklem, jestli se mi prostě v těch dnech neodlučuje třeba přímo výstelka dělohy, která má tenhle specifický zápach, nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
1081
3.5.21 19:04

Nechápu, jak to někdo může používat. :poblion: :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
3.5.21 19:08

Kalisek pouzivam 3 roky, s tampony a vlozkami jsem taky pri kazde menstruaci hned chytla kvasinky. Od doby, co pouzivam kalisek je vse ok. Vyplachuju ho prvni 2 dny cca po 8 hodinach, zbyle dny po 12 a nezapacha. Zapachal mi jednou, důkladně jsem ho vyvarila a od té doby už ne, tak zkus vyvarit delší dobu a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.5.21 19:19

Jestli máte Facebook, tak se přidejte do skupiny Kališnice. Je tam mnoho informací o kaliscich, péči o ně, o menstruaci atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.5.21 19:22
@me57h píše:
Nechápu, jak to někdo může používat. :poblion: :poblion:

Nechápu, jak může mít někdo ve vagíně několik hodin krví nacucaný kus umělého hadru…
Nebo ještě lépe, jak může mít někdo na frndě napláclej kus hadru s tlející krví.

Tak co? Tak nic viď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 22:54

Je vtipné, že zrovna dnes diskuze pár příspěvky ožila, kdy jsem dostala další ms. K té minulé periodě, kalíšek zapáchal jakoby zvenčí a mám podezření, nejspíš šlo o nějakou bakteriální vaginózu. Po zbytek cyklu jsem kalíšek vyvařovala každý den a při výměně jsem jej i pro snazší zavedení potřela Lactofeelem. A zápach se už neobjevil. Možná v tom budu preventivně pokračovat, pokud mi to nebude dělat jiné problémy.

@me57h Nechápej, já taky nepobírám různé věci, co jiní lidí dělají, např. anální sex. Ale buď trochu tolerantní, když to nikdo nenutí tobě, tak tě to nemusí trápit. ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat