Reklama

Menstruační kalíšek - bolest při vyndávání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SibyllaTrelawney
Kecalka 205 příspěvků 08.09.18 19:31
Menstruační kalíšek - bolest při vyndávání

Zdravím, sice jsem zde našla jedno podobné téma, ale asi neřeší přímo můj problém, proto zakládám nové.

Pořídila jsem si menstuační kalíšek Selenacup, velikost L - je mi 35, rodila jsem císařem, jsem silnější. Zavádění celkem jde, ale vyjímání je peklo. I když kalíšek zmáčknu ( dole, nad stopkou - hlouběji dva prsty nestrčím - mám problém jej i obkroužit při zavedení prstem jestli se rozvinul…), tak jak jej táhnu ven, cítím neskutečnou bolest - kalíšek jde povytáhnout a když ho pak pustím, aby se nevylil, tak když jeho okraj přechází přes poševní vchod ( zkrátka ty poslední milimetry než ho zcela vytáhnu), mě šíleně bolí. Měla jsem ho 2× a mám zas vložku, protože jsem dole celá podřená a bolavá. Strašně mě to štve, nechci se ho jen tak vzdát. Dělám něco špatně? Mám ho držet zmáčknutý až je venku úplně? Bojím se vylití krve.

Reklama

Reakce:

Fjodorka
Extra třída :D 11223 příspěvků 08.09.18 19:40

Je třeba zrušit podtlak. Opravdu nestrčíš prsty dál?
Vylití se neboj, trénuj ve sprše ;-)

SibyllaTrelawney
Kecalka 205 příspěvků 08.09.18 19:44
@Fjodorka píše:
Opravdu nestrčíš prsty dál?

No jen obrovským sebezapřením a přes bolest, dole jsem celá rozbolavělá. Jeden prst ještě jo (hluboko), dvěma to zvládám chytit za stopkou, ale ne už v půlce kalíšku. :(

kaja00
Extra třída :D 13463 příspěvků 08.09.18 19:53

zkus tlačit jako na velké, třeba se maličko posune a půjde ti chytit v půlce kalíšku :think:

Deninina
Závislačka 3914 příspěvků 08.09.18 19:54

Chce to trénink, me to trvalo 4 měsíce, než jsem na to přišla. Člověk se nesmí bat. Me se nejlepe vytahuje ve vaně, drepnu si vytlacim ( jako kdyz tlacim na velkou) potom se člověk musi uvolnit a pomalu vytahnout. Kdyz se dostanes na hranu, tak zmacknout at se uvolni podtlak. Hlavne se nebát bolesti. Ted po roce uz nepotrebuju pokaždé lezt do sprchy a zvladnu to kdekoliv to jde :)

SibyllaTrelawney
Kecalka 205 příspěvků 08.09.18 20:07

Já to ve vaně zkouším… jsem už ale tak vystresovaná, že mi to jde čímdál hůř. :(

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 08.09.18 20:13

Ahoj. Já dneska zkouším kalíšek první den a jsem naopak nadšená. Při vyndavání tam strčím jen špičku prstu a podtlak je pryč. Ale zase se vždy poleju :zed:. Ale je to první den, všude píšou, že to chce tak 3 cykly, aby sis to osahala. Tak to ještě nevzdavej. A napadlo mě - nedávás ho moc daleko, že tam pak nedosahneš…

KatyPE
Nováček 3 příspěvky 08.09.18 20:45

Ahoj. Taky mě napadlo, že si to dáváš moc hluboko. Nevadí ti tam ta tyčinka? Já jsem si ustřihla půlku a potom to šlo jako po másle zavést i vyndat. Jak to dělám já: 1. zatlačím jako na velký (tyčinka se trochu posune, stačí chytnout do prstů jedné ruky a asi do 1/3 vytáhnout ven + nemusíš tak hluboko strkat prsty :palec: ) 2. palec a ukazováček druhý ruky zavést, co nejdál to jde a pevně zmáčknout kalíšek 3. Vytáhnout kalíšek ven, hlavní je se nebát ;) Snad ti tohle aspoň trochu pomůže :hug:

SibyllaTrelawney
Kecalka 205 příspěvků 08.09.18 21:26

Tak to netuším, jestli ho dávám daleko… myslím, že jsem ho měla i špatně zavedený, protože jsem ho celou dobu cítila a bylo to nepříjemné - na druhou stranu ale netekl, takže by to mělo být ok. Právě si říkám, jestli nebyl zavedený naopak málo hluboko, když jsem ho cítila. U něj není na konci ta tyčinka, ale takové očko. Jen bych si ještě potřebovala ujasnit… když to vytahujete, držíte ho zmáčklý stále a pouštíte až když je úplně venku?

kaja00
Extra třída :D 13463 příspěvků 08.09.18 21:36

@SibyllaTrelawney jj, jinak by se zas rozvinul.

SibyllaTrelawney
Kecalka 205 příspěvků 08.09.18 21:40

@kaja00 Aha… já jsem ho pustila ještě před a proto mě to bolelo. :oops:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >