Reklama

Menstruační kalíšek - čištění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Platypus
Nováček 2 příspěvky 02.01.17 20:20
Menstruační kalíšek - čištění

Používám menstruační kalíšek a čistím prostředkem od Gaia Cup a funguje výborně. Reklamní vzorek už mi ale dochází a nový se mi nechce kupovat za 170kč/200g, když ty hlavní dvě položky složení, které uvádí, stojí tak 50kč/1kg. Neznáte někdo jeho celé složení nebo nemáte vlastní recept na prostředek na čištění kalíšku? :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Apsalar
Povídálka 46 příspěvků 02.01.17 20:24

Já ani netušila, že existují nějaké čistící prostředky! Vždy ho pouze vyvařím. To je myslím dostatečné.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.17 20:25

@Platypus podívej se na opravdovepleny. cz tam mají vzorečky ke koupi za pár kaček

Sashie
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 02.01.17 20:25

Já používám Milton - je to sice asi taky za 150 Kč, ale krabičku mám už pět let a nejsem ani v polovině… Takže když to rozpočítám na rok, tak jsou náklady minimální…

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 02.01.17 20:26

Jen vyvářím a občas vymáchám ve sterilizačních tabletách. Žádný gel přímo na kalíšek jsem nikdy nepoužívala a ani neplánuji.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 02.01.17 20:33
@Sashie píše:
Já používám Milton - je to sice asi taky za 150 Kč, ale krabičku mám už pět let a nejsem ani v polovině… Takže když to rozpočítám na rok, tak jsou náklady minimální…

Jojo, taky mám Milton, vždy 1/4 tabletky při konci MS… jinak jen osprchuji.

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 20:33

@Platypus taky mam milton. A používám na vyčištění čtvrtku tablety, tak mi to balení taky vydrží nadlouho.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 02.01.17 20:35

@j.a.n.i1 @Aspera Já používám kalíšek šestým rokem a mám ještě pořád první balení. Kamarádka mi před třemi lety koupila jednu krabičku jako dárek za hlídání mimča a ještě jsem se k ní nedostala=DD Takže za mě poměr kvalita / cenu - super!

Apaji
Kelišová 5325 příspěvků 02.01.17 20:43

Já ho zakapu citrónovou šťávou (buď přírodní nebo balenou citronku) trochu dám i dovnitř, nechám pár minut jen v tom. Pak zaleju tu šťávu vodou a vyvařím v kyselém roztoku. Dá se použít i kys. citrónová.

Ou
Závislačka 4986 příspěvků 02.01.17 20:45

Vyplachujte ho studenou vodou a případně myjte mýdlem, po skončení cyklu ho čistý vyvařte, případně do vyvaření přidejte ocet.

(horká voda patří jenna čistý kalíšek, krev je potřeba smýt studenou vodou, jinak se denaturují a zůstanou na kalíšku)

alisekR
Závislačka 4999 příspěvků 02.01.17 21:21

Já budu mít dotaz mimo původní dotaz. Kalíšek nepoužívám, ale uvažuji o něm…ale nějak mě odrazuje praktická stránka, která mi vrtá hlavou…např. pojedu v době menstruace někam mimo domov, nebo budu chodit do práce, co já vím (jsem na MD :mrgreen: ) na toaletě si ho vyndám a vyleju do záchodu, co pak s ním?? když ho budu strkat zpět, tak přeci budu mít ruku od krve ne?? :oops: Vadí mi představa, jak někde lezu z kabinky ze špinavou rukou a jdu k umývadlu :think: a nebo to že ho vytáhnu ven, ušpiním si tím genitálie a nebo ne?? Já proto používám tampony, nějak jsem odvykla i vložkám, ty mám jen na noc, protože bych se cítila taková opatlaná… :oops: Moc se omlouvám za hloupé dotazy, ale nemám se koho zeptat a tato diskuse mi přišla do cesty. :nevim:

NoFear
Kecalka 236 příspěvků 02.01.17 21:33

@alisekR zaleží, jak to máš silné. Já ho vyndavám vždy večer při sprše. Bohatě mi to stačí. Přes den ho vůbec neřeším, ani o něm nevím. :)

Kajkaa85
Závislačka 3154 příspěvků 02.01.17 21:35

@alisekR
Vydrzi mi vetsinou cely den..doma rano ve sprse nandam, vecer vyndam ;)

alisekR
Závislačka 4999 příspěvků 02.01.17 21:36

Takže to dokáže pobrat krev z celého dne? 8o Já mám první dva dny poměrně silnou MS, záleží u mě na délce cyklu, když je delší nad 35 dní, tak ji mám logicky silnou, asi je ta sliznice už hodně velká :think:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 02.01.17 22:19

@alisekR My máme v práci sprchu… ale jinak co vím, tak se to dá řešit petkou s vodou, ideálně taková ta se sportovním uzávěrem. A taky mi často vydrží až do večera. Jinak jsem to s ním zvládla i na táboře, kde není elektrika a tekoucí voda, ale to už je celkem opruz, ohřát si vodu, dát si ji do lahve, či lavorku, vzít někam, kde je klid…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama