Menstruační kalíšek, podtlak

Anonymní
29.5.20 20:36

Menstruační kalíšek, podtlak

Ahoj, mám problém s menstruačním kalíškem. Vložím ho do sebe, mám pocit, že všechno je v pořádku, ale většinou pak začne protékat. Předpokládám, že je to kvůli tomu, že se tam nevytvořil podtlak. Máte nějakou radu, jak ho tam dát správně? Možná stojí za zmínku, že jsem panna, mám pocit, že ho vždycky protlačím přes díru v bláně (dost to bolí). Předem děkuju za všechny odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4511
29.5.20 20:49
@Anonymní píše:
Ahoj, mám problém s menstruačním kalíškem. Vložím ho do sebe, mám pocit, že všechno je v pořádku, ale většinou pak začne protékat. Předpokládám, že je to kvůli tomu, že se tam nevytvořil podtlak. Máte nějakou radu, jak ho tam dát správně? Možná stojí za zmínku, že jsem panna, mám pocit, že ho vždycky protlačím přes díru v bláně (dost to bolí). Předem děkuju za všechny odpovědi.

Zkus prstem obkroužit kalíšek pokud někde nesedí tak by to mělo pomoct :think: taky je ale možný že ti prostě nesedí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
980
29.5.20 20:58

Ja ho jeste po obkrouzeni prstem vezmu za stopku a trochu ho pootocim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
29.5.20 21:10

A nebo ho zkus nezavádět tak hluboko a s pootočením jakoby kousek povytáhnout. Vím, že to bude znít divně, ale nakonec pomohlo nejvíc toto. A dovolená u moře, kdy jsem se rozhodla, že když to prostě nejde, tak to nejde, zkusím to a prostě použiji jinou možnost. A ono to pak najednou šlo skoro samo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
29.5.20 21:47

No já si nejsem jistá jestli se menstruační kalíšek dá používat, když jsi panna? To bych kecala.
Každopádně to vypadá, že ho máš moc velký a tak se neroztáhne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.20 00:11

Děkuju za rady :) to pootočení určitě vyzkouším. Mám pár kamarádek, které jsou také panny a kalíšek normálně používají, takže to určitě jde, jen je to možná složitější :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.20 17:26

Doplňující otázka

Podařilo se mi tedy vytvořit podtlak - tím jsem si jistá, poznala jsem to podle zvuku i pomocí prstů. Přesto ze mě vyteklo trochu krve. Trochu jí ze mě vyteklo i těsně po aplikaci kalíšku. Myslím si, že ta krev, která ze mě vytekla v průběhu hodin, kdy jsem ho měla zavedený, byla pod místem podtlaku (těsně u vchodu do pochvy). Máte k tomuto nějaké doporučení nebo poznatek? Stává se vám to taky? Jak tomu zamezit?

• Citovat
  • Nahlásit
31
18.7.20 21:42
@Anonymní píše:
Podařilo se mi tedy vytvořit podtlak - tím jsem si jistá, poznala jsem to podle zvuku i pomocí prstů. Přesto ze mě vyteklo trochu krve. Trochu jí ze mě vyteklo i těsně po aplikaci kalíšku. Myslím si, že ta krev, která ze mě vytekla v průběhu hodin, kdy jsem ho měla zavedený, byla pod místem podtlaku (těsně u vchodu do pochvy). Máte k tomuto nějaké doporučení nebo poznatek? Stává se vám to taky? Jak tomu zamezit?

Možná by jsi mohla zkusit dát si pod ten kalíšek tenkou vložku. To by to tomu zabránilo :think: :think: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
18.7.20 22:00
@Anonymní píše:

Po aplikaci kalíšku se osprchuj. Dělám to tak abych zabránila „špinění“. Navíc ve sprše se líp aplikuje… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.7.20 21:05

Chvíli počkej a pak prstem překontroluj, zda není zahnutý. :) Jinak, máš správnou velikost? Např. jestli bys nepotřebovala menší. Zkus zajít do specializovaného obchodu, určitě ti dobře poradí. Jeden takový je v Praze v Holešovicích. :) Doporučuji kalíšek s očkem, ne se šťopkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
24.1.21 20:30

Ahoj,
Také mám problém s kaliskem, ale neprotéka vlastně když ho chci „vyměnit“ tak je skoro úplně prázdný,. Neprotéka nic jakoby ta krev zmizela a tak nevím jestli ho nezavadim špatně nebo co. Zkoušela jsem o o kroužit prstem, atd.. Ale je to stále stejné.
Tak nevím jaký je problém jestli se to některým z vás také stalo?? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1774
24.1.21 20:50
@Ka5e píše:
Ahoj,
Také mám problém s kaliskem, ale neprotéka vlastně když ho chci „vyměnit“ tak je skoro úplně prázdný,. Neprotéka nic jakoby ta krev zmizela a tak nevím jestli ho nezavadim špatně nebo co. Zkoušela jsem o o kroužit prstem, atd.. Ale je to stále stejné.
Tak nevím jaký je problém jestli se to některým z vás také stalo?? :nevim:

Ale teda neproteka, proste v nem neni krev? Tak bud mas velmi velmi slabou ms, nebo vyndavas moc casto? Kdybys ho mela spatne zavedeny, tak krev potece okolo, nikde nezmizi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
24.1.21 20:52

@Melodie91 no právě, vždy jsme měla spíše silnější MS práv proto mi to přijde divné, a vydávám ho cca po 1-2 h. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
24.1.21 20:59
@Ka5e píše:
@Melodie91 no právě, vždy jsme měla spíše silnější MS práv proto mi to přijde divné, a vydávám ho cca po 1-2 h. :think:

Já si vždy myslela, že mám silnou menstruaci, dokud jsem nezačala používat kalíšek. Pak jsem zjistila, že víc jak 30ml ze mě nevyteče. Taky jsem kolikrát měnila sotva zašpiněný kalíšek a to i po osmi hodinách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
24.1.21 21:01

@Kolicek95 To bude asi ono… Tampon pojme méně krve.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat