Menstruační kalíšek - potřebuji radu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
20.4.22 21:07

Menstruační kalíšek - potřebuji radu

Zdravím holky, vy, co používáte menstruační kalíšek, stalo se vám, že po zavedení jako lehounce protékal v prvních dnech ms? Mám kalíšek od tampax - větší velikost pro ženy po porodu a po dvou hodinách po zavedení mám stopy, takové dá se říct špinění, na kalhotkách. Prostě jakoby to lehounce okolo kalíšku protékalo. Nevím jestli je to špatným zavedením, špatnou velikostí nebo celkově kalíškem :nevim: už jsem zkusila všelijak zavést a stejně pro protékalo a to i přesto, že byl kalíšek prázdný. :nevim: nemáte radu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5557
20.4.22 21:16

Ujisti se prstem, že kraje kalíšku přiléhají ke sliznici a kalíšek není nikde promáčklý ani srolovaný. Taky se ujisti, že čípek je opravdu uvnitř kalíšku.

Pokud je tohle všechno OK, tak to špinění bude jenom ze zbytků krve, která ulpěla na sliznici pod kalíškem (blíže poševnímu vstupu). A je to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
20.4.22 21:24

Pokud máš jen jakoby špinění, tak je to v pořádku. Dávej si třeba ještě intimku. A jak psala Dahlia, tak vždy po zavedení zkontroluj prstem, za je kalíšek přilnutý ze všech stran.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
520
20.4.22 21:25

Mne muj kalisek taky protekal a jeste nesel casto vytahnout, jednou mi ho musel vytahovat manzel vleze v koupelne :lol: :oops: tak jsem pochopila, ze tohle pro me neni. Ale je vice znacek uz, mozna to chce zkusit jinou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1734
20.4.22 21:30

Hele stává se mi to, když se po zavedení špatně osprchuji. Jakože je tam ta krev pod kalíškem. A pak prostě steče. Obvykle se po zavedení sprchuji a chce to v těch prvních dnech důkladně jakoby až ke kalíšku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.4.22 21:50

@SlečnaDahlia děkuji za radu, zkusila jsem to ještě tím prstem zlontorovat a cítím, že to tam je jakoby lehce zmáčknutý :roll: ale nedaří se mi to zavést tak, aby byl kalíšek narovnaný :roll: a ještě cítím odtamtud, že mi jsou jakoby bublinky, nevím jak přesně to popsat, ale jakoby bublinky je tomu pocitu nejblíž :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3978
20.4.22 22:36
@Jitka.Poklicova píše:
@SlečnaDahlia děkuji za radu, zkusila jsem to ještě tím prstem zlontorovat a cítím, že to tam je jakoby lehce zmáčknutý :roll: ale nedaří se mi to zavést tak, aby byl kalíšek narovnaný :roll: a ještě cítím odtamtud, že mi jsou jakoby bublinky, nevím jak přesně to popsat, ale jakoby bublinky je tomu pocitu nejblíž :lol:

Pokud je zmáčknutý, tak není přilnutý a pak protéká. To jsou ty bublinky. Zkus jiný kalíšek, asi bych řekla menší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat