Menstruační kalíšek - proč nedrží?

218
7.2.16 13:14

Menstruační kalíšek - proč nedrží?

Přeji pěknou neděli a prosím o radu zkušenější uživatelky menstruačních kalíšků.
Mám kalíšek Lady cup a i přesto, že ho zavádím dostatečně hluboko, vždy se mi tak po půl hodině pohybu dostane svým koncem až do poševního vchodu. Kalíšek neprotéká, tedy alespoň většinou, ale bohužel ho v tomto místě cítím, a i přesto, že vím, že nevypadne není mi to příjemné a slibovaný komfort nikde.
Zkoušela jsem kalíšek osušit a teprve potom zavést, stále se stejným výsledkem.
Nevím zda by to nemohlo být velikostí, ovšem tu jsem kupovala podle návodu L. (Mám za sebou porod, tak by to mělo odpovídat)
Mám ještě druhý kalíšek Me Luna, protože jsem si myslela, že sjíždění by mohlo být slabými svaly pánevního dna, ovšem ten nesjíždí, ale zase, i přes podtlak protéká. (Při vyndávání podtlak cítím, a ne malý).
Nevíte některá z Vás nebo nemáte stejnou zkušenost? Nechce se mi kalíšek hned házet do koše, investice nebyla zrovna malá a ráda bych u této hygieny zůstala, ale takto?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9957
7.2.16 13:29

@Zeleňule Jak velký máš ten MeLuna? Mě „M“ protékal ale „L“ sedí skvěle. S jiným ale zkušenosti nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
218
7.2.16 13:34

Me luna mám také L. Ten sedí a nehýbe se, ale protéká, asi mám nějakou anomálii nebo mě pop porodu špatně sešili :roll:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95

Ahoj,
mám Gaia Cup L a dělá mi to taky. Neprotéká, ale sesune se dolů a je to nepříjemné. Takže ho skoro nenosím, občas na noc. Řekla bych, že jsem po porodech moc široká, s tím se asi nedá nic dělat. Je to škoda, protože jinak by byl fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16419

Ony mají ty kalíšky různé průměry..některé L je menší než L jiného typu…i ty otvory okolo vrchu udělají své…zkusila bych asi doladit ten Me Luna aby neprotékal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4465
7.2.16 13:50

Mě třeba trvalo půl roku než jsem to srovnala do úplného top. Asi jen málo z nás má hned ten slíbený komfort.
vydrž, posiluj pánevní dno a třeba vyhraješ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
218
7.2.16 13:50

V popisech byl myslím ten Me luna o mm užší než lady cup, ale zase delší asi o 2mm. jinak me luna je měkčí (mám tu verzi soft). Také mě to mrzí a snažím se najít řešení. Klasické vložky a tampony hrůza jsem opruzená i teď v zimě, stejně tak Bio vložky, také mají neprotékavou spodní vrstvu, jsou prostě jenom lepší k přírodě (no a k tělu bez těch chemií), látkové vložky jsou téměř k nevyprání, když je nosím jenom tak (i přesto, že předepírám žlučákem) a tak zbývá jenom ten kalíšek nebo ještě houba, tu jsem nezkoušela a popravdě jí moc nevěřím. Ach jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
218
7.2.16 13:52

De Ter snažím a asi nejspíš vydržím se střádáním obou kalíšků, nakonec jsem ráda, že jsem koupila dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4465
7.2.16 13:57

@Zeleňule Já jsem taky koupila dva pro jistotu taky velký i malý a tedy Yukki či jak se to píše. A já jsem na tom tak na půl. Ten malý používám až když končím, protože mi zajede až k čípku ( drží, těsní) ale nevydrží tolik a ten větší si myslím, že mi bude 100% sedět až po druhým porodu. Občas se stane, že ho cítím, že je větší nebo že se nerozvyne celý. Ale jinak mám slipovky stejně a naprosto chválím a myslím, že manžel taky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22801
7.2.16 14:09

Zkusila bych posilovat. Ladycup L je velký jako kráva, pro mě teda úplně natesno. Ale funguje a vydrží celý den. Mám i S, to mi přišlo hodně malé, ale funguje taky, používám ho. Docela mě to prekvapilo, po dvou porodech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
7.2.16 21:52

Já mám Lil Cup - velikost 2. Je mi 36 let a rodila jsem plánovaným SC. Kalíšek drží, kde má, funkci plní dobře. V životě jsem se tak dobře nevyspala, chodím na túry, na čundry, je prostě skvělý. Vložky už nechci nikdy vidět, tampóny mívám v kabelce a jako první pomoc, když si nejsem jistá. Mám nehormonální tělísko, dvakrát do roka krvácím mimo cyklus a někdy se stane, že mám MS tak silnou, že je to pro kalíšek problém - tedy tak, že v noci ležím a když ráno vstanu, tak proteče. Jinak ne. Když mě ta silná fáze chytne přes den, je to v pohodě, nedostanu se z lehu do stoje (přes den nespím). Za pár měsíců si nechám tělísko vytáhnout a jdu na sterilizaci, tak to třeba bude ještě lepší. Ale na 99% můj kalíšek funguje spolehlivě a stojí jen 199,– Kč.

Necítím ho, naučila jsem se ho zavádět dobře už při první MS. Ale stopku jsem musela okamžitě ustřihnout, strašně to štípalo a řezalo. Vím, kde a jak hluboko ho mám mít zavedený, aby to bylo v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.9.18 10:45

Menstruační kalíšek- nedrží

Zdravím a obnovuji asi už několikrát rozebrané téma. Bohužel z těch diskuzí nejsem moc moudrá, proto píšu konkrétně k mému případu.
Kalíšek jsem začala používat před měsícem. Jsem sice strašně spokojená (hlavně bych spokojená být chtěla), ale pořád mám problém. :(
Při prvním použití jsem dostala zánět, takže jsem ho využila minimálně. Naštěstí se nepotvrdilo, že je to nějaká „alergická reakce“ jelikož teď při druhém použití problémy už nemám. Co jsem si ale už při prvním použití všimla je to, že mi kalíšek jak kdyby mačkal močovou trubici (:D vím, zní to děsivě) Jednoduše řečeno- pořádně se s ním nemůžu vyčůrat. :D Nevím co konkrétně dělám špatně (zavádím ho co nejdál to jde, ve sprše dělám pomalu psí kusy, abych ho zavedla co nejlépe. Vůbec ho v sobě ani necítím, neprotejká mi, ale přijde mi, že se mi i přes sebemenším „zatlačení“ sesune až dolu, což je pak děsně nepříjemný, a omezující :(. Myslíte, že je možné, že by mi byl malý? Je mi 23 let, ještě jsem nerodila. Vím, že je to nejspíš špatným zaváděním, ale tím pádem už fakt nevím, jak na to. :( :D
Za jakékoli rady budu vděčná! :hug:
(Omlouvám se za anonymitu, je to pro mě lehce nepříjemný téma :))

• Nahlásit
  • Citovat
13779
10.9.18 13:43

a není to právě tím, že se snažíš aby byl co nejdál? :think: Jinak nevím, já zas s ním nejdu na velkou, vždy vytahuju, udělám potřebu a pak zase zandám, mám pocit, že mi vypadne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.9.18 13:51
@kaja00 píše:
a není to právě tím, že se snažíš aby byl co nejdál? :think: Jinak nevím, já zas s ním nejdu na velkou, vždy vytahuju, udělám potřebu a pak zase zandám, mám pocit, že mi vypadne :mrgreen:

No nevím, je to takový zvláštní a mám přesně ten pocit jako ty. :D každopádně se mi moc nechce ho před každou potřebou (i malou) vyndávat. :D :( ale jsem ráda, že v tom aspoň nejsem tak uplně sama :D

• Nahlásit
  • Citovat
13779
10.9.18 14:44
@Anonymní píše:
No nevím, je to takový zvláštní a mám přesně ten pocit jako ty. :D každopádně se mi moc nechce ho před každou potřebou (i malou) vyndávat. :D :( ale jsem ráda, že v tom aspoň nejsem tak uplně sama :D

kdybych měla problém s tou malou, tak to prostě risknu, to bych vyndavala milionkrát, protože chodím pořád :lol: Na tu velkou mi to nevadí, to je jen párkrát během ms, to se dá přežít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama