Menstruační kalíšek - žádost o rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SayakoSWW
Nováček 9 příspěvků 25.08.18 18:59
Menstruační kalíšek-žádost o rady

Ahoj,
už nějakou dobu přemýšlím nad kalíškem, ale chci se zeptat na pár rad. Např. po jak dlouhé době ho vyndáváte/vyléváte? Jak to řešíte na záchodcích, u kterých není umyvadlo a nemáte sebou ani flašku vody? Vlhčenými kapesníky? Používáte ho i na noc? To mě zajímá asi nejvíc, při této otázce mě vždy napadne, že jelikož se krev do kalíšku nevsakuje, ale pouze stéká, nebojíte se, že se vám v noci jeho obsah vrátí dovnitř? (Omlouvám se za celkem nechutnou otázku, ale zajímá mě to :think: ) Každopádně děkuji za veškeré odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

peta81
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 25.08.18 19:18

kalisek pouzivam asi rok a pul, spokojenost nejvetsi.
1. obvykle vyndavam rano a vecer, prvni dva dny, kdy to mam silnejsi, menim navic jednou behem dne. staci to uplne v pohode, kalisek byva plny max do pulky.
2. zatim jsem nikde bez umyvadla nemenila. v zaloze mam ty vlhcene ubrousky.
3. pouzivam i na noc, absolutne bez problemu, nikdy neprotekl.

LenkaHl
Stálice 100 příspěvků 25.08.18 19:52

Připojím se ke komentující kolegyni. Kalíšek je za mě nejlepší věc ohledně menstruace která mě kdy potkala. Mrzí mě, že jsem na něj nenarazila dřív.
Vyndavám, respektive vylévám ho ráno a večer, moc silnou menstruaci nemám takže mě to stačí. Záchody bez umyvadla jsou docela challenge to ti řeknu, ale naštěstí jsem sebou měla flašku vody (děkuju si za svou posedlost pitným režimem :D ). Na noc ho používám a ničeho se nebojím, už to jednou steklo tak se není čeho bát :)
Pár rad pokud se rozhodneš si ho pořídit. Ze začátku nos k tomu intimky, než vychytáš grif nandavání, aby jsi se nemusela bát protečení. Je to i kvůli tomu, že ne hned nemusíš odhadnout dobu vylévání. A další je, zkus si ho pro jistotu nandat i mimo periodu. Já to zkoušela, abych měla klid v duši a neměla to hned naostro :D Stačil mi lubrikant a bylo to :)
A mimochodem měla jsem šílené bolesti podbřišku, jak při tampónech tak i vložkách. Teď vůbec. Nevím zda je to tím nebo ne, ale musela jsem to zmínit :D

Aspera
Generální žvanilka 20789 příspěvků 1 inzerát 25.08.18 19:53

1. mám hodně silnou MS, takže první dva dny vylévám i několikrát během dne.
2. Buď mám petku s vodou, pokud nemám tak jen vyleju a zavedu zpět. Kvůli silné ms se stejně jistím vložkou, takže nějaké špinění neřeším.
3. Používám i v noci a neměla jsem zatím problém.

malá_holka
Kelišová 5379 příspěvků 25.08.18 19:56

nešla bych do něj, kvůli endometrioze.

Káťa19
Kelišová 7368 příspěvků 20 inzerátů 25.08.18 20:17
@Aspera píše:
1. mám hodně silnou MS, takže první dva dny vylévám i několikrát během dne.
2. Buď mám petku s vodou, pokud nemám tak jen vyleju a zavedu zpět. Kvůli silné ms se stejně jistím vložkou, takže nějaké špinění neřeším.
3. Používám i v noci a neměla jsem zatím problém.

Mam to podobne, po druhem porodu mam druhy den tak silnou ms, ze puvodni kalisek male velikosti porad protekal a vylevala jsem co hodinu :(
Ted jsem si poridila siroky a s vetsim objemem - Merula a parada :palec: uz nemusim mit k tomu i vlozku, pro nejvetsi jistotu jen intimku.

Pred porody jsem bez problemu pouzivala maly kalisek, na noc take a je to bezva vec, nejlepsi vynalez pro zenu :palec:

Aspera
Generální žvanilka 20789 příspěvků 1 inzerát 25.08.18 20:21
@malá_holka píše:

Jako do kalíšku? Toto si četla kde?

Aspera
Generální žvanilka 20789 příspěvků 1 inzerát 25.08.18 20:22
@Káťa19 píše:
Mam to podobne, po druhem porodu mam druhy den tak silnou ms, ze puvodni kalisek male velikosti porad protekal a vylevala jsem co hodinu :(
Ted jsem si poridila siroky a s vetsim objemem - Merula a parada :palec: uz nemusim mit k tomu i vlozku, pro nejvetsi jistotu jen intimku.Pred porody jsem bez problemu pouzivala maly kalisek, na noc take a je to bezva vec, nejlepsi vynalez pro zenu :palec:

Já mám v plánu vyměnit tělísko a když to nepomůže tak větší kalíšek.

Káťa19
Kelišová 7368 příspěvků 20 inzerátů 25.08.18 20:24
@malá_holka píše:

Pouzivani kalisku s tim nijak nesouvisi, ta nemoc je sama zahadna
 http://www.kalisek.cz/endometrioza

malá_holka
Kelišová 5379 příspěvků 25.08.18 20:40
@Aspera píše:
Jako do kalíšku? Toto si četla kde?

mám to od doktora, ja ji mám a on mi říkal, že když krev neodteče, zůstává vevnitř volně, tak pak může docházet ke zpětny menses do dutiny břišní, a pak to podpořit vznik endom.

malá_holka
Kelišová 5379 příspěvků 25.08.18 20:42
@Káťa19 píše:

no jasně, na stránkách o kalíšku určitě napíšou něco negativního aby si snížili tržby :nevim: selskej rozum. vždyť je to prostě krev v nádobě, celej den.

Aspera
Generální žvanilka 20789 příspěvků 1 inzerát 25.08.18 20:42
@Káťa19 píše:

A hlavně i při používání vložek jsem vždy při vstávání z postele cítila jak to ze mě teče. Takže kalíšek nic moc navíc nezadržuje. Jen zabraňuje přístupu vzduchu a to je dobře.

Aspera
Generální žvanilka 20789 příspěvků 1 inzerát 25.08.18 20:43
@malá_holka píše:
mám to od doktora, ja ji mám a on mi říkal, že když krev neodteče, zůstává vevnitř volně, tak pak může docházet ke zpětny menses do dutiny břišní, a pak to podpořit vznik endom.

Při používání tamponu se to nestává?

Káťa19
Kelišová 7368 příspěvků 20 inzerátů 25.08.18 20:50
@malá_holka píše:
no jasně, na stránkách o kalíšku určitě napíšou něco negativního aby si snížili tržby :nevim: selskej rozum. vždyť je to prostě krev v nádobě, celej den.

Je to blbost, tampony jsou jeste horsi. Ta nemoc je zahadna, je to hlavne hormonalni. A kdyz krev vytece do kalisku, tak se urcite uz do delohy nevraci ;)

SayakoSWW
Nováček 9 příspěvků 25.08.18 20:54

Díky za rady :D Zřejmě ho ještě tenhle měsíc objednám, mohu dostat rovnou odkaz na nějaký nebo je to víceméně jedno?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >