Menstruační kalíšek - zavádění

119
12.11.20 12:57

Menstruační kalíšek - zavádění

Zdravím všechny, mám tady takový problém který určitě trápilo spoustu z nás kdo používá menstruační kalíšek. Zakoupila jsem si ho s tím, že už nic jiného používat nechci, takový názor mám doteď, neměnila bych. Když jsem si ho zkoušela nanečisto, před menstruaci, tak se zdálo všechno v pořádku, je to jen trochu o cviku, ale jelikož jsem neměla menstruaci, tak jsem nemohla zjistit jestli třeba neprotéká.. Včera jsem to dostala (poprvé s menstruačním kalíškem) prala jsem se s tím večer asi 30min. na podesáté se zdálo že jsem to tam zřejmě dala dobře a že vznik podtlak, zatáhla jsem za stopku a nešel vyndat, objela jsem prstem kolem dokola a zdálo se, že vše sedí, tak jsem si šla lehnout, zhruba v 21:00 hod. A v 5:00 ráno jsem se ale probudila tam dole od krve :roll: sice je to nějakých 8 hod. ale tělo v noci spí a odpočívá, je v klidu takže já vždycky po celé noci třeba tampón vytáhla skoro polosuchý, když jsem tedy kalíšek ve sprše vyndala (neumím ho vyndavat) vždycky mi vyklouzl z ruky a krev omylem vyliji.. :zed: takže jsem se nestačila podívat jak moc je naplněný, takže těžko říct, jestli mi přetekl, což by bylo hodně divné :nevim: a nebo jestli tam byl jen špatně daný - u mě šikovnosti pravděpodobné. Dnes ráno asi v 10:00 jsem ho tam zkoušela znova dát, opět jsem se s tím prala asi třičtvrtě hodiny, už jsem z toho byla zoufalá :,( vzdát to nechci, zatím jsem neprotekla, tak uvidím, zkusím to vyndat třeba po 4 hodinách..Máte nějaké rady, jak zavádíte nebo v jaké poloze jste vychytali že je to nejlepší? Nebo třeba jestli jste to některá z vás dokonce i vzdaly? Jsem z toho na pepinu :) děkuji!! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23713
12.11.20 13:07

Prosím tě, hlavně ho nezaváděj třičtvrtě hodiny. Akorát se podráždíš nebo poraníš.
Zasuň, objeď prstem, jeslti je čípek uvnitř kalíšku a né vně, a na první cykly se jisti vložkou nebo intimkou, než to dostaneš do ruky.
Mě občas přeteče (a to už sem zkušená kalíšková harcovnice :mrgreen: ), stane se, tuplem přes noc, při takhle dlouhé době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
317
12.11.20 13:08

Vyndávám i zavádím ve sprše. Na záchodě prostě nedocílím správné polohy.

Co se týče noci. Přijde mi, že jak je kalíšek trochu jinde než tampón tak do něj nateče víc těch tekutin. Na noc jsem používala vložky (mnohdy za noc neposkvrněné) a v kalíšku jsem vždy měla poměrně velké množství.

Jinak chce to cvik. Taky jsem dlouho bojovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
12.11.20 13:15

Já zavádím na záchodě, ve sprše to neumím. :mrgreen:

Když jsem ho zkoušela poprvé, tak jsem se u toho zapotila, nešlo mi to, tak jsem milý kalíšek hodila do skříňky a dál trpěla s vložkama a tamponama. Asi po 3 měsících jsem mu dala ještě šanci a světe div se, šlo to. Sice třeba 20 minut než se mi to povedlo, ale povedlo.

Teď ho dám na poprvé a jdu. Pro jistotu mám slipovou vložku, ale tu málokdy potřebuji.

Takže radím trénovat, trénovat, trénovat a nejít přes sílu. Grif chytneš brzy. :palec: Držím palce.
To samé s vyndáváním.

Ještě mě napadá, máš správnou velikost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
12.11.20 13:30

@ŽofkaTofka Pužívám velikost S Jinak ještě dodávám že jsem nikdy nerodila, tam dole jsem,,menší” :D je mi pod 30 a menstruaci mám teda většinou slabší až středě dilnou.. Bojuju s každým vyměním :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
12.11.20 13:34

@Mar__tanka1983 Ještě mě napadá, většinou mi kouká ven asi pulka stopky, Mám celou stopku spíše nechat opravdu venku, nebo? Podaří se mi tam vždycky zasunout ale ten podtlak tam prostě nevytvořím zřejmě asi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
12.11.20 13:34

@nickanonym

Tak zkoušej i jiné polohy, někomu to jde ve sprše, někomu na toaletě, jiné zase jinak… :)
Pravidelným tréninkem přijdeš na to, co je pro tebe to pravé.

A taky zkus třeba jinak ten kalíšek zabalit, aby ti tam šel lépe a tys s tím tolik nebojovala. Mě se občas stane, že ho tam dám a okamžitě se rozbalí a přicucne a drží jak křesťanská víra. :D

Já mám taky středně silnou a stačí mi vyměnit ráno a večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1290
12.11.20 13:44

První dvě noci si beru ještě radši menstruacni kalhotky, pak už ok. Precejen to je 8hod a víc.. Když jsem zacinala, bylo dost nehod, pár cyklů to trvalo, než jsem to vychytala :wink: To půjde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1290
12.11.20 13:48

@nickanonym stopku jsem okamžitě celou ustrihla, vadila mi, navíc když chytnu kalisek za tělo, rovnou zruším podtlak a jde to podle mě lépe vytahnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
12.11.20 13:58

Jak píše @yellowyedna, stopku jsem střihla taky hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
624
12.11.20 14:34

Já měla tento ranní problém s moc měkkým kalíškem. Jak jsem vstala, zatly se pánevní svaly, zmáčkly kalíšek a cítila jsem, jak se to všechno vylévá ven :oops: :D. S tvrdým kalíškem to bylo lepší, hůř se skládá, sotva jsem ho ze začátku udržela složený, ale pak se roztáhl a už s ním nic nehlo. Stopku jsem taky ustřihla okamžitě. Jo a pak mám ještě občas podezření, jestli něco neproteče takovými těmi dírkami nahoře. Příští kalíšek kupuji bez nich. Jinak já měla štěstí začátečníka, první dva cykly s kalíškem bez jediné nehody, hladce dovnitř i ven, a pak přišel snad půlrok, kdy jsem myslela, že jo zahodím. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3943
12.11.20 14:40

Já si kalíšek zavádím ve dřepu, nejsnáz se tak dostanu dostatečně hluboko. Na noc si pro jistotu beru i vložku, mám menstruaci hodně silnou a celou noc mi kalíšek nevydrží, přestože mám velikost L. Přijde mi, že je to i tím, že ve spánku se uvolní svaly a ten podtlak pak není tak dokonalý.
Každopádně zavádění chce cvik, taky mi to ze začátku trvalo. Teď už to zvládám napoprvé i v dost bojových podmínkách (už jsem měnila i v lese za smrčkem nebo na toi-toice).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
12.11.20 14:42

@Kolicek95
Prodávají je vůbec bez nich? :mrgreen: Nejsou tam ty dírky právě kvůli vytvoření podtlaku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
12.11.20 20:35

@Kolicek95 Objednala jsem si s menstruačních pomůcek sadu Diana, A myslím si že jsou relativně velmi,,tvrdé” Jinak jakého začátečníka jsi měla? jakože myslíš kalíšek pro začátečníky? Pokud se nepletu ano, doporučila by jsi prosím který? :D Půl roku jo? no tyjo už chci vidět sebe, jsem tele a nervák :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
12.11.20 20:40

@Kassy Asi máš pravdu že v noci jsou ty svaly uvolněne, nebo nevim, jelikož jsem ho tam dala asi v 9 večer, poté jsem šla ještě se psem (takže jsem se hýbala) a nic neproteklo, pakjsem šla spát a v noci tak nějak v pohodě když jsem kontrolovala :D ale pak jsem se vyloženě v 5 ráno vzbudila dole úplně od krve a kalíšek plný nebyl, zřejmě.. Nepovedlo se mi ho vyndat tak abych to okamžitě nevylula takže nevím :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama