Menstruační kalíšek - změna délka cyklu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.12 23:54
Menstruační kalíšek - změna délka cyklu?

Ahoj holky, které používáte menstruační kalíšek.
Mám dotaz, zda se některé z vás stalo, že se jí při používání kalíšku změnila délka menstruačního cyklu? Konkrétně, že by se jí zkrátil?
Používám kalíšek 3 menstruaci a cyklus se mi postupně zkracuje, zatím jsem na 22 dnech, což je hrůza, zvláště pokud to tak bude pokračovat dále. Jinak jsem s kalíškem velmi spokojena a až na tuto nesrovnalost nemám nic proti.
 Díky.

Reakce:

sibi
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 27.06.12 06:25

To nebude kalíškem. jestli jsi předtím jednla HA tak ta určovala přesnou délku

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62960 příspěvků 3 inzeráty 27.06.12 07:26

Ne to kalíškem fakt nebude, kalíšek může maximálně ovlivnit délku MS jako takové, ale ne celého cyklu.

elen-ka
Extra třída :D 12072 příspěvků 8 inzerátů 27.06.12 07:30

Ahoj, kalíšek používám a nemyslím si, že zkracování menstruačního cyklu je od toho. Menstruační cyklus je přece řízen hormonálně. Jak psala Sibi, tak buď po vynechání HA, nebo některé léky také mohou ovlivnit délku cyklu.

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.12 07:30

Jj presne tak kalisek nemuze ovlivnit delku ms natoz zkracovani nebo prodlouzeni to fakt ne. Bych si zasla na gyndu at ti udela Dr hormonalni profil a koukne na UTZ :kytka:

radka101
Kelišová 5703 příspěvků 24 inzerátů 27.06.12 07:31

MS cyklus zkracuje většinou dřívější ovulace, mám to taky tak, když je ovulace kolem 10dne cyklus mám tak 22-25dnů, když kolem 15 dne je cyklus kolem 28-32.

pansy
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 27.06.12 08:41

Nene, kalisek mi zkratil krvaceni, ale ne delku cyklu…zakopany pes bude nekde jinde…;-)

balenka
Závislačka 3781 příspěvků 27.06.12 08:47

Taky se mi zkrátila doba krvácení, ale cyklus jsem měla pravidelný. Na kalíšek nedám dopustit a hned po 6-ti nedělí pro něj sáhnu znovu ;)

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 27.06.12 08:57
@pansy píše:
Nene, kalisek mi zkratil krvaceni, ale ne delku cyklu…zakopany pes bude nekde jinde…;-)

To je optický klam, alespoň já si to tak vysvětluju - měla jsem to stejně. Ze sedmi dnů na 4-5.
Myslím, že dochází k tomu, že ta krev stéká rovnou do kalíšku, nedrží se kolem čípku a na stěnách, tak že to prostě jen odejde přímo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.12 22:17

Zakladatelka:

HA jsem nepoužívala, takže tím by to být nemělo. Léky neužívám, takže to stejné. Naopak mimo zkrácení cyklu, také pozoruji prodloužení špinění před samotným menstruačním krvácením. Prostě tápám. Ještě nějaký cyklus vydržím (kam to půjde) a podle toho se rozhodnu, zda zajít k doktorovi zkusit si nechat udělat hormonální profil. Věřím, že by na délku cyklu kalíšek vliv mít neměl. Ale těmito anomáliemi, které zažívám, :?: skutečně tápu.

evíček 84
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 21.02.15 08:08

Ja taky ted resim zemnu delky cyklu.Beru duhstanon na upraveni cyklu z pocatku jsem mela cyklus 25 dnu pak jsem zacala brat tehu vitaminy a prodlozil se mi na 32 dni a ted jsem pred 10dny zmenila vitaminy a najednou to mam zase po 25dnec 8o jsu z toho uz jelen chceme druhy mimi a nedari se

Mišičta
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 01.09.18 22:13

Oživuji diskusi. Měla jsem teď kalíšek první Menstruaci. Je úžasný po všech směrech.Celou dobu jsem používala tampóny. A už mě štvalo to schnutí sliznice 4den menstruace. Zavádění celkem pak bolelo. Mě se stala taková věc. Po 6 letech se mi objevila ovulace. Byla jsem z toho tak vyjukaná že jsem šla za doktorkou co se semnou děje. Ta na mě civěla jak na blázna. Tak sem ji obeznámila proč jsem vystrašená. MS mám od 13. Od 17 do 17,6 jsem brala antikoncepci. Po 3 měsících jsem otěhotněla v 19 porodila a od té doby mám rozhazené hormony a anovulační cykly. Jsem i po 4řech inseminacích. Tak pak pochopila proč jsem na ni civěla jak tele na nové vrata když mi řekla že mám ovulační hlen a že je ho dost. Takže jsem to pojistili jak jsme dorazili domů. Snad se to na první dobrou zadaří. Ale slavím po 6ti letech ovulka. :potlesk: Myslíte že pomohl ten kalíšek? Že to byl problém sliznice že mi ovulace nedorazila? Nebo je to jen náhoda? :palec: :potlesk:

Jana206
Nadpozemská drbna 26401 příspěvků 01.09.18 22:55

Prokazat ovulaci lze jen opakovaným utz vyšetřením v určité dny cyklu. Vse ostatní jsou jen dohady a mira pravdepodobnosti ovulace.Kalisek tezko může mít vliv na biologicke pochody v těle :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >