Mentální retardace u kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 21:03
mentální retardace u kojence

Maminky, dá se už u kojence (4.-6.měsíčního miminka) poznat možnou mentální retardaci? Děkuji za zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Emisis
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 28.11.17 21:09

Nedávno jsem se na to ptala moji mamky. Ona má 3 sestry a ony tehdy všechny porodily ve stejném roce i mesice 4 holcicky. No a jedna sestrenka má lehkou mozkovou dysfunkci, dnes se to už jmenuje jinak. A Mamka rikala, ze když daly holky k sobě.. tak ona byla vždy jiná, prý byla hrozne hodna, jen ležela, koukala.. proste zvláštní.. ale kdyby nelezela vedle zdravých mimin asi si nikdo ničeho divného nevšimne..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 21:22

@Emisis Takže to je sázka do loterie. Nemůže se předpokládat, že všechny klidné děti jsou retardované, a nelze říct, že aktivní dítě není. Ale jsou nějaké ukazatele, je nějaké testování? Kdy se to dá odhalit?

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29261 příspěvků 28.11.17 21:23

Moc brzy, neplašit.

e008
Závislačka 3296 příspěvků 27 inzerátů 28.11.17 21:26

Ja mam hodnou holcicku a doufam, ze bude vporadku. Nekdo rika, ze napovi i ocni kontakt. Ja videla kamaradovu asi pul nebo trictvrterocni holcicku a zvlastne koukala, videla jsem to na prvni pohled a opravdu je retardovana.

Netopirek
Echt Kelišová 7918 příspěvků 28.11.17 21:29

Těžké retardace jsou poznat, oni ty děti divně koukají. Proč máš podezření? Jinak u lehčích deformací se poznávají retardace hůř i ve vyšším věku.

klaraB
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 28.11.17 21:32

U takhle malých dětí je ještě brzo. Pokuje důvod, pak se zkoumá psychomotorika, tedy zda se dítě vyvíjí přiměřeně věku, o retardaci se pak dá mluvit až tak po roce. A vím o čem mluvím. S dcerou dochazime na neurologii cca od půl roku, tehdy byla cca 2 měsíce pozadu. Teprve po prvním roce začalo být znát, že se motoricky vyvíjí rychleji než mentálně. I když některé náznaky tam byly už dříve, např. neukazovala, nenapodobovala. Retardaci máme jako diagnozu cca od 2 let.

mau-mau
Závislačka 3217 příspěvků 28.11.17 21:32
@Anonymní píše:
Maminky, dá se už u kojence (4.-6.měsíčního miminka) poznat možnou mentální retardaci? Děkuji za zkušenosti.

U 6 měs. Už Jo, zvlášť pokud není lehká. Mám dítě s PMR a vidět to v půl roce bylo. Ne nějak brutálně, ale PM vývoj byl pozadu.

klaraB
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 28.11.17 21:37

@Netopirek ne všechny retardace se dají poznat z očního kontaktu. Moje dcera se dívala naprosto normálně, měla oční kontakt, reagovala na hračky, na lidi, přesto má těžký stupeň retardace. Ale nemá ho od zzačátku, ty odchylky od vývoje se ukazovaly postupně, jak rostla a nejvíc to začalo být znát kolem toho roku až roku a půl. Takže neni pravda, že to je poznat z pohledu. Aspoň ne vždy.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 28.11.17 21:45

Mentální retardace jde často ruku v ruce s nějakým motorickým handicapem. Takže u takto malých dětí se sledují odchylky v psychomotorickém vývoji (reflexy, pohybové vzorce - opoždění proti tabulkám a jejich kvalita).

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 28.11.17 22:01
@Anonymní píše:
Maminky, dá se už u kojence (4.-6.měsíčního miminka) poznat možnou mentální retardaci?.

Dá se leccos… u vážnějších diagnóz určitě.

(Není-li to tajné), co Tě k takovému dotazu vede?

Petule030
Kelišová 5777 příspěvků 1 inzerát 28.11.17 22:16

Promiň, nejsi ta, co má tak hodného, dle dr. lenivého, synka? Jak moc nesahá po hračkách? Nedávno tu byla diskuze, zakladatelka taky anonymní.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16731 příspěvků 28.11.17 22:18

Moje sestra je fyzioterapeutka a vycvičené oko leccos pozná. Rozhodně víc než laické oko. Jim stačí drobné posturální niance, výraz ve tváři, mimika a pod. a vytuší, co laikovi unikne.

Any83
Kelišová 6235 příspěvků 28.11.17 22:20

@klaraB můžu se zeptat, co bylo v tom roce, roce a půl tolik ukazující na MR? Chápu, že psychomotorický vývoj, ale mohla bys být prosím přesnější?
Mě to hodně zajímá. Můj starší chlapeček (teď bude mít čtyři), začal ukazovat až v roce a půl a neukazoval sám, bral si na to náš prst. Máma začal říkat až ve dvou a čtvrt. S hračkami si hrál podivně, nic moc nechápal, nepobíral, papa dělal až tak kolem roku a půl… ale mentálně retardovaný není. Je autista, s normálním intelektem, v některých věcech je na tom dokonce lépe, než ostatní vrstevníci. Řekla bych, že je v pohodě, jen trochu jiný, než ostatní děti, ale žádné drama. Spoustu věcí chápe prapodivně, mám ale pocit, že je to spíš rozpoložením jeho mysli, než inteligencí. V některých ohledech je jeho myšlení dost těžkopádné a v jiných zase inovativní.

klaraB
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 28.11.17 22:47

@Any83 ono to bylo tak nejak celkově. Třeba se u ní vůbec nerozvijela řeč, nemluví doteď a to jí je 7. Špatná byla i pasivní komunikace, nechápala ani jednoduché pokyny. Třeba aby si na pokyn hačí sedla pochopila asi po 4 měsících dennodenního zkoušení. Jak už jsem psala neukazovala, nefungovala u ní napodoba, ta nefunguje doteď. Doteď miluje zvukové hračky, kostky, vkladacky, knížky ji nic neříkají. Od mala má strašně krátkou dobu, po kterou se dokáže soustředit, v tom roce a půl to byla maximálně minuta, teď už zvládne i 30 minut. Těch věcí by se dalo vyjmenovat daleko víc, ale tohle bylo v tom začátku nnejnápadnější

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >