Mercilon a vynechání prášku v třetím týdnu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Faninacek
Stálice 74 příspěvků 04.02.18 13:41
Mercilon a vynechání prášku v třetím týdnu

Ahoj všem. V týdnu jsem zjistila, že jsem zapomněla užít jeden den tabletku HA Mercilon. Ihned jsem si ji vzala a pak šla hledat příbalový leták. Tam píšou, že když se zapomene ve třetím týdnu, jdou dvě možnosti jak to řešit, buď už další nebrat a udělat 7denni pauzu. Nebo vzít hned i tu zapomenutou (klidně i dvě najedou),ale pak pauzu nedělat vůbec a to i za předpokladu, že se tentokrát menzes nedostaví…
Tím, že jsem si tu jednu už vzala, vzala jsem si j druhou, ale popravdě… Nechci pokračovat bez pauzy, jednou dávno jsem to dělala kvůli dovolené a rozhodil se mi cyklus na půl roku.. co byste, prosím, dělaly v mém případě? Mám dobrat plato a udělat pauzu jako normálně???
Díky moc za rady…

Reakce:
hehehe
Extra třída :D 11565 příspěvků 04.02.18 14:33

@Faninacek Řiď se příbalovým letákem, nic jiného doporučit nelze. :nevim:

PupuP
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 04.02.18 14:53

Po jak dlouhé době jsi si tu druhou vzala? Pokud do 12 hodin, tak v pohodě, pokud déle, tak ber další 3 týdny prášky a až pak udělej pauzu, tj aby to bylo zase po stejném intervalu, ne třeba jen jeden týden a pak pauza, prostě celé plato. Je divné, že se ti to tak rozhodlo, já brala stejnou a brala jsem tenkrát rok v kuse bez pauzy a bez menstruace. Ale teď už to taky nedělám. Když se ti to rozhodi, znamená to, že menstruujes i během braní antikoncepce nebo jak?
Jinak, ještě mě napadlo to neresit a udělat pauzu jako normálně, slyšela jsem, že když bereš HA třeba už několik let tak je dost malá pravděpodobnost, že bys otehotnela, že to tělo je na to už naučené a "neplodné ". Ale tohle ber s rezervou, to samozřejmě není jisty:)

Faninacek
Stálice 74 příspěvků 04.02.18 18:28

No zjistila jsem to ráno, že jsem den předtím ráno zapomněla. Prostě jsem celý den myslela, že jsem ji vzala a neřešila to. Takže 24 hodin.
A jak říkám, předtím jsem chtěla vynechat menstruaci kvůli dovolené a oddálila jsem to pouze o pár dní a pak spinila celý měsíc… Už to právě moc absolvovat nechci..
A hlavně, pokud by to vyšlo tedy tak jak má podle návodu, tak se mi tím ta menstruace posune, ne? Takže mi vyjde na dovolenou v létě. Což teď neměla. :roll:

PupuP
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 04.02.18 19:31

Ano, posune se ti jakoby o týden dozadu. A nebo teď ber 4 týdny a pak pauza a mělo by se ti to srovnat a do dovolené by ti vyjít neměla, jen jakoby přeskočis jeden menses

Faninacek
Stálice 74 příspěvků 05.02.18 11:15

No, chápu to tak, že když teď nevynecham a budu brát dalsi plato bez přestávky, tak to dostanu o týden dříve, takže místo 10.3., to dostanu už 3.3., je to tak?
Alw moc nechápu ty 4tydny. To mám jako brát ještě další týden z nového plata navíc? To už mi přijde totální bordel pro to tělo. Já bych nejraději nějakou nejšetrnější variantu…

PupuP
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 05.02.18 17:35

Ahoj, ano, pokud teď vezmeš další plato, o ten týden se ti to posune. Pokud pak hrozí, že ti to vyjde do dovolené, tak bych vzala 1 celé plato + další 1 týden z dalšího plata a pak udělala pauzu. Ale jak říkám z mě zkušenosti, já si dělám pauzu tak nějak kdy se mi zachce a ještě se mi nestalo, že by se mi cyklus rozhodil. Takže pokud s tím máš nemile zkušenosti, tak hold vezmu plato a pak pauzu no s tím posunem o týden dřív…

hehehe
Extra třída :D 11565 příspěvků 06.02.18 09:47

@Faninacek
Nebylo by lepší zavolat gynekologovi a zkusit se poradit tam?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >