Mercilon a vynechání prášku v třetím týdnu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Faninacek
Stálice 68 příspěvků 04.02.18 13:41
Mercilon a vynechání prášku v třetím týdnu

Ahoj všem. V týdnu jsem zjistila, že jsem zapomněla užít jeden den tabletku HA Mercilon. Ihned jsem si ji vzala a pak šla hledat příbalový leták. Tam píšou, že když se zapomene ve třetím týdnu, jdou dvě možnosti jak to řešit, buď už další nebrat a udělat 7denni pauzu. Nebo vzít hned i tu zapomenutou (klidně i dvě najedou),ale pak pauzu nedělat vůbec a to i za předpokladu, že se tentokrát menzes nedostaví…
Tím, že jsem si tu jednu už vzala, vzala jsem si j druhou, ale popravdě… Nechci pokračovat bez pauzy, jednou dávno jsem to dělala kvůli dovolené a rozhodil se mi cyklus na půl roku.. co byste, prosím, dělaly v mém případě? Mám dobrat plato a udělat pauzu jako normálně???
Díky moc za rady…

Reklama

Reakce:

hehehe
Extra třída :D 11515 příspěvků 04.02.18 14:33

@Faninacek Řiď se příbalovým letákem, nic jiného doporučit nelze. :nevim:

PupuP
Kecalka 476 příspěvků 04.02.18 14:53

Po jak dlouhé době jsi si tu druhou vzala? Pokud do 12 hodin, tak v pohodě, pokud déle, tak ber další 3 týdny prášky a až pak udělej pauzu, tj aby to bylo zase po stejném intervalu, ne třeba jen jeden týden a pak pauza, prostě celé plato. Je divné, že se ti to tak rozhodlo, já brala stejnou a brala jsem tenkrát rok v kuse bez pauzy a bez menstruace. Ale teď už to taky nedělám. Když se ti to rozhodi, znamená to, že menstruujes i během braní antikoncepce nebo jak?
Jinak, ještě mě napadlo to neresit a udělat pauzu jako normálně, slyšela jsem, že když bereš HA třeba už několik let tak je dost malá pravděpodobnost, že bys otehotnela, že to tělo je na to už naučené a "neplodné ". Ale tohle ber s rezervou, to samozřejmě není jisty:)

Faninacek
Stálice 68 příspěvků 04.02.18 18:28

No zjistila jsem to ráno, že jsem den předtím ráno zapomněla. Prostě jsem celý den myslela, že jsem ji vzala a neřešila to. Takže 24 hodin.
A jak říkám, předtím jsem chtěla vynechat menstruaci kvůli dovolené a oddálila jsem to pouze o pár dní a pak spinila celý měsíc… Už to právě moc absolvovat nechci..
A hlavně, pokud by to vyšlo tedy tak jak má podle návodu, tak se mi tím ta menstruace posune, ne? Takže mi vyjde na dovolenou v létě. Což teď neměla. :roll:

PupuP
Kecalka 476 příspěvků 04.02.18 19:31

Ano, posune se ti jakoby o týden dozadu. A nebo teď ber 4 týdny a pak pauza a mělo by se ti to srovnat a do dovolené by ti vyjít neměla, jen jakoby přeskočis jeden menses

Faninacek
Stálice 68 příspěvků 05.02.18 11:15

No, chápu to tak, že když teď nevynecham a budu brát dalsi plato bez přestávky, tak to dostanu o týden dříve, takže místo 10.3., to dostanu už 3.3., je to tak?
Alw moc nechápu ty 4tydny. To mám jako brát ještě další týden z nového plata navíc? To už mi přijde totální bordel pro to tělo. Já bych nejraději nějakou nejšetrnější variantu…

PupuP
Kecalka 476 příspěvků 05.02.18 17:35

Ahoj, ano, pokud teď vezmeš další plato, o ten týden se ti to posune. Pokud pak hrozí, že ti to vyjde do dovolené, tak bych vzala 1 celé plato + další 1 týden z dalšího plata a pak udělala pauzu. Ale jak říkám z mě zkušenosti, já si dělám pauzu tak nějak kdy se mi zachce a ještě se mi nestalo, že by se mi cyklus rozhodil. Takže pokud s tím máš nemile zkušenosti, tak hold vezmu plato a pak pauzu no s tím posunem o týden dřív…

hehehe
Extra třída :D 11515 příspěvků 06.02.18 09:47

@Faninacek
Nebylo by lepší zavolat gynekologovi a zkusit se poradit tam?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama