Měření vzdálenosti, co je přesnější?

31691
27.4.17 02:47

měření vzdálenosti, co je přesnější?

Ahoj, sice se to dětí vůbec netýká, ani to není nic důležitýho, ale zkusím se zeptat. Rozhodla jsem se přidat do svýho života trochu pohybu, hlavně procházky v okolí bydliště. Stáhla jsem si do mobilu aplikaci „pomáhej pohybem“, a zapínám ji. Akorát teda když si danou trasu změřím na mapy.cz, a porovnám to s tím, co mi vyplivne tahle aplikace, tak se to občas dost podstatně liší, mapycz mi ukazují obvykle o dost kratší vzdálenost. např. jeden „okruh“ tady u nás podle mapycz 9,9km, podle pomáhej pohybem přes 11,5km. další dle mapy asi 6,3, dle appky 7,5, takže dost podstatný rozdíly..a mě by zajímalo, kolik vlastně chodím. věřila sjem spíš tý aplikaci(abych měla pocit, že chodím hoodně :oops: :) ), ale tuhle jsem ji zapla na cestu tam, a na cestu zpět, která byla identická, jsem dala nový měření, a lišilo se mi to o 200m(3,5 a 3,5km), což mi teda přijde divný. máte někdo zkušenost, co je přesnější? díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

326
27.4.17 04:11

Neznám aplikaci, ale zkus to porovnat s google maps, nikoli s mapami od seznamu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13650
27.4.17 05:56

V tomto pripade spis aplikace, v mapach muzes pridat „nevedomky“ vic metru tim jak klikas ti trasu. Nez aplikace jsou pak spolehlivejsi hodinky, ty sportovni, co jsem slysela. Ja zatim zkusenost nemam, zatim beham s endomondem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35229
27.4.17 05:56

@slavuska1 zalezi, jak casto a jak dobre ti to chyta GPS. Snad to jde nekde nastavit. POkud behas rychle, trekovaci aplikace ti casto oreze zatacky, pokud si zrovna v te spicce nechytne GPS. Takze bezist treba ctverecek a ona ti zmeri, jako bys bezela kolecko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
27.4.17 05:57

Když byly mapy.cz ve trochu starší verzi, tak cca odpovídaly. Nyní mám problém si tam navolit svoji trasu, nová verze bere jiné úseky než bych chtěla, dříve to šlo jinak. Ale chci říci, že tenkrát odpovídaly vůči mému krokoměru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
27.4.17 06:25

Dobre rano, ja pri jezedni na kole mam cyklonavigaci s gps a kdyz jsem to porovnala s trasou na mapy.cz vzdy to sedelo plus minus 200 m na 25 km. Zalezi, co mas za aplikaci. Bere polohu z gps? Nebo pocita kroky a nasobi delkou kroku? Tam bych věřila, ze ji muzes mit spatne zkalibrovanou. Jinak me nic nenapada. Jeste to porovnat treba s google mapami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1100
27.4.17 06:30

Ahoj, já na chození s kočárem používám endemodo nebo run the map. Obě aplikace mi ukazovaly stejnou vzdálenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
972
27.4.17 07:04

Ta aplikace Pomáhej s pohybem je pěkně na nic, mně přestala po 5 použitách fungovat, tak už ji nemam.. ke sledování pohybu můžeš použít třeba endomondo, aplikaci krokoměr, budou určitě přesnější - buď používají GPS nebo gyroskop. PP je vyloženě charitativní aplikace, takže tam je fakt hrubý odhad. Mimochodem na stejné trase jsem v průběhu dní získala kolem 280 - 320 bodů, což je divný. Ale možná na to má vliv i tempo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
423
27.4.17 07:13

V tomhle případě bych řekla, že mapy.cz budou přesnější. Používám aplikaci endomondo a to s mapy.cz sedí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5935
27.4.17 07:35

Mapy.cz v turistické verzi. Dost přiblížit a naklikat. Různé aplikace různě měří, některé mají GPS body relativně daleko od sebe, takže trasa je soustavou delších úseček a vyjde kratší. Měřit by se dalo i cyklo computerem, ale musí být správně nastaven obvod kola. Docela solidně měří Endomondo. Hodně ale záleží i na mobilu, citlivosti jeho GPS, meteopodmínkách a umístění mobilu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5061
27.4.17 08:11

Přesnost ace v mobilu, závisí hlavně na kvalitě hardware a jeho nastavení. Jestli má čistou GPS nebo asistovanou telefonním a datovým signálem a na nastavení četnosti načítání polohy. Taky GPS signál pro civilní využití má citlivost +/- 10m.
Co se týče přesnosti map na seznamu, tak minimálně vzdálenosti podle silnic odpovídají docela přesně. Manžel v práci měřil určité úseky silnic certifikovaným měřidlem a srovnával údaje se seznamem (ze kterého čerpá data o vzdálenostech jejich software) a rozdíl na několika kilometrech se pohyboval v odchylce cca 0,5%.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56993
27.4.17 09:54

Neni to o apce, ale kvalite gps v mobilu, v lese casto skace sem tam a nachodis tim vic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56993
27.4.17 09:55
@Heivka píše:
Přesnost ace v mobilu, závisí hlavně na kvalitě hardware a jeho nastavení. Jestli má čistou GPS nebo asistovanou telefonním a datovým signálem a na nastavení četnosti načítání polohy. Taky GPS signál pro civilní využití má citlivost +/- 10m.
Co se týče přesnosti map na seznamu, tak minimálně vzdálenosti podle silnic odpovídají docela přesně. Manžel v práci měřil určité úseky silnic certifikovaným měřidlem a srovnával údaje se seznamem (ze kterého čerpá data o vzdálenostech jejich software) a rozdíl na několika kilometrech se pohyboval v odchylce cca 0,5%.

souhlas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
27.4.17 23:05
Holky, díky za reakce. dneska mi to teda trasu +-stejnu, jako v pátek, naměřilo přes 7km, v pátek měla stejná trasa lehce přes 5km :zed:
@kaja00 píše:
V tomto pripade spis aplikace, v mapach muzes pridat „nevedomky“ vic metru tim jak klikas ti trasu. Nez aplikace jsou pak spolehlivejsi hodinky, ty sportovni, co jsem slysela. Ja zatim zkusenost nemam, zatim beham s endomondem.
já si na to dáávm pozor, dávám tam hodně mezibodů, aby to odpovídalo. o nějakých těch hodinkách uvažuju, nebo možná jinou aplikaci…nevím no. tady se mi zase líbí že o pomáhá.
@Lavergne píše:
Neznám aplikaci, ale zkus to porovnat s google maps, nikoli s mapami od seznamu.
na tech google jsem zatím nepřišla na to, jak trasu zadávat :oops: i když už jsem to teda dýl nezkoušela.
@Pudloslava píše:
@slavuska1 zalezi, jak casto a jak dobre ti to chyta GPS. Snad to jde nekde nastavit. POkud behas rychle, trekovaci aplikace ti casto oreze zatacky, pokud si zrovna v te spicce nechytne GPS. Takze bezist treba ctverecek a ona ti zmeri, jako bys bezela kolecko.
no rychle fakt ne :oops: :lol: já spíš jen chodím, občas popoběhnu, jinak spíš hodně rychlá chůze, max necelých 8km za hodinu. dle týhle aplikace teda, jinak možná míň.
@JancaMa píše:
Dobre rano, ja pri jezedni na kole mam cyklonavigaci s gps a kdyz jsem to porovnala s trasou na mapy.cz vzdy to sedelo plus minus 200 m na 25 km. Zalezi, co mas za aplikaci. Bere polohu z gps? Nebo pocita kroky a nasobi delkou kroku? Tam bych věřila, ze ji muzes mit spatne zkalibrovanou. Jinak me nic nenapada. Jeste to porovnat treba s google mapami.
z gps to bere
@Ivan PPZ píše:
Mapy.cz v turistické verzi. Dost přiblížit a naklikat. Různé aplikace různě měří, některé mají GPS body relativně daleko od sebe, takže trasa je soustavou delších úseček a vyjde kratší. Měřit by se dalo i cyklo computerem, ale musí být správně nastaven obvod kola. Docela solidně měří Endomondo. Hodně ale záleží i na mobilu, citlivosti jeho GPS, meteopodmínkách a umístění mobilu.
používám je v turistický verzi. cyklo computer asi ne, na kole moc nejezdím, mám jedno starší, zkusila jsme ho projet, ale musím so ho nechat seřídit, a na tom tachometru jestli budou stačit vyměnit baterky, nebo jsou tam vyteklý, to netuším. mě šlo teď spíš o tu chůzi :)
@Heivka píše:
Co se týče přesnosti map na seznamu, tak minimálně vzdálenosti podle silnic odpovídají docela přesně. Manžel v práci měřil určité úseky silnic certifikovaným měřidlem a srovnával údaje se seznamem (ze kterého čerpá data o vzdálenostech jejich software) a rozdíl na několika kilometrech se pohyboval v odchylce cca 0,5%.
tu první půlku jsem moc nepochopila, to je na mě moc odborný :oops: :)
@Lama Lama píše:
Neni to o apce, ale kvalite gps v mobilu, v lese casto skace sem tam a nachodis tim vic

v lese prakticky nechodím, buď obcházím naše sídliště, občas chodím jednou polňačkou do vesnice za Prahu, ale vyloženě lesem běžně ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56993
28.4.17 06:28
@slavuska1 píše:
Holky, díky za reakce. dneska mi to teda trasu +-stejnu, jako v pátek, naměřilo přes 7km, v pátek měla stejná trasa lehce přes 5km :zed:v lese prakticky nechodím, buď obcházím naše sídliště, občas chodím jednou polňačkou do vesnice za Prahu, ale vyloženě lesem běžně ne

vysoke domy jsou to samy, co vysoke stromy. odrazi se od nic signal a je to nepresny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama