Merional, nebo Menopur?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 12:57
Merional nebo Menopur ?

Ahojky, ráda bych se informovala na rozdíl mezi Merionalem a Menopurem..co je lepší? Oba jsou prý stejné preparáty od jiného výrobce, ale který na Vás fungoval lépe?

Jaký je doplatek Merionalu na pojišťovnu? Děkuji :)

Reakce:
Kyslíková
Kelišová 5504 příspěvků 08.10.14 13:06

Ahoj, mám zkušenost jen s Merionalem (reagovala jsem na něj skvěle, jednou mě dokonce přestimuloval i při nízkých dávkách) Doplácela jsem asi 2-3 tis. za jeden cyklus (7-8 dávek), už si moc nepamatuju. Jinak jako samoplátce jedna dávka stála kolem 500kč.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 13:30

@Kyslíková Ahojky, děkuju za reakci. Já většinou čtu na Merional negativní reakce, např. že není tak kvalitní…ale u nás rozhodne asi cena… :think: 3 tis. je dobrý doplatek, u nás v centru stojí Menopur dvě balení skoro 9 tis. :nevim:

tatranka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 13:50

A co Gonal? Mělo by to bát to samé co Menopur, akorát v peru. A jak se ceny změnili, tak teď to pero vychází levněji než klasika. Záleží i samo v kterém centru, no Jinak při 1.ivf jsem měla Menopur, reagovala jsem dobře, žádný vedlejší účinky a zadařilo se. Teď jsem měla právě kvůli ceně Gonal a taky super, zítra jdu na ET. Doplácela jsem za jedno pero Gonalu 2180,–.Menopur vycházel kolem 4t

Příspěvek upraven 08.10.14 v 13:53

Almira-Alm
Echt Kelišová 9785 příspěvků 08.10.14 13:52

Měla jsem Menopur a stimulace super. Tehdy stál asi do 2000. Byl to rok 2012..

tatranka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 13:53
@Almira-Alm píše:
Měla jsem Menopur a stimulace super. Tehdy stál asi do 2000. Byl to rok 2012..

já v roce 2011 jsem ho měla ještě bez doplatku

ugluk
Hvězda diskuse 45283 příspěvků 08.10.14 13:57

Jakozto samoplatce beru Merional, vyjde o dost levneji a prodaji mi ho i ampulku po ampulce, u Menopuru by to pry bylo cele (peti?)deseti­baleni. Zkusenosti pry maji s obojim srovnatelne, takze mi na rovinu primarka v centru doporucila ten levnejsi. Jsou to michaci ampulky, takze ne tak pohodlne jako predmichana pera, ale pri mych soucasnych davkach mi mezi Merionalem a treba Gonalem vychazi cenovy rozdil nejakych 13 000. Jinak jsou to pripravky obsahujici FSH a LH, nejsou to ty rekombinantni superciste jenom FSH, ale ono zrovna tohle treba spousta pacientek potrebuje. Ja kdyz mivala Gonal, tak mi k nemu LH stejne dopichavali bokem.
Janak mam zkusenosti s Puregonem, Gonalem a Merionalem a pokud porovnam porovnatelne, tak pri stejnem protokolu a stejnych davkach - Puregon 12 folikulu, 6 vajicek, podruhe 13 folikulu, 10 vajicek. Gonal 7 folikulu, 6 vajicek. Merional 8 folikulu, 8 vajicek (a to uz mi bylo o 6 let vic nez pri pravni stimulaci). Reaguji srovnatelne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >