Merunky k svacine 8 mesicu

2073
14.7.10 13:28

Merunky k svacine 8 mesicu

Ahoj holky,
chtela jsme se zeptat - na zahradce nam zacinaji zrat merunky atak jsme si rikala, ze bych je malemu dale k svacine, ale ted resim, jak to udelat. Prevarovat se mi je moc nechce - prijde mi to lito, ale zase kdyz se dam syrove, aby ho pak nebolelo brisko…
Jak to delat vy.
Diky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15054
14.7.10 13:30

Dávám syrové ovoce od začátku (od 7. měsíce) - rozmixuji a lehce „přisladím“ pár lžičkami některé kupované přesnídávky typu Frutapura apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
14.7.10 13:35

Jojo to delam take, ze mu treba umixuji banan a pak pridam torchu presnidavky, ale bojim se, ze kdyz mu dam syrove merunky nebo jine peckocite ovoce a pak ho treba nakojim nebo mu dam napit, ze ho bude bolet brisko…
Nebo mu mam po svacine dat treba kukuricne krupky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15054
14.7.10 13:37

Já ho přes den už nekojím… pije celý den jen vodu (max. občas fenyklový čaj) a nic mu nikdy nebylo, Helence také nebývalo.
Proč myslíš ty křupky?
Já je teda dávám, ale tak na mls.. nebo z jakého důvodu teď myslíš…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
14.7.10 13:39

Verveve, s meruňkama opatrně. Je to silně projímavé ovoce. Naproti tomu banán zase spíš mírně zastavuje průjem… Takže není ovoce jako ovoce. Spíš než meruňky bych tam viděl rozmixované kousky broskve. Ryngle a ostatní peckoviny jsou na rozdíl od broskví taky projímavé.
V kukuřičných křupkách bývá (tak jako v každých křupkách) docela dost oleje. Taky to zvyšuje riziko průjmu. To už by možná bylo lepší malé množství kukuřičných lupínků, ale zase pozor na riziko vdechnutí, takže možná na ně kápnout trochu pudinku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15054
14.7.10 13:42
Jura007 píše:
V kukuřičných křupkách bývá (tak jako v každých křupkách) docela dost oleje. Taky to zvyšuje riziko průjmu. To už by možná bylo lepší malé množství kukuřičných lupínků, ale zase pozor na riziko vdechnutí, takže možná na ně kápnout trochu pudinku…

Juro, ale tohle jsou takové ty křupky pro děti, ty asi neznáš, normálně se neprodávají a dospělí to obvykle nejedí, je to dost hnusné… jen kukuřičná krupice (nebo jsou rýžové) a voda (s dodatkem „bez použití tuku“), víš… :wink:
Jinak, u nás meruňky rozhodně projímavě nefungují, byť máš obecně zřejmě pravdu… chce to vyzkoušet…

Příspěvek upraven 14.07.10 v 13:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
14.7.10 13:42

No u sebe uz to moc neresim, ale kdyz jsme byla mala, tak mi vzdy rodice rikali, ze kdyz budu jist - peckove ovoce (tresne, svestky, merunky apod.) ze nez budu jist, ze mam snist treba rohlik, aby me pak nebolelo bricho ci nemela prujem… :oops:
No nevim - jak jsme psala u sebe to neresim an ic mi to nedela, ale bojim se, aby pak maly nemel boleni briska - jako mimi na to dost trpel …
Tak jsme si rikala, ze bych mu dala ty merunky a pak na zajezeni bych mu dala treba ty krupky - take uz je obcas ji…
Ja pres den obcas kojim - dle toho jaky ma hlad, ale vodu mu davam pit bezne.. Tak se torchu bojim, abych mu nejak „neublizila“.
Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15054
14.7.10 13:44

Veru, já bych to zkusila a uvidíš… však mu jich nedáš hned půl kila, namixuj pro začátek trošku do jiného ovoce… teď začínají být pěkné, byla by jich škoda :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
14.7.10 13:45

Bohunko, máš pravdu - tyhle neznám… Holt člověk se pořád učí. Jenom doufám, že se to neobjeví v otázkách AZ-kvízu… :lol: Zrovna včera mi přišel koresponďák, že moji přihlášku registrujou a že si mě pozvou na casting… Tak čekám, co se z toho vyklube…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
14.7.10 13:47

No prave - je mi uplne lito mu je nedat :-)
Tak jo, ja to zkusim a uvidime - kdyztak mu pro jistotu po svacine dam par tech krupek - on je stejne vetsinou chce.
No kdyby mel po merunkach trochu „prujem“ tak by to az tak nevadilo - spise mame opacne problemy, takze dostp ridavam olivovy olej (tedy do zeleninky). Ja se jedine bala toho boleni briska, ale kdyz pises, ze u vas je to v pohode - tak to zkusim. Dam mu kousek a uvidime kdyztak dalsi den zvysim davku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
14.7.10 13:51

Juro,
ty krupky jsou fakt hnusne… fakt jen voda a kukuricka mouka. http://www.lekarna.cz/…natural-60g/ Kupodivu detem to ale chutna. Obcas to ji i ten starsi i kdyz ten uz vetisou chce ty s prichutemi - treba jahodove ci vanilkove nebo i slane, ale to malemu nedavam.

Hele dej vedet az budes v AZ kvizu dost casto ho sleduji, ale ted jak je vedro tak nestiham tak dej vedet mrknu na Tebe a budu drzet palce :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15054
14.7.10 13:52
Jura007 píše:
Bohunko, máš pravdu - tyhle neznám… Holt člověk se pořád učí. Jenom doufám, že se to neobjeví v otázkách AZ-kvízu… :lol: Zrovna včera mi přišel koresponďák, že moji přihlášku registrujou a že si mě pozvou na casting… Tak čekám, co se z toho vyklube…

Juro, tak nezapomeň dát vědět, kdy si mám zapnout telku… už se těším a držím palce!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
14.7.10 13:56

No, ono na tom koresponďáku bylo psané, že na pozvání se čeká 9 a více měsíců, tak že prý mám mít trpělivost…

No a v AZ-kvízu jsem už byl v roce 2003 - s mým příslovečným štěstím jsem u bankomatu postupně trefil pětkrát pětistvoku a pak jednou stovku… :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28791
14.7.10 14:36

Naše malá loni v 8 měsících jedla čerstvé vyzrálé meruňky jen utrhlé ze stromu, omyté a vypeckované a tence okrojená slupka.Žádné mačkání a slazení, pro ni to bylo zbytečné. Je ale pravda, že ona je od začátku profík na kousky, vyžadovala to.
Neprojímalo ji to ani nealergizovalo :-) Podobně jela už loni jahody, broskve, švestky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
14.7.10 15:02

male jsem davala oloupanou merunku rovnou, ze si ukousla, ja ji od zacatku davam cerstve ovoce, nikdy jsem neprevarovala, nikdy ji nic nebylo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama