Meruňky na zavařování

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
20826
30.6.14 13:37

Meruňky na zavařování

Ahoj! Prosím vás, kde sháníte meruňky na zavařování nejlépe v Praze nebo blízkém okolí (spíš východním směrem)? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3380
30.6.14 14:02

Jsem z jižní moravy a meruňky teprve začínají zrát a ty co teď jsou jsou drahé jak pr…Ještě bych počkala. Já si jedu sklidit na zahradu asi začátkem příštího týdne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
30.6.14 14:05

Jo jo teď je ještě brzy, teprve zrají skorejší odrůdy. My už je teda máme na jídlo asi týden, ale to je ta dřívější odrůda. Ostatní stromy mají plody ještě zelené. Pořádně se to rozjede o něco později. Jsem taky z jižní Moravy, manžel má sad, ale letos to nebude nic moc. Hodně květů na jaře popadalo a na stromech toho tím pádem moc nebude a ještě jsou malý. Takže letos to asi nebude žádná hitparáda ještě budou asi drahý, když jich je málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3380
30.6.14 14:07

Jo a kde je prodávají v Praze nevím :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Krasavicaa
30.6.14 14:17

Kde je prodávají v Praze netuším. Máme vlastní na zahradě :-)

Zlatá Morava :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :pankac: :pankac: :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
Krasavicaa
30.6.14 14:18
@IvaX píše:
Jo jo teď je ještě brzy, teprve zrají skorejší odrůdy. My už je teda máme na jídlo asi týden, ale to je ta dřívější odrůda. Ostatní stromy mají plody ještě zelené. Pořádně se to rozjede o něco později. Jsem taky z jižní Moravy, manžel má sad, ale letos to nebude nic moc. Hodně květů na jaře popadalo a na stromech toho tím pádem moc nebude a ještě jsou malý. Takže letos to asi nebude žádná hitparáda ještě budou asi drahý, když jich je málo.

Jj hodně opadalo a nám i něco pomrzlo. Ale zato broskve, těch tam bude :think: Stromy obsypané…

• Citovat
  • Nahlásit
2415
30.6.14 14:32

@Krasavicaa Nám to naštěstí nevadí, že to popadalo. Pro vlastní potřeby jich bude dost a manžel to stejně sbírat nechtěl, protože se mu to nevyplatí 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Krasavicaa
30.6.14 14:36
@IvaX píše:
@Krasavicaa Nám to naštěstí nevadí, že to popadalo. Pro vlastní potřeby jich bude dost a manžel to stejně sbírat nechtěl, protože se mu to nevyplatí 8)

Tak nám se to vyplatí :-D Něco jen tak na jídlo, něco na zavaření a zbytek do tekuté formy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
10365
30.6.14 14:46

To si tak otevřu diskuzi, že pochytím nový zavařovací tip (třeba marmošku z hrušek mě napadlo dělat se skořicí až loni a to bylo něco), zároveň si postesknu, jak letos nic vlastního nebude (proběhlo stěhování z baráku do bytu) a budu muset dyndat po známých a vy si tu píšete, jak jich máte tři tyhlety..pr…šest půlek :lol: A že ještě že to popadalo! :cert: :lol:
zakladatelko- obrážím známé, co by vyměnili pár košíků ovoce ze zahrady za následně pár sklenic zavařenin. Už mám pár věcí zamluvených :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
30.6.14 15:30
@Krasavicaa píše:
Jj hodně opadalo a nám i něco pomrzlo. Ale zato broskve, těch tam bude :think: Stromy obsypané…

Já bych brala i broskve, z těch je taky výborná marmeláda :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
30.6.14 15:31

No mě zblblo to, že kousek od nás už mají u meruňky žebřík :cert: Ale když to letos bude bída :( Předem pláču, my máme velký nedostatek. Loni jsme to prošvihli, takže prostě už ve špajzu nic není :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
30.6.14 15:32

@zuzouš To je dobrý způsob :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10365
30.6.14 21:04

@Amys Já byla vždycky tak ráda, když k nám někdo přišel si načesat, ať už to bylo cokoliv, o to míň toho pak padalo na zem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
30.6.14 21:41

Jo tak pro sebe si taky posbíráme :) Tchýně mi je doufám zavaří, protože jsem těhotná a už nestíhám :) marmeládu nám taky nějakou dá :pankac: Myslela jsem to tak, že se to nevyplatí sbírat a prodávat v pevném stavu :) Jinak jeden sad máme v oboře a tam to pod stromy vyluxují zvířátka, takže není ani co sbírat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
1.7.14 09:36

@zuzouš Tak že bych k vám pak poslala manžela s krosničkou a pak poslala nějaké marmošky? :andel: Ačkoliv ten strom asi nemáte v Praze, co? (Lidi tam meruňky mívají, to vím, ale asi to není úplně časté :) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat