Měsíce po covidu - ztráta hmotnosti, nechutenství, noční pocení

14
2.1.21 16:39

Měsíce po kovidu - ztráta hmotnosti, nechutenství, noční pocení

Dobrý den,

cca měsíc zpátky jsem prodělal koronavirus, vcelku mě to vzalo, měl jsem 6 dní horečky 39 - 40, na to mi bylo poté ještě týden tak nějak špatně.

Nicméně již jsem 26 dní bez příznaků a stále mě tělo trápí.

Od konce koronaviru mám stále problémy s jídlem. Mám strašnou nechuť k jídlu, nemůžu do sebe ráno dostat pořádně ani rohlík, jak je mi špatně, po jídle mě naopak provází velké nevolnosti (jen pocit, zvracení nepřichází). Od začátku koronaviru jsem shodil už 8 kilo (a na 185cm je 70kilo opravdu málo)…Také velmi často chodím na velkou potřebu, i 3× 4× denně, občas z toho všeho už je na papíře i krev. V noci mě stále trápí velké pocení.

Celou dobu jsem žil v tom, že to jsou nejspíše následky koronaviru, popřípadě stresu, který jsem také měl, ale teď přes svátky už jsem začal mít drobné obavy…Měli jste někdo po koronaviru podobné problémy? Zajít raději za svým doktorem, aby udělal nějaké krevní testy?

Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19241
2.1.21 16:56

A když ti tu napíšeme, abys nikam nechodil, tak nepůjdeš? Bože, už začněte používat mozek, lidi :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
2.1.21 17:01
@terien píše:
A když ti tu napíšeme, abys nikam nechodil, tak nepůjdeš? Bože, už začněte používat mozek, lidi :roll:

Nech si vtipné poznámky pro sebe…Někdo prostě k doktorům chodí velmi nerad a pokud mi tady napíše pár lidí, že si prožili po koronaviru podobné patálie a nic to neznamenalo, budu klidnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
2.1.21 17:02

To bude long covid, u někoho přetrvávají potíže. Zkus se přidat na FB do skupiny Lymská borelioza, chlamydie, koinfekce, paraziti, viry…řeší se tam i covid, mnozí to prodělali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
2.1.21 17:03

Ahoj, a jsi bez priznaku, nebo i primo negativni? Bez priznaku nemusi znamenat, ze uz virus v tele neni. Nekdo je pozitivni i vice nez 6 tydnu.
Vlastni zkusenost ti, bohuzel, zatim nedam, ja jsem stale pozitivni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19241
2.1.21 17:10
@aralxd píše:
Nech si vtipné poznámky pro sebe…Někdo prostě k doktorům chodí velmi nerad a pokud mi tady napíše pár lidí, že si prožili po koronaviru podobné patálie a nic to neznamenalo, budu klidnější.

To vůbec není vtipný, to už začíná být bizar

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2596
2.1.21 17:10

Moje mamka měla s covidem spojený větší a hlavně rychlý úbytek hmotnosti. Neměla teda průjmy, ale nechutenství se jí teda drželo dlouho. Potíž je, že nemá moc z čeho hubnout a hubla hlavně svalovinu, což je dost problém, protože má Parkinsona. Takže pak ji doktorka nařídila, každý den 3× silný vývar a brala ještě doplňkově nějaký laktobacily. Už je to lepší, ale babrala se z toho dlouho. Jak začla trochu víc jíst, tak pak se to lepšilo už den ode dne, ale rekonvalescenci teda měla sakra dlouhou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 17:40
@annasmyc píše:
To bude long covid, u někoho přetrvávají potíže. Zkus se přidat na FB do skupiny Lymská borelioza, chlamydie, koinfekce, paraziti, viry…řeší se tam i covid, mnozí to prodělali

Long Covid :roll:
Bohužel na tom něco bude.
Manžel má mnoho pacientů, kteří prodělali Covid. Někteří z nich jsou i velmi mladí.
Mnoho z nich se potýká s různorodými problémy ještě i týdny po akutní fázi.
Nevím přesně co všechno jim je, ale vím, že je to trápí hodně dlouho bohužel.
Držím palce

• Citovat
  • Nahlásit
14
2.1.21 21:18

Díky za vaše zkušenosti, tak uvidíme.
K doktorovi si nakonec stejně zajdu, snad mě někde pošle a neřekne, že to mám jen následky koronaviru, člověk nikdy neví, co to mohlo v těle způsobit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat