Měsíční miminko a cvičení

Anonymní
17.4.21 17:15

Měsíční mimčo bonding, na bříško a spol.

Ahoj, mám několik dotazů pro maminky nvorozeňátek:)

1. od kterého měsíce jste děti dávaly na hrací deku na bříško, aby „cvičily“ zvedání hlavičky a plazení a na jak dlouho denně?

2. Dostali jsme kolotoč nad postýlku. Zatím jsem ho nedala nahoru, protože se mi zdá, že mimčo (3 týdny) ještě neumí udržet hlavičku rovně v postýlce. Má ji buď na jednu nebo na druhou stranu, tak mi to zatím přijde zbytečné. Ale zase aby z toho nevyrostla:)

3. no a potom - jestli jste prováděli bonding, bříško na bříško a další tyhle věci a jak se to dětem líbilo? (kamarádka se takhle „promazlila“ celým prvním rokem, ale mě přijde že malá (3 týdny) se bříško na bříšku akorát aktivuje, hledá mi prso, vrtí se, sklouzává… :lol: dělá všechno, jen ne odpočívá a hezky bio/baby friendly se mazlí :mrgreen:

omlouvám se za anonym, mám tu známé a nechci na sebe upozornovat :oops: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8238
17.4.21 17:22

1. Každý den na chvíli co jsme přišli z porodnice. Pak na delší a delší dobu, párkrát za den.
2. Měli jsme ho od narození. Hraje i melodie, takže jsme pouštěli zvuk než udrželi pozornost a sledovali ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
17.4.21 17:40

1. Dávám při každém přebalování na chvíli na bříško, dokud nezačne malá řvát, že už se jí to nelíbí. Radila nám to tak pedi už při první dcerce. A když nespí a mám ji na dece, tak ji taky občas otočím na bříško, aby si zaposilovala. A nebo je na zádíčkách a já jí ukazuju chrastící hračku a pohybuji s ní pomalu ze strany na stranu, aby ji mohla sledovat. Víc aktivit zatím neděláme.
2. Kolotoč jsem už dala (malá bude mít 2 měsíce), ale stejně jako u první dcerky na to reaguje akorát brekem. Máme i takového toho zeleného medvídka s křídly od Fisher Price a u toho taky shodně řvou obě, takže ten taky neměl úspěch.
3. Bonding neprovozujeme, mazlím se s malou během kojení. Ale mám už starší dcerku, takže by na nějaké delší tulení stejně moc čas nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63619
17.4.21 18:45

1.moje blici dítě polohu na břiše akxeptovalo až od cca 4. měsíce, do té doby řev jako svina. Ale zkoušej, že začátku určitě jen pár minut, rychle se unaví
2. Nemáme a neplánujeme, ale opět, dej, nic tím nezkazís

3.na bříšku nee, ale např nosím v šátku od porodnice, mazlime se a tulime pořád. Je to fajn. Ať klidně hledá prso, však je to přirozené :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
17.4.21 19:38

1. Novorozeně jsem dávala na bříško jen tak na minutku párkrát denně, déle nevydržela. Zezačátku jsme trénovaly jen na přebalováku, na hrací dečce na zemi byla až tak od tří měsíců.

2. Kolotoč jsme neměli, ale dcera se na hračky začala koukat až někdy v průběhu druhého měsíce.

3. O žádný specifický bonding ani nic podobného jsem se nepokoušela. Mazlily jsme se tak často a takovým způsobem, jak nám to bylo příjemné. Že se novorozenec vrtí a hledá prso, je úplně přirozené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3418
17.4.21 19:59

1. Plolohivala jsem už v porodnici, na břicho jakmile jsme přišli domu
2. Kolotoč ho nezajímal, šel z domu
3. Cele sestinedeli spal na me, mazlili jsme se denně. Bylo léto, takže byl kolikrát cely den jen v plene a já v tilku tak nevim zda se to počítá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
17.4.21 20:54
  1. V porodnici nam rikali, at davame na brisko od zacatku vzdycky na chvilku. Zkousela jsem to, maly jen strasne rval, prestala jsem ho davat a kdyz jsme pak chvilku chodili na fyzioterapii, rikala mi terapeutka, ze je dobre, ze jsem nedavala, ze zkratka do nejakeho 3.mesice na to nemaji vubec uzpusobene svaly atd. a ze ten „trenink“ casto nadela vic skody nez uzitku. Cetla jsem pak od ni i nejake clanky a priklanim se obecne k jejim nazorum.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1148
17.4.21 21:27

Já dávala na břicho jen na chviličku třeba jednou denně, dokud neupadl pupík, čili do třech týdnů. Od 3.týdne věku při každém přebalování. Kolotoč nemám. Bonding jsem provozovala, dávala jsem si malou spát na břicho, stejně jsem neměla co jiného v tom šestinedělí na práci. Ale u druhého dítěte na to nejspíš nebudu mít čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat