Neprůchozí slzné kanálky u miminka

Anonymní
22.6.21 19:30

Měsíční mimi a neprůchozí slzne kanalky

Ahojky, mám doma měsíčního syna který má neprůchozí slzne kanalky, tak dáváme antibioticke kapky asi týden… Malému stále jde po troskách bílí výtok je to jen malinka tečka a někdy mu slzy někdy nemá vůbec.. Po ránu už to nemá ani moc zahnisane jak první den, zajímalo jak dlouho nás to bude tak trápit a co ještě bych mohla používat krom těch antibiotik abych mu ještě víc neublížila…
A můžu s ním chodit normálně ven? Mě přijde pokaždé co jdem tak to má po tom horší… :think: :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22.6.21 19:39

Chozením ven se to určitě nezhorsi. Očíčka se musí masírovat(tedy kanálky v dolních víčkach)-urcite ti na očním řekli jak. Očíčka otírat bud prevarenou vodou nebo ti v lekarne poradi neco specialnejsiho(napr. Ocuflash) na gaze. Otrit vzdy jedním směrem a na kazde oko jinou gazu. A kapat kapičky. Vetsinou to odezní s věkem. Pokud ne, tak průplach kanálku na očním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1598
22.6.21 19:42

My to tak meli u dcery, v pul roce jsme stejne skoncili na pruplachu kanalku na ocnim. Ja jen lituji, ze jsme nesli driv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.21 19:53
@Kosopemi píše:
My to tak meli u dcery, v pul roce jsme stejne skoncili na pruplachu kanalku na ocnim. Ja jen lituji, ze jsme nesli driv.

A čím to prosím dělají ten pruplach nebo co to je nějaký zákrok nebo tak? Slyším to poprvé tak se omlouvám za blbou otázku.. A popř od kdy se ten pruplach může udělat… U tak malých dětí… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.21 20:00
@MatildaMatilda píše:
Chozením ven se to určitě nezhorsi. Očíčka se musí masírovat(tedy kanálky v dolních víčkach)-urcite ti na očním řekli jak. Očíčka otírat bud prevarenou vodou nebo ti v lekarne poradi neco specialnejsiho(napr. Ocuflash) na gaze. Otrit vzdy jedním směrem a na kazde oko jinou gazu. A kapat kapičky. Vetsinou to odezní s věkem. Pokud ne, tak průplach kanálku na očním.

Dobre děkuji, jojo masirujeme 5× denně a i kapeme 5×denne, ale neřekli jak dlouho masírovat tak jsem četla někde že stačí 4× na každém očku tím prstem promasirovat… Nevím jestli to stačí tak…

• Citovat
  • Nahlásit
1598
22.6.21 20:10
@Anonymní píše:
A čím to prosím dělají ten pruplach nebo co to je nějaký zákrok nebo tak? Slyším to poprvé tak se omlouvám za blbou otázku.. A popř od kdy se ten pruplach může udělat… U tak malých dětí… :think:

Blba otazka to neni. Taky jsem se bala, proto jsme to odkladali, masirovali a kapali. Objednali jsme se na ocni, meli primo objednaci dobu na pruplach kanalku kojencu. 10 min. zakrok a bylo vyreseno. Primo u zakroku me nenechali, ale byla jsem na tom 2× sama a vlastne mi kapkami umrtvili oko a jehlickou, kterou mi prilozili ke kanalku a kterou jsem vubec necitila mi vstrikli nejaky slany roztok. Kdyz prosel do krku, bylo hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2992
22.6.21 20:46
@Anonymní píše:
A čím to prosím dělají ten pruplach nebo co to je nějaký zákrok nebo tak? Slyším to poprvé tak se omlouvám za blbou otázku.. A popř od kdy se ten pruplach může udělat… U tak malých dětí… :think:

Delaji to do pul roku veku, aby dite udrzeli a nemrskalo se. Pak se to dela nekdy po roce v narkoze. Ja mela male dite, tak u nej si troufli v 8 mesicich. U nejmladsiho to pry na pruplach nebylo a po roce stale masirujeme a stale neni vyhrano. Na pruplach pod narkozou to ale neni, lepsi se mu to. Masirovat se ma asi 20 sekund a ne jen vymacknout hnis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9682
22.6.21 21:50

Byla jsem na tom se synem, ale mu to hnisalo opravdu hodně, měli sme 2 kapky a nepomohlo to, hodně ho to i svedilo. Úplně do detailu nevím co vše doktorka dělala, ja jsem mu ležela na nohách, sestřička držela hlavu a ruce a doktorka mu tam strkala dlouhej drát, nějakou jehlu atd. No bylo to strašný, nejradši bych to absolvovala za něj, ale pak už měl nastesti klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.6.21 23:16
@Anonymní píše:
Dobre děkuji, jojo masirujeme 5× denně a i kapeme 5×denne, ale neřekli jak dlouho masírovat tak jsem četla někde že stačí 4× na každém očku tím prstem promasirovat… Nevím jestli to stačí tak…

Jo, asi tak 5×..hlavní je ten tlak u masáže. Nesmi se to jen tak ric pic😉 😁Místo na kůži by pod tlakem melo jakoby zbelat..ne, aby to bolelo, ale zase to nesidit. Eventuelniho pruplachu se vůbec neboj! Ono to třeba vypadá desive, ale ty děti pláčou uz z toho, ze je někdo drží a znehybni je..ne, ze by to bolelo. Trosku se rozšíří ten vchod(tečka na dolním víčku)dilatatorem a pak se tam kanylkou pomoci stříkačky strikne trosku vody. Prace asi tak na 20 vteřin. :) Nejdelší je to si miminko nastelovat a znehybnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
23.6.21 12:45

U druhého dítěte jsme byli na pruplachu a už bych to neudělala, dělali mu to ve 2 měsících. Jsou mu 3 roky a s očičkem má pořád problém, když jsme venku a fouká, tak mu slzi jen to jedno oko.
Kanálky u takto malých dětí jsou hodně úzké a s věkem se rozšiřují. Doktoři nemají tak malé jehlicky, takže jim ten průchod rozšíří a pak s tím ty problémy jsou pořád. U třetího jsme to neudělali, kapala jsem, masirovala a teď je mu 7. měsíců a už od 4.měsíce je to naprosto v pořádku. Nemusela jsem ho trápit na píchání a i naše MUDr. říkala, že mám počkat. Držím pěsti, ať je brzy líp. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
869
23.6.21 16:49
@Anonymní píše:
Ahojky, mám doma měsíčního syna který má neprůchozí slzne kanalky, tak dáváme antibioticke kapky asi týden… Malému stále jde po troskách bílí výtok je to jen malinka tečka a někdy mu slzy někdy nemá vůbec.. Po ránu už to nemá ani moc zahnisane jak první den, zajímalo jak dlouho nás to bude tak trápit a co ještě bych mohla používat krom těch antibiotik abych mu ještě víc neublížila…
A můžu s ním chodit normálně ven? Mě přijde pokaždé co jdem tak to má po tom horší… :think: :(

Měli jsme to samé se synem, ve 4 měsících mu ty slzne kanalky zpruchodnili na ocnim. Zážitek děsný hlavně pro mě, každopádně od té doby klid, jen když má rýmu ma to ocicko občas trochu zanesene…(nyní 5let)
Do těch 4 měsíců pořád kapky, masírování, venku jsem mu pořád otirala oko, jednou se i vzbudil a oko zalepene…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat