Měsíční mimi pláče po každém jídle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

luluza
Stálice 76 příspěvků 7 inzerátů 26.12.16 11:09
měsíční mimi pláče po každém jídle

Zdravím všechny. Prosím o radu, moje malá měsíční dcera po najezení nemůže usnout a brečí. Je plně kojená, po najezení si většinou ublinkne, někdy třeba i za 2 hodinky. Prý to je tím, že mám moc mléka a malá hltá.
Někdy usne u kojení, to pak chvíli i vydrží spát, ale za chvíli se stejně vzbudí s pláčem. Kope nožičkama, prdiky si myslím, že nemá, prdí krásně, i kaká (snad pořád - vždy v plence něco najdem, aspoň trošku), odříhne si jenom někdy, dokonce i na boku, když leží.
Když pláče, tak nejde moc utišit (zabere na chvilečku dudlík, který stejně pak plive), nechce se nosit na rukách, ležet na mém břiše, prostě nic. Nejhorší je to večer, nají se a začne, třeba i 3 hodinky (s přestávkami - začne usínat, a najednou začne řvát, za chvíli přestane, a znovu.).
Třeba to někdo měl podobně a poradí. Protože rady typu, to musíte vydržet do 3 měsíců mě ubíjí. Jak to máme vydržet, když se pořádně nevyspíme, přes den se někdy ani nestihnu najíst. Ale hlavně bych jí chtěla nejak pomoct, když vidím, jak je už pak unavená a už nemůže z té únavy usnout.

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 19263 příspěvků 26.12.16 11:13

Davate nejake kapicky na prdiky?

Eminka1
Kecalka 165 příspěvků 26.12.16 11:20

Drndat a krkat, krkat, krkat zaseklej krkanek je horsi nez 10 certu a poradnej krk lepsi jak 10 doktoru:) stane se i ze to jde ven az po hodce nebo jich tam vadi vic :)

Helileli
Závislačka 2953 příspěvků 26.12.16 11:27

Já bych řekla reflux, pálí ji žáha. Pokud je to po každém kojení, zkusila bych se domluvit s dr, ať na to něco napíše.

Uživatel je onlineMollify83
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 26.12.16 11:46

Taky si myslím, že by to mohl být reflux - pokud jsi si jistá, že nepotřebuje jen krknout. Moji synové na to trpěli oba. Mladší dokonce o fous víc a oba skrytý. Základním pravidlem je zvyšit postýlku u hlavičky, zahustit mléko Nutritonem a po jídle pomalu zvedat, hlídat krkání a po jídle alespoň 10 minut držet ve vertikální poloze. Na netu a i tady najdeš spoustu rad. Ať je male brzo lépe. Jo a pokud nepomůže základní režim, můžeš požadat o Sono, kde se reflux prokáže a pak muže dr napsat i vhodné léky pokud by bylo třeba - kamarádky dcera takhle trpěla skoro půl roku, napřed přes pláč jedla a prospívala takže pořád ze to jsou prdy nebo právě zaražený krknutí pak ale už jíst ani nechtěla a skončily v nemocnici - tam konečně našli příčinu, dostala sirup a kapky na pálení žáhy a měli už klid

Příspěvek upraven 26.12.16 v 12:08

Fofrník
Závislačka 3487 příspěvků 26.12.16 11:57
@Eminka1 píše:
Drndat a krkat, krkat, krkat zaseklej krkanek je horsi nez 10 certu a poradnej krk lepsi jak 10 doktoru:) stane se i ze to jde ven az po hodce nebo jich tam vadi vic :)
:palec: Nosil jsem je po kojení i přes půl hodiny než si pořádně odkrkli. Potom byli spokojený. ;)

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 26.12.16 12:30

Může to být reflux, syn to měl taky, vždycky po jídle plakal a byl k neutišení. Skočte si do lékárny pro sirup Gastotuss, po jídle a odkrknutí mu dáte sirup, který zmírní pálení žáhy a udělá na obsahu žaludku vrstvu která zmírní vracení obsahu do jícnu. Synovi to hodně pomohlo (a pomáhá to i mojí mámě, která má reflux kvůli lékům na tlak).
Jinak reflux poznáte tak, že když si čichnete k dechu, tak je cítit žaludeční kyselina. Ještě pomáhá mít podloženou postýlku aby byla hlava výš, a taky nenosit v klubíčku, tahle poloha tlačí na žaludek. Já syna do půl roku nosila syna buď přes rameno, nebo na svislo v šátku, jinak plakal bolestí.

luluza
Stálice 76 příspěvků 7 inzerátů 26.12.16 12:38

No prave jsem si rikala, ze to mozna bude reflux (nebo neco takoveho, zaha dokaze hodne potrapit i dospeleho). Mala si rihne, aj nekolikrat. Ale stejne nic. Doktorka rikala, ze to jsou bublinky v brisku, jak rychle pije. Ale kapky Espumisan ji nepomahaji.
Pristi tyden jdem na kontrolu, tak jsem zvedava na jeji hmotnost. Ted mela pul kila za 16 dnu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >