Reklama

Měsíční miminko a bolesti bříška

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pajka12
Nováček 9 příspěvků 13.10.18 18:52
Měsíční miminko a bolesti bříška

Zdravím všechny maminky, chtěla bych Vás poprosit o radu. A předem se omlouvám za tak dlouhý příspěvek.
Máme vytoužené miminko po 5 letech a 4 nevydařené těhotenství, jenže se od samého začátku jenom trápíme. Jako samotný porod byl komplikovaný a malý musel být týden na JIP. Už v porodnici mu bylo podáváno Um Nutrilon + moje mateřské, o který sem přišla, takže od tý doby co nás pustili domů jsme jenom na Um. Prvně Nutrilon, dobrali sme balení a vyměnili za HiPP combiotik. Kvůli tomu že pokaždé když sme dobaštili, tak buď hned nebo do hodinky nastal neskutečný hysterický pláč. Rudnutí, propínání… Vše co nasvědčuje bolesti bříška. Tet druhý týden co jsme na Hippu, skoro žádná změna. :,(
Když to tak vezmu tak přes polovičku dne je jenom pláč. Kapky espumisan před každým papání, vitamín Baby D, bio Gaia, a jednou týdně kanavit. Cvičíme s nožkami, zkoušeli nahřívat bříško, pokládat na bříško, ale nic. Zácpou netrpíme, hodně prdíků a pořád naříkavě pláče. Celkově když za den naspí 8hodin tak je to moc.
p. Doktorka jediný co řekla že moc jí (přibral za týden 30dkg) a dávat mu míň, nechávat mezi tím odříhnout, a dodávat čajík nebo vodu.
Problém je ale v tom, že když mu vezmu láhev aby si odříhl, začne plakat a málo kdy si po jídle odříhne a hlavně když mu chci dát míň tak pak hned pláče.
Jsem úplně bezradná, nevím jak mu pomoct, co mám dělat.
Má tu někdo podobné nebo stejné zkušenosti?
 Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Milacek2016
Stálice 51 příspěvků 13.10.18 19:06

Čaj určitě ne my davali kapky hodně jsme cvičili a nahrivali brisko masirovali a davali hodně na bříško jinak mléko jsme davali kdy měl hlad třeba i po hodině ale musel si odhrihnout jinak to vše vyblinkal a měl zase hlad zkus si udělat nějaký interval mezi jídli my na to hodně trpěli a noce priserne 30 dkg je dost my taky tsk měli a bylo vše ok.tak s tím se netrap pomoz mu jak uznas za vhodné neboj spravi se to jen to chce cas my trpěli až do 7 měsíců

Pajka12
Nováček 9 příspěvků 13.10.18 19:25

Právě že když není kojenej tak mám dávat čaj. Max. 100ml za den. Jinak snažíme se dodržovat 3hodiny od jídla. Když usne tak pokaždé jo vzbudí bolest bříška. Jde to vidět, jak se snaží tlačit a když ho to hodně bolí tak se vzbudí s brekem :,(

Milacek2016
Stálice 51 příspěvků 13.10.18 19:30

My taky nedavali jen čistou vodu max pokud má mléko nemusí mít caj a hlavně není horko nemusíš dodrzovat 3 hodiny když má hlad dej mu třeba řve že má hlad zkus mu dávat každou hodinku a úvodis co bude. Víc ho zabavit aby si hral nebo ty nebo nosit v náručí.ale když se krouti bolesti tak spíš masirovat a hlavně asi chovat.já musela vyzkoušet vše a jak davas kapky espumisan

Pajka12
Nováček 9 příspěvků 13.10.18 19:59

Právě že když se mě doktorka ptala jak často jíme, tak sem říkala že 2-3 hodiny, tak na to odpověděla že mám dodržovat ty 3hodiny, aby to stihl strávit a nemíchalo se mu nový a starý mlíko. A pak se mě zdá že ty bolesti má větší, když sem mu dávala dřív. Espumisan dáváme tak jak nám řekli v porodnici a to před každým papání 5kapek. Jinak chováme pořád, když potřebuji něco udělat tak si ho vezme chlap. A sám v postýlce spí max. 1× za den k večeru, jinak noc je snami v posteli. Snažím se mu max. Věnovat ale ať dělám co dělám, žádné zlepšení a už mi to trhá srdce že mu nemůžu nijak pomoct :,(

LJTT
Povídálka 13 příspěvků 13.10.18 20:00

U nas to espumisan spis zhorsoval, nejak to nahromadilo ty plyny a prislo mi ze je pro ni tezsi prdet. Oblibena byla poloha tygrika, cili briskem na predlokti, na googlu bude urcite foto jak na to. Pak se da masirovat prdka (primo ta dirka prstem s troskou kremu), to je dobry pri zacpe ale uvolni to i prdy. Ne nahodou mivaji miminka rada mereni teploty v zadecku, mozna proto ze se jim to tam podrazdi a jde ven co potrebujou :srdce:

Pajka12
Nováček 9 příspěvků 13.10.18 20:05

LJTT- u nás zácpu nemáme a prdíky odcházejí si myslím pravidelně a hodně často, až to slyší i lidi okolo. Ale zdá se mi že ho to prostě bolí, ve spánku se hodně jakoby kroutí, až se do hodinky vzbudí s pláčem :,( :,( . Tak nevím jestli espumisan zkusit buď dávat míň a nebo vysadit, nebo nahradit něčím jiným?

Milacek2016
Stálice 51 příspěvků 13.10.18 20:15

My teda davali 7 kapek a pak už jen 3 a bylo zlepšení neboj bude dobré jen to chce vydržet je to asi chlapeček ne? my ho taky máme ty trpí hodně prý. spát v posteli tak to se teda má naše spalo v postylce a spí do teď ro bych se asi poa kdyby tam nechtělo do postýlky. stráví mléko jak si odrihne je to ok my hodně blinkali proto měl pořád hlad takže v noci žádný spánek řev a chtěl taky jíst. neposlouchej dr já si to taky dělala jak měl hlad přece to není robot aby měl vše na čas

Pajka12
Nováček 9 příspěvků 13.10.18 20:32

To vím že kloučci by na to měli trpět víc, jojo Kloučka máme.právě že sem si taky říkala stema hodinami, ani my dospělí nejime podle určených hodin apod.. jen pak mám strach aby na to bříško netrpěl víc :( a aby byl v pohodě. Pak by mi dělala strach i ta váha :(. Dr. Řekne že míň jíst a když bude mít hlad dřív tak ,,ošidit,, tím čajem, nebo popřípadě vodou… Tak celkově se mi ale zdá, že se hůř na sebe napojujeme, když sme týden nemohli být spolu a chodila jsem za ním na JIP jen na papání. Jinak když se poštěstí a je chvilinku bez bolesti a je spokojený, všechny obavy jdou pryč, ale za chvíli zase začne s brekem a já jsem bezradná.

Pajka12
Nováček 9 příspěvků 13.10.18 20:34

V posteli spinká protože většinou ikdyz v náručí uspim a hodinu třeba si ho chovám a potom chci položit do postýlky, tak se probere opět s brekem a je vklidu akorát když ho mám u sebe

Zoe1
Kecalka 206 příspěvků 13.10.18 21:10

Já mám holčičku a trpí taky hodně, když začne hysterický pláč a je nakrmená, tak beru rektální rourku, uleví si hned, všechno z ní jde ven… většinou přestane brečet a úplně ji změkne bříško, někdy ještě pokračuje v pláči, takže to ji ještě zabalím do deky nebo velké plíny, houpu a za chvíli je klid.

Králičice okatá
Kecalka 299 příspěvků 13.10.18 22:14
@Zoe1 píše:
Já mám holčičku a trpí taky hodně, když začne hysterický pláč a je nakrmená, tak beru rektální rourku, uleví si hned, všechno z ní jde ven… většinou přestane brečet a úplně ji změkne bříško, někdy ještě pokračuje v pláči, takže to ji ještě zabalím do deky nebo velké plíny, houpu a za chvíli je klid.

Taky bych zkusila jako @Zoe1 používat rektální rourku… Zavádí se až 10 cm což může vypadat nepříjemně, ale radši to než aby se mini trápilo. Někdo tu psal, že ho sestra od pediatričky naučila ji používat, tak bych o to být tebou taky poprosila :nevim:

Zoe1
Kecalka 206 příspěvků 14.10.18 03:56

Mně to ani nikdo neukazoval, četla jsem o tom, že je to neškodný, takže sice jsem měla napoprvé trochu obavy, ale když jsem viděla jak trpí, tak jsem šla prostě do toho a když jsem pak zjistila, jak strašně ji to pomohlo, tak jsem byla šťastná za tu věc :-D v lékárně to prodávají za 22 korun a do zadečku se to má dávat tak 1-2 cm a to oblou částí, ale už se mi podařilo to zavést i hlouběji a nevadilo ji to.

pavlaPP
Povídálka 28 příspěvků 14.10.18 12:16

Nedáváš Vigantol?ten není vhodný třeba, může způsobovat bolesti bříška.

Pajka12
Nováček 9 příspěvků 14.10.18 18:01

Právě že Vigantol sme dávali jenom první dny a vyměnili SME ho za baby D.
Po skoro celý probrečený noci, jsem zkusila tu rektální rourku a vyšlo toho z něho docela dost, ale normálně se vyprazdňuje sám a prdíky odcházejí pořád.
Pořád žádná změna, mažeme bříško Pupíkem, masírujeme, cvičíme s nožkami, pokládáme na bříško a pořád se trápíme :,(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >