Měsíční miminko a špatné spaní a pláč

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lolaOV
Stálice 76 příspěvků 22.06.19 09:10
Měsíční miminko a špatné spaní a pláč

Ahojte maminky, máme doma měsíční miminko a poslední dva týdny jsou velice náročné. Už dříve mi přišlo, že trpí na bříško, jelikož po kojení furt kopal nožkama, kroutil se, plakal apod. Dr nám doporučila nějaké kapky na bříško a brát jednou denně. Koupila jsem probiotika něco jako Biogaia (dávám asi 5.den) a Infacol, ten jsem dávala týden a více jak jednou denně, ale přišlo mi že moc nepomáhá. Tak jsme min. neděli koupili Baby calm, ale přijde mi, že od té doby to je ještě horší. Nakojím, u toho většinou usne, tak pokládám do postýlky, za pár minutek řev, uklidní ho jedině houpání nebo prso které cucne pár sekund a zase spí. Za 10min třeba znova :zed: Takto se to opakuje klidně i 4×. Dříve spal vkuse i dvě a půl hodky, tedka max hodku a mezitím stejně většinou ještě pláče :nevim: To samé v kočárku. Tuto noc se budil a řval snad co 45min, takže si dovedete představit jak jsem vyspaná :zed: A to máme doma ještě dvouletého ďáblíka, takže se snažím aby mimi v noci fakt dlouho neřval a nebudil všechny :( Jinak dudlík mi odmítá, zkoušela jsem spaní v zavinovačce i bez, méně oblečený i více, cvičíme nožkama, masíruju bríško, do toho teda ty kapky (dneska je zkusím nedávat :nevim: ) Už nevím jak na to, jak mu pomoct, ale v noci jsem občas už na prášky jak jsem nevyspaná a věčně vzhůru sotva usnu. Nevím zda ho opravdu tak trápí to bříško nebo proč tak špatně spinká a jen pláče :zed: Starší syn spal i 6hodin vkuse a v noci už v pár měsících bez probuzení, takže nevím co teď. Nebo jestli to je jen růstový spurt, ale to by přece spal lépe a neplakal věčně po pár min. spánku ne.

Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2307 příspěvků 22.06.19 09:13

Infacol dávám taky a pomáhá. Ale musí se dávat před každým jídlem, ne jednou nebo dvakrát denně. Četla jsi příbalový leták a dávkování?

Bobisci
Povídálka 46 příspěvků 22.06.19 09:22

Ahoj zakladatelko, my trpíme taky od 4 týdne na koliky bříška, takže přesně vím o čem mluvíš. Doporučím ti taky infacol, nam zabíra jako jediný s Babycalm měl ještě větší křeče tak ihned jsem to vyhazovala. Biogaia nám nepomahala vůbec, podle mě to je zbytečně drahé a to jsme použivali schválne skoro měsíc a něco. A nebo espumisan nezkoušela jsi? To by pry mělo byt ještě silnější než infacol :think: ale nam teda pomaha jen infacol tak nevím. Je třeba tohle období probojovat, ono to časem bude lepší. Přesně co děláš kolem toho, cvičení, nahřívaní bříška, masaž bříška atd je dobře akorát mě někdy nepřišlo že mu to ani nepomaha, ale určitě to ma něco do sebe a ulevi se mu A co rorku nezkoušela jsi? Jako my ji sem tam použijem a je to třeba někdy i lepši ;) A nebo zkus vařit kmínový odvar, ten nám docela taky pomáha ;) a hodně lidi si ho chvalí :palec:

Zoe1
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 22.06.19 09:57

Tak ono každé mimino je jiné, že vám první mimčo spalo, to jste měli hodně velké štěstí. Moje holka trpěla na koliky snad do pátého měsíce a některý dny a týdny byly naprosto šílený, pořád se to měnilo, někdy se budila po hodině, někdy po dvou a kdyz to jo dobře šlo, tak po třech, v podstatě jsem se trochu vyspala až tak od jejího osmého měsíce. Teď je jí deset a půl měsíce a budí se dvakrát v noci na mlíko a sem tam na dudák, ale už se aspoň vyspím, protože bolení břicha, zácpy a blinkání už je za námi, ale byly to opravdu krušné měsíce a v srpnu budu mít další mimino, takže já aspoň nebudu tak překvapená s tím, co jsem si zažila u prvního, naopak doufám, že by to mohlo být trochu lepší a pokud ne, tak aspoň vím, že za pár měsíců se to zlepší, ale horší si myslím, že to snad být ani nemůže :-D

marketak5
Ukecaná baba ;) 1255 příspěvků 22.06.19 09:58

A nenapadly vás nějaké potravinové alergie ci intolerance? Meho syna bolelo břicho z mléka.. Když jsem jako kojící vysadila mléko a mléčné výrobky, tak nastal rychlý obrat k lepšímu. Případně jiné potraviny, a nemusí to být trvale, prostě střeva se musí dovyvinout, ty probiotika jsou lepší než deset espumisanu infacolu

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 834 příspěvků 22.06.19 10:40

Já měla první spavé a druhé je pomsta za to to první, je jí 11 měsíců a teď už vstávám jenom 3×. Zkoušela jsi spaní na bříšku? U nás to pomáhalo, když byla takhle malá, ale samozřejmě s monitorem. Vždycky odpadla na mě při kojení, tak jsem jí buď to nechala u sebe a nebo opatrně přesunula.

Jackí19
Povídálka 15 příspěvků 30.06.19 23:24

Nám na bolení pomáhaly masáže, zvlášť po koupání, pak pecičkový polštářek a Espumisan. Jiné kapky nefungovaly či to snad bylo ještě horší. Jinak nám malý začal víc spávat až po pátém měsíci, a to už bolení nemíval. Padala jsem na drž.. :? Nezbývalo nic moc jiného, než vydržet. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama