Měsíční miminko - je to chování běžné?

Anonymní
28.7.20 22:02

Měsíční miminko - je to chování běžné?

Ahoj holky,

prosím o vaše rady, zkušenosti. Mám první miminko - měsíční holčičku. A všichni kolem říkají, když jim řeknu jak to máme: „to je nějaký divný“. :) Jde o tohle:

Do kočárku ji musím dát v hlubokém spánku. Jak by se tam probrala pláče a není k utišení (vím, že je napapaná, přebalená,..). Bdící tam prostě nemůže. Většinou ji utiší jenom prso - nemůžu ji nechat ani hodinu s tatínkem a jít si něco nezbytného zařídit. To potom pláče než přijdu a dám nakojit. Dudlík tvrdošíjně odmítá. Režim nemáme žádný, nemůžu předvídat, jestli ji po kojení uspím za 5 minut nebo 5 hodin (ano, i to se stalo, na střídačku jsem uspávala, kojila, pak převlíkala poblinkané, přebalovala a tohle kolečko klidně trvá i 5 hodin).

Mám prostě pocit, že to nedávám, není žádné pravidlo a okolí nechápe, že jsem tak vyčerpaná. Spousta kamarádek dá bdící mimčo do kočárku a uhoupe, u nás prostě ne. :nevim:

Je to jen tím začátkem a časem se to srovná, nebo je to fakt „nějaký divný“? :D
Jak jste to měly první měsíc s vaším miminkem vy?

Děkuju moc!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3995
28.7.20 22:06

Máš naprosto normální dítě. Má měsíc, nechtěj po ní zázraky. Místo kocaru nositko, dudlik není povinnost, nemít režim v tomto věku je tak úplně ok. Okolí neřeš, lidi mají kecy úplně na všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3315
28.7.20 22:07

Je to naprosto normální. Ty jses teď pro něj priorita, navíc zřejmě ještě v šestinedělí. Může být na prsu klidně celý den, a za týden to může být zase úplně jinak. Režim až tak od 3-4.mesice..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
358
28.7.20 22:10

To je normální, já si z prvního měsíce ani moc nepamatuji, byl to kolotoč, navíc nastaly velké problémy s kojením a to pak bylo tóčo tuplem. Drž se, je zatím malinká a za týden může být všechno jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1512
28.7.20 22:13

U nás začíná režim až teď ve 3 měsíci. První měsíc byl taky hrozný…dcera byla absolutně neodložitelná. Pořídila jsem nosítko a nosila. Jelikož mám ještě 6 letou, která byla kvůli karanténě doma tak jsme nějak fungovat museli. Nešlo prostě ležet s miminkem v posteli a kojit a spát. Možná kvůli tomu šlo taky kojení do kopru :(. Takže nosítko byla moje záchrana…teď už je to lepší o milion procent. Tvoje miminko je úplně normální až bude víc vnímat bude to lepší :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3470
28.7.20 22:14
@chaela píše:
Máš naprosto normální dítě. Má měsíc, nechtěj po ní zázraky. Místo kocaru nositko, dudlik není povinnost, nemít režim v tomto věku je tak úplně ok. Okolí neřeš, lidi mají kecy úplně na všechno.

Tak jsem mela asi ufona, protoze jedl jak orloj po trech hodinach od zacatku, nositko ani satek jsem nemela a chrnel v kocarku a v postylce fakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
28.7.20 22:16

Já si první měsíc už moc nepamatuju, ale mám pocit, že tam se jede na principu - dokud jí, někdy spí a nehubne, tak je dobře. Moc o tom nepřemýšlej, fakt není o čem. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.20 22:20

My jsme měli tedy režim od počátku. Krmení a 3 hodinový spánek v kočárku nebo postýlce. Při tom jsem zvládla uklidit, uvařit a i si na chvilku sednout. To trvalo do půl roku, pak byla jen změna místo spánku hrani na dece. Nedovedu si tohle představit a hlavně co bylo s domácnosti, s prací.. a teď mám měsíční miminko taky a máme to samé a k tomu 9 ti letá dvojčata a prostě musí to fungovat

• Nahlásit
  • Citovat
243
28.7.20 22:21

Jo, je to úplně normální. U nás byl u některých našich dětí kočár fuj od narození až do doby, dokud nešly rovnou do sporťáku. Někdo preferoval hacku, někdo kočárek, někdo kolébku, někdo manducu. Postupně se uvidí, co jí bude dělat dobře a buď ten kočárek začne akceptovat a nebo také ne. Režim se u našich dětí většinou upravil kolem 4. měsíce. Jeď podle ní a podle svých možností, moc nad tím nešpekuluj a nenech se zviklat řečmi okolo. Dudlík u nás nechtěl nikdo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4140
28.7.20 22:21

@chaela U nas nefungovalo ani to nositko. V kocarku se dala uvozit, ale pouze venku, a jakmile jsme zastavili nebo vjeli do budovy, nastal rev. Rev byl jeji neutralni stav. Uz se tesim, az ji to jednou vsechno budu vypravet. :mrgreen:
Zakladatelko, mas normalni dite. Neboj, bude lip. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12589
28.7.20 22:31

Rada, kterou jsem dostala až u druhého dítěte a která se mi opravdu osvědčila - když dítě brečí, NENÍ to vždy hlady a nemělo by dostávat „furt pít“, pak brečí protože ho bolí bříško - a zas dostane prso do pusy - poblije se - a tak dokola. Nejdřív jsem tu radu nechtěla pochopit - miminko má přece pít kdykoliv si řekne - ale pak jsem, světe div se, místo kozy to mimčo chvíli nosila a uspala a ono spinkalo. Bez blití a řevu.
Jen takový tip, taková rada… a kojila jsem dlouho. Dost mi to pomohlo. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3601
28.7.20 22:36

Taky na tom nevidím nic divnyho, každý dítě je jiný, tvoji holčičce se prostě v kočárku nelíbí a nejspíš tě potřebuje pořád cítit, takže bych zvazila, jestli nepořídit nějaký šátek nebo nosítko.. každopádně časem se to srovná, na ten kočárek si taky nejspíš zvykne ;) ale jinak bych jí prostě neopouštěla, pokud to fakt jinak nejde, tak na nezbytně dlouhou dobu, evidentně tě potřebuje pro svůj pocit bezpečí, což je úplně normální a dalších pár měsíců, spíš let to tak ve větší či menší míře zůstane :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1326
28.7.20 22:36

Dceru jsem musela taky dávat do kočárku ve stavu před usnutím. Všechno ostatní byl problém. Dokonce jsem ji vozila polovylezlou z fusáku než usnula a já ji mohla porovnat (co jsem si kvůli tomu vyslechla :roll:, ale nikdo mi nebyl schopný poradit, jak ji mám jako v tom fusáku udržet). U nás si naštěstí velice brzy manžel oblíbil nosítko a dcera tak s ním vydržela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
28.7.20 22:37

Úplně normální, zkusila bych šátek, třeba je radši nošená. U nás první dvě děti v kočáru hodně často spaly venku, druhý syn to samé co tva dcerka. Zkusila jsem znovu kočár po dlouhé době v půl roce a málem mi z něj vzteky vyskočil. Jen se nosil, ale zas dopoledne a v noci spal v posteli ( naší :lol: ) to zas ale jen na bříšku, i když se to nedoporučuje, strašně rychle se naučil přetočit sam. Ten šátek byl praktický, dalo se s ním dobře chodit ven kamkoliv a dalo se vařit i uklízet, jen pomaleji.
Jinak teď je moc teplo, tak ji asi moc nebalis, ale v postýlce pomáhá spaní zabalení třeba do perinky, tak třeba až se ochladí. Jo a každý měsíc byl v něčem jiný, to malé miminko se teprve adaptuje na náš svět, jak má vědět, že se mu má líbit v kočárku, nebo někde daleko od prsa? :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
885
28.7.20 22:42

Mam desetimesicni dvojcata, kluk a holka.. ted uz to jde, ale do pul roku mi na rezim prdeli. A kazdy se chova jinak, i kdyz maji stejne podminky a stejny pristup. Takze tvoje ditko je uplne ok, ma to tak, jak ma a basta. A ostatni at se jdou bodnout. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama